Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uyarı ikaz işaretlerini rengini kendiniz tasarlayabilirsiniz

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

 1. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, dün iş güvenliği uzmanımızla internette deli gibi uyarı ikaz işaretleri arıyorduk. Muhteşem bir siteyi keşfettik. www.stclaire.com sitesinden Industrial Signage bölümüne sonra Sign Builder Lite bölümüne girerek üye olun. Yine aynı yerden giriş yaptıktan sonra Industrial signage bölümünden sign builder'ı seçin ve sağ taraftan "view catalog" a tıklayarak istediğiniz uyarı işaretinin kodunu "ID" kısmına yazarak istediğiniz uyarı işaretlerini istediğiniz renk ve boyutta hazırlayabilirsiniz :)

  Arkadaşlar ingilizce harflerde Ş,Ğ gibi harfler olmadığından Ş>S Ğ>G olarak cıkartıyor bilginize.. :) Daha ekonomik olduğundan bu şekilde renkli çıktı alıp kapladıktan sonra fabrikaya belirlediğimiz noktalara asmayı düşünüyoruz :)) Bir kaç tane foto yüklüyorum umarım işinize yarar. İyi Çalışmalar :)
   

  Ekli Dosyalar:

  Sadık Güven ve Meril San bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Güzel bir siteymiş. Hiç yoktan iyidir :) Vakit problemimi halledersem paylaşacağım işaretler. Yüksek çözünürlükte tamamı..
   
 3. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  evet çok güzel bizim gibi maddi durumu kısıtlı olan fabrikalar için muhteşem :)

  patronlar buna çok sevinecek :D
   
 4. Ersin Bozkurt

  Ersin Bozkurt CMNet Üyesi

  iş güvenliği ekipmaları,iş güvenliği ürünleri satan internet sitelerinde de örnekler var.
   
 5. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  evet var fakat bu prrogram kendiniz istediğiniz renkte ve ölçüde oluşturabiliyorsunuz.. Diğer sitelerden resimleri kopyaladığınızda bu programdaki kadar canlı ve görsel olmuyor..
   
 6. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bahsettiğim siteden katalogdan seçerek yaptım ve İ , Ş, Ğ gibi harfler ingilizcede olmadıgından paintle açtım ve düzenledim örnek bir kaç tane koyuyorum. Firmaya da astım herkes çok beğendi hem baya ucuz hemde çok renkli ve görsel oldu :)

  ben tüm firma genelini 125 liraya mal ettim levha olarak satın alsak ortalama 7 lira olsa minimum 800 lira vericektik ki kriz olacaktı :D

  ama yok ben uğraşamam diyorsanız sevgili patronlarınızı razı etmeniz gerekecek :))

  sevgiler.

  ELDİVENSİZ.png

  FORKLIFT.png

  EMNİYET KEMERSİZ ÇALIŞMA.png

  MAKİNA KORUYUCUSUZ.png

  MAKİNE ÇALISIRKEN.png

  SU İLE MÜDAHALE.png
   
  Meril San bunu beğendi.
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aysun Hanım merhaba,

  İşaret boyutları küçük bana ne lazımsa söyleyin istediğiniz boyutta istediğiniz yazıyla yayınlayayım buradan.
   
 8. Aysun Kurt

  Aysun Kurt CMNet Üyesi

  Fatih bey merhaba,

  Biz A4 boyutunda yapmak istedik ve o şekilde hazırladık :) teşekkür ederim :)

  bu yayınladıklarımda A4 boyutunda isteyen arkadaşlar kullanabilir.

  Bu arada A4 boyutunda işaret baya büyük çıkıyor. A3 vs bilemem
   
Uyarı ikaz işaretlerini rengini kendiniz tasarlayabilirsiniz konusuna benzer içeriklerimiz
 1. UYARI! Çevrimiçi Çevre İzinleri

  Çevrimiçi Çevre İzinleri uygulaması , sistemlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devri nedeni ile bir süre hizmet veremeyecektir.
 2. Nasa'dan Türkiye'ye şok uyarı

  NASA, Türkiye'de toprakların bilinç dışı kullanımıyla 2040 yılında çölleşme tehlikesi yaşanacağı uyarısında bulundu. İZMİR (İHA) - Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri öğrencileri tarafından topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında ‘Erozyon, Küresel Isınma ve Biyoçeşitlilik’ konulu konferansta konuşan TEMA Vakfı Temsilci Yardımcısı ve Eğitimci Merih Yücel, çölleşmenin...
 3. Tuza hem renk hem de uyarı geliyor

  Tuz paketlerinde, hangi kaynaktan üretildiği ve içerisinde yer alan arsenik, kurşun gibi ağır metal bulaşık oranları ile "Tuzu azaltın, sağlığınızı koruyun" ifadesi yer alacak. Artık renkli tuz da üretilebilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tuz kullanımı azaltmak için yürütülen çalışmalarda yeni bir uygulama daha başlatıyor. Bakanlığın Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliği...
 4. Japonya’dan türkçe uyarı: nükleer felaket olacak!

  Türkçe bir video hazırlayan Japon vatandaşları Fukuşima’da yaşanan nükleer felaketi hatırlatan bir video hazırlayarak Japon Başbakan’ın Türkiye’ye nükleer santral satmasından dolayı utanç duyduklarını dile getirdiler. Japonların hazırladığı videoda Fukuşima nükleer felaketini yaşayanlar Türkiye’de kurulması planlanan nükleer santralin bir başka felaket olacağı konusunda Türkiye’yi uyarıyor....