Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üretim atıklarının geri kazanımı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Burcu Atay tarafından paylaşıldı.

1. Burcu Atay

Burcu Atay Misafir

Tesiste, üretim sonrasında PVC ve ABS atıkları oluşmakta. Bunlar bir firmaya verilerek yeni malzeme üretiminde kullanılmakta. Bu durum için firmanın lisans alması gerekli midir?
    Ya da bunun gerekli olup olmadığını nereden öğrenebilirim?

Üretim atıklarının geri kazanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yağ geri kazanımı

atık yağların geri kazanımı hakkında yaptığımız bir sunu örneğidir.
  2. tehlikesiz atık geri kazanımı

Kablo geri kazanımı konusunda teknik uygunluk raporununa ihityacım var bakanlığın formatındaki gibi hazırladığımız halde ilave bilgi istendi ve ekstar şeyler istendi elinde onaylanmış olan yada bu konuda elinde bilgi dokumanı olan arkadasım varsa benimle paylaşırmı
  3. Tahta palet geri kazanımı

Tahta palet geri kazanımı yapan bir firma lisans almak istiyor.Ancak yapı kullanım izni yok(2004'ten sonraki bir yapı) ve kapasite raporu yok.Bu firma lisans almak için nasıl bir süreç izlemelidir?
  4. Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların geri kazanımı

Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların atık kodu ve lisanslı tesis arayışındayım, konu hakkında bilgisi olan arkadşaların yardımlarını bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar.
  5. Eps ve poliüretan atik geri kazanımı

Arkadaşlar EPS , XPS ve poliüretan atıklar konusunda sıkıntısı olanlar bu konu altında toplanabilir isek elimden geldiğince hepinize faydam dokunabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler