Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ünvan değişikliği (yeni uygulama hakk.)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Merhabalar,

Daha öncesinde forumda arattırma yaptığımda ünvan değişikliği ile ilgili birkaç konuya rastladım. Ancak hepsi eski ve @Sedat Azizoğlu zamanından Sedat Bey zamanında sağolsun yardımcı olmuştu. Ama bence şu an ünvan değişikliği ile yenilemede başka evraklar isteniyor diye düşünüyorum;

Örneğin;
    öncesinde 1) dekont 2) sicil gazetesi 3) kapasite raporu istenmekte imiş,

Şu anki taslakta ise 1) sicil gazetesi 2) kapasite raporu 3) taahhütname

Benim sormak istediğim mevzu şu, dekont taslaktan sonra kalkıyor görünüyor, danışmanlığını yaptığım firma niye fazla ödesin ki, taslağı beklemeli miyim?

Bu hususta :) bildirim süresi 3 ay olduğundan ticaret sicil ünvan değişikliği 29.08.2013 de yapılmış, 27.11.2013 son görünüyor. o zamana kadar bildirim yapmasam taslağı beklesem ne dersiniz ?

Aslında süre değişmediği için dekont istenmemesi gerekir, bakanlık iyice döner sermayeci oldu :(

Ünvan değişikliği (yeni uygulama hakk.) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeni Yıla Yeni İş Arama Stratejileri

Yeni yılda eğer hala iş bulamamışsanız, işte size yeni yıla özel iş arama stratejileri. İş arama uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yeni yılda kaçınmanız gereken hataları ve 2010'da izlemeniz gereken adımları belirledik; 1.TEMEL ADIMLARDAN VAZGEÇMEYİN Eğer hala bir iş başvurusunda bulunmamışsanız özgeçmişinizi ve teyit mektubunuzu (özgeçmişiniz ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için...
  2. Ünvan Değişikliği

Arkadaşlar; Herhangi bir konulu ÇEVRE İZNİ alıp unvan değişikliği için tekrardan başvuru yapan, Süreç Hakkında Bilgisi olan varmı?
  3. GFB ve İzinlisans Belgesi Yenilenmesi Hk. (Firma ve Ünvan Değişikliği)

Arkadaşlar Danışmanlık firmanızın yada GFB almış tesisin (başka firmaya devri gibi) hem ünvan hemde vergi nosu değişikliği varsa bu değişiklik öncelikle vergi dairesinden yapılır, yeni ticaret sicil gazetesi alınır. Daha sonra başvurusu yenilenmesi için İzinlisans Dairesi'ne resmi yazı ile müracaat edilir. İzinlisans belgesi alan tesis içinde Çevre Görevlisi kullanıcısı ile e-izin sistemine...
  4. Unvan değişikliği [atık bildirimleri hk.]

Merhaba Arkadaşlar; A firmasının bildirimlerini yaparken; Firmanın sadece unvanı (B) değişmiştir (üretim, kapasite, adres vs. aynı). A Firmasının Ambalaj Bildirim ve Çevre Bilgi Sistemlerine girdiğimde firma bilgilerini güncellemek istiyorum, lakin ÇBS sisteminde sadece tesis bilgilerini güncelleyebiliyorum, firma bilgileri pasif. Ambalaj Bildirim Sisteminde de bazı bilgileri...
  5. Çed de ünvan değişikliği

Merhaba arkadaşlar, bir arsada ÇED kapsam dışıdır yazısı alınmış. Bu arsa daha sonra başka firmaya satılmış ve satın alan firmada aynı işi yapacak. Arsa aynı değişik olan hiçbir şey yok. ÇED kapsam dışıdır yazısının şirket isminin değiştirilmesi için il çevreye dilekçe mi verilmesi gerek yoksa sıfırdan müracat edilecek . ÇED yazısı alınması için. Bu konuda bilgi verir misiniz