Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

UYARI! Çevrimiçi Çevre İzinleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çevrimiçi Çevre İzinleri uygulaması , sistemlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devri nedeni ile bir süre hizmet veremeyecektir.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

The person you have called cannot be reached at the moment, please try again later.
    Yani

3. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

If you have an urgent environmental permit to take, you are screwed :)

Özge Gökmen bunu beğendi.
  4. Erman Şenyürek

Erman Şenyürek CMNet Üyesi

Arkadaşlar sistem gün olarak geri saymaya devam edecek olursa birçok işletme sıkıntılı duruma düşebilir. Öyle firmalar var ki emisyon ölçümleri 180 güne anca sığıyor. Örn: İşletme fiziksel şartları sağladığı halde, emisyon değerleri limit değerlerin üzerinde çıkıyor, firma gerekli iyileştirmeleri yapıyor, kütlesel debi miktarı sınır değerleri aştığı için tesis çevresinde pasif ölçümler gerçekleştiriliyor, tüpler analizler için yurtdışına gönderiliyor vs...

Bir soru var ki?
    Sistem tekrardan kullanıma açıldığı zaman herşeyi yerli yerinde bulabilecek miyiz acaba:S

KaanDogukan bunu beğendi.
  5. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

yine ve her zamanki gibi sıkı takip etmemiz gerekecek..
    ve bakanlığın bu devir sırasında oluşan aksaklıklar ile ilgili firmaları daha fazla mağdur etmeyeceğini umuyorum. neticede başvuruyu belirli bir süreye bağladılar. şimdi başvurunun tek yolu olan web sitesinin aktarımı konusunda anlaşyış göstereceklerini düşünüyorum...

aslında bakarsanız neden gfb 'den sonra 6 ay verirler ve lisans konuları harici diğer sadece emisyon yada sadece deşarj iznine tabi olanlar gfb almak zorundadır bende bunu anlamıyorum... ayrı bir mesele...

6. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

bakıma alınmadan önce benim bazı firlamarda katman hatası demişti. yani bu demek oluyorki SORUN geliyor. İlgili Arkadaşlar bize aynen şu cevabı verecegine de eminim. SORUN YOK.
    Onları anlayışla karşılamak gerek. küçük bir ofis ağı veya serveri kurmuyorlar veya yönetmiyorlar. bütün firmalara ile uyraşıyorlar.

allah onların ve bizim yardımcımız olsun...
    amin

Gülfem Polat bunu beğendi.
  7. erdemciga

erdemciga Misafir

eger basvurunuzun , eksiklik geri donusunuzun son gunu ve yapamiyorsaniz ekran goruntusu alarak durumu anlatan tesis ismi , vergi nosu vb. bilgiler olan bir yazi ile il mudurlugune basvurmakta fayda var ...gerci bu konuda magdur olan tesislere yardimci olunacaktir sistemde hersey kayitli, yani kimse bugune kadar hakikaten sistemden dolayi magdur olmadi , bu konuda gelen resmi yazilara yanit verildi eger gercekten sistemden oldugu belgeli ise bakanlik yardimci oldu ...bu konuda herkesin ici rahat etsin..ama dedigim gibi tedbiri elden birakmamak gerekiyor bu konudaki resmi yazi ile daha hizli yardimci olunabilir tahminimce ... artik hayirlisi olsun diyelim..
    kimi arkadaslar ti miye filan almislar kimi espri yapmis ....falan falan....
    ti ye miye aldiginiz , belki alay ettiginiz vs. niyetler varsa ...... artik kendi basinizasiniz ...
    ti ye miye alacak degil.... destek yardim alacak degil.... karsinizda birini bulabilirseniz teknik olarak sizlere yardimci olabilecek ..bilin ki o gun baya sanslisiniz ... bence bi sayisal loto filan oynayin derim...kesin size cikar eminim.. :) ...

aktarim suresi biraz uzadi ...... sizlerin gonderdigi 700.000 bin kadar dosya ancak aktariliyor tabi ..imzalariniza saglik...ama yakindir....hafta sonu pazar muhtemel gun acilir tahminimce...

ve burada bizlerin gorevi sona eriyor....kerseke iyi calismalar ..bol sanslar ...

UYARI! Çevrimiçi Çevre İzinleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
  2. Çevrimiçi çevre izinleri portalında işverenin çevre görevlisini ataması...

Herkese Merhaba, Çevrimiçi Çevre İzinleri Portalına kendi dijital imzamla girip çalıştığım şirketin Çevre Mühendisi ve Görevlisi olarak kendimi kaydettim. İşveren adına kurumsal dijital imzaya sahip yetkilinin bilgilerini, seçtiğim tesisle ilgili yönetmelik kapsamındaki maddeleri ve bana ait işe giriş bildirgesini de portala yükledim. İşe giriş bildirgesini dijital olarak imzalayarak...
  3. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
  4. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  5. E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir; Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka...