• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ünvan değişikliği izin lisans belgesi

yıldızlar GD

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yıldızlar gd
Merhaba arkadaşlar.
Çevre izin ve lisans ünvan değişikliğinde,
Vergi numarasının değişmesi durumunda; değişikliğe ilişkin dilekçe, Ticaret Sicil Gazetesi, eski vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira sözleşmesi vb.) ile birlikte ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunularak Firma Bilgi Sistemi üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

diyor bakanlık. Bu aşamaya kadar her şey tamam. İl müdürlüğü devir işlemini yaptı.
bundan sonra;

Bu işlemlerden sonra İzin ve Lisans Belgesi yenilenmesi için “çevrimiçi çevre izinleri” yazılım portalında yer alan “İzin/Lisans Yenileme” ekranları aracılığıyla unvan değişikliğinin yapılması gerekmektedir. Bu bölümde unvanı değişen ya da devir işlemi gerçekleşen işletmeler ilgili “Ticaret Sicil Gazetesi” ile “Belge Yenileme Dekontu” ve “Taahhütname”yi yükleyerek mevcut çevre izin/lisans belgelerinin kalan süresi için yeni unvana göre belgelerin yenilenmesi gerçekleştirilir.

çevrimiçi çevre izinleri” yazılım portalında yer alan “İzin/Lisans Yenileme” ekranında uyarı veriyor.
> Kabul edilen izin/lisans başvurusu bulunamadı ya da birden fazla bulundu < uyarısı veriyor.
Bu uyarıyı neden veriyor acaba ?

Ekli dosyalar

• hata1.PNG
    hata1.PNG
    3.8 KB · Görüntüleme: 72
Şuan kullandığınız sistemde ünvan -vergi no vs değişmemiş olabilir , bence aynen bu haliyle izinlisans ' a mail atın , yardımcı olacaklardır

Aynı durumla birkaç gündür uğraşıyorum, bana sistem başvurmam için izin veriyordu ama İl Müdürümüze geldiğinde dosya tesis izin lisans konusu bulunamadı deyip imzalanamıyordu, tesise ait geçici faaliyet belgeniz varsa o yüzden olabilir, geçici faaliyet belgesi yenileme kısmından ünvan değişikliği yapabilirsiniz ya da dün Bakanlıktaydım orada geçici faaliyet belgem olduğu için önce çevre iznine başvurmamı belirttiler, ünvan değişikliğine sadece cevre izin belgesinde izin veriyor olabilir,

Bakanlıktan gelen cevap;
Firmaya ait kayıtlı başvuru görünmüyor sistemde. Protokol yaparken başvuruları olan doğru tesis ile protokol yaptığınızdan emin olunuz.

Bu cevaba istinaden tekrar sisteme bakıp gerekli düzeltmeleri yaptı.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
'de , ilk işe giriş yaptığım firmadan 'işten çıkış' mı yapmam lazım ? (Resim ekte)
işten çıkış yapıp devir edilecek firma bilgileri ile yeni işe giriş mi yapılmalı

İşten çıkış ile ilgili bir şey yazmıyor ;
''Bu işlemlerden sonra İzin ve Lisans Belgesi yenilenmesi için “çevrimiçi çevre izinleri” yazılım portalında yer alan “İzin/Lisans Yenileme” ekranları aracılığıyla unvan değişikliğinin yapılması gerekmektedir. Bu bölümde unvanı değişen ya da devir işlemi gerçekleşen işletmeler ilgili “Ticaret Sicil Gazetesi” ile “Belge Yenileme Dekontu” ve “Taahhütname”yi yükleyerek mevcut çevre izin/lisans belgelerinin kalan süresi için yeni unvana göre belgelerin yenilenmesi gerçekleştirilir.''

Ekli dosyalar

• 11111.PNG
    11111.PNG
    40.2 KB · Görüntüleme: 51
Tesis ile protokolü danışmanlık firmanızın üzerinden mi yapmıştınız? Ekteki resimde çevre görevlisi olduğunuz sistemden mi yapmaya çalışıyorsunuz, o kısmı anlayamadım,

Tesiste çevre görevlisi olarak çalışıyorum. İzinli sans tan, çevre görevlisi olarak giriş yaptığım sistemden yapıyorum

@yıldızlar GD
çevre bilgi sistemindeki bilgileri düzenlediniz mi, orayla uyumsuzluk olduğunda işleme devam etmez

@Merve Özkan

benim firmamda da ünvan değişikliği oldu, öncelikle çevre bilgi isteminde değişiklik yaptım daha sonra izin lisans işlemlerini yaparken tesis bilgileri falan her şey yeni haliyle görünüyordu. ben sadece izin lisans yenileme kısmından gerekli belgeleri yükledim, sorun çıkmadı.

Çevre bilgi sisteminde değişiklikleri tekrar inceledim. Düzeltilmesi gereken herşeyi düzelttim. aynı hata devam ediyor.

- Yeni firma adına da çevre bilgi sisteminde kayıt oluşturdum.
- Çevre bilgi sisteminde Devir edilecek firma ile yeni firmanın bilgilerini, ikisinide aynı şekilde düzenledim

izinlisans ta, Önceki firmadan işten çıkış yapıp yeni firmadan giriş yaptım. yine aynı hatayı veriyor?
konu hakkında detaylı yardım edebilecek yok mu ?

@Merve Özkan

Çevre izin ve lisans ünvan değişikliğinde,
Vergi numarasının değişmesi durumunda; değişikliğe ilişkin dilekçe, Ticaret Sicil Gazetesi, eski vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira sözleşmesi vb.) ile birlikte ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunularak Firma Bilgi Sistemi üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

Dilekçe olarak kullanıcı adı ve şifre talebi için oluşturulan dilekçe elden mi verilecek?
eski vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira sözleşmesi vb) Burda kastedilen devir sözleşmesi nedir?

Cevap verirseniz çok sevinirim

• Hesap Yetkilisi tarafından Entegre Çevre Bilgi Sistemi üzerinden vergi no değişikliği başvurusu yapılır. Sistemde çıkan ekrana ilgili dosya yüklenir ve dilekçe oluşturulur. Dilekçe ekleriyle birlikte il müdürlüğüne sunulur.
  • Eski vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira sözleşmesi vb.) yoksa ekte paylaştığım dilekçeyi firma antetli kağıdınıza çıktı alarak imzalatırsınız. EÇBS den yapılacak vergi no değişikliği başvurusunda bunu yüklemiştim ben.

Ekli dosyalar

• Vergi no değişikliği dilekçe.doc
    28.5 KB · Görüntüleme: 75