Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygarlıktan önce ... sonra... çevre kirliliği!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

541860_10151258625412885_580131740_n.jpg

29604_454191937951472_1990637573_n.jpg

cevre_kirliligi.jpg

cevre-gunu-etrafca.jpg

cevre-koruma-haftasi-ile-ilgili-resimler.jpg

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çok çarpıcı resimler. Teşekkürler

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

4. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Aslında resimlere baktıktan sonra İNSANDAN ÖNCE İNSANDAN SONRA DEMEK GELDİ İÇİMDEN.
    İstisna olan kardeşlerimi bu sözümün dışında tutuyorum.
    Bir anektot anlatmadan geçemeyeceğim.Yer Kartal D100 karayolu önümde seyir halinde lüks bir araç ön koltukta iki kişi seyir halinde sol şeritteyiz, yaz mevsimi öndeki aracın şoför camından kese kağıdı atıldı yolda sürüklenen kese kağıdı parçalandı ve etrafa muz, elma çöpleri savruldu, ben de önce selektör yaptım, aldırış etmeyince korna çalarak ikaz ettim.
    O öküz ise el hareketi ile hastir git ulan der gibi hareket ile dikiz aynasından bakarken ben sağından geçip önünde ani fren yaptım, bana çarpmamak içn sağ sol derken çelik bariyerlere ön soldan vurdu ve ben cezasını bulduğunu düşünerek yoluma devam ettim.
    Gördüğüm kadarı ile ön sol çamurluk ve far bölümü dağılmıştı.
    Neyse ben yaptığım doğru demiyorum ama işte insan işte çevre diyorum.
    Her yaz sahil kenarlarında etmediğim beddua kalmıyor, çöp kutuları olmasa da toplu halde bırakılan çöpleri görevliler bıkmadan alıyorlar.Fakat dağınık bırakanlara da ne küfürler ettiklerini artık siz tahmin edin,
    Temiz bir çevre temiz bir gelecektir,
    Kazasız günler dilerim,

Merve Özkan bunu beğendi.
  5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Uygarlıktan önce ... sonra... çevre kirliliği! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Eğitimi ve Kimyasal Çevre Kirliliği

İlgili döküman ektedir.. İYİ ÇALIŞMALAR
  2. Vejetaryenler haklı çıktı ! (çevre kirliliği eşdeğeri)

Çevre kirliliği açısından 110 gram pişmiş kuzu et yemek orta büyüklükte bir otomobille 21 km yol gitmeye eşit. Aynı miktarda sığır eti yemek ise bu yolun yarısı kadar... WASHINGTON - İklim değişikliği tehdidi sadece gazla ve petrolün yanmasıyla değil, metan gazı çıkaran hayvanlarla ve o hayvanların dünyanın her yerinde orta sınıfın akşam yemeği mönüsünde yer alan etlerinin üretim zinciri ile...
  3. Alo atık hattı ile çevre kirliliği önleniyor

[SIZE=21px][COLOR=#cc0000][SIZE=18px][COLOR=#333333]Antalya'da kullanılan Alo Atık Hattı ile çevre kirliliğinin önüne geçiliyor. [COLOR=#333333][FONT=Trebuchet MS]Başlatılan bu uygulama ile evlerden elektronik atıklar ve madeni yağlar alınarak geri dönüşümle ekonomiye katkı sağlanmaya başlandı. Alınan eşyalar arasında pil ve bozuk elektronik eşyalar yanı sıra bitkisel yağlar da var. 09...
  4. Toprak kirliliği bildirimlerinin çevre bilgi sistemine eklenmesi

Arkadaşlar, bildiğiniz gibi Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik altıncı ayda yürürlüğe girmektedir. Yönetmeliğe tabi tesisler, yönetmelik yürürlüğe girmesi ile beraber üç ay içinde bildirim yapmak durumundalar. Çevre Bilgi Sistemi'ne ilgili uygulama eklenmiş olup Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri talebiniz durumunda uygulamayı firmaların...
  5. Çevre izni alındıktan sonra öncesinde belirlenen lisans konusu değişikliği

Arkadaşlar, Geri dönüşüm tesisimiz için izin lisans belgemizi alırken lisans konusu olarak tek bir atık kodu belirlenmiş, biz bu konuyu genişletmek istersek ne yapmalıyız?