• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uygulamalı çevre görevlisi eğitim programı hk.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Duyarlı bir üyemizden gelen mail ekran görüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkasında bakanlık olan bir eğitimde belli bazı firmalara ekteki mailin gönderilmesini hiç uygun bulmuyorum. Mailde de üstü kapalı olarak "eğitim zorunludur" imajı verilmektedir ki, bu hiç etik bir davranış değil. Ayrıca mailin geldiği kaynak "eğitim zorunluluğu" kısmının telefon ile de açık açık dile getirildiğini doğrulamaktadır.

Bu mailin sebebini değerlendirmek gerekirse, eğitime katılımın az olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle de bu şekilde bir yöntem izlenmektedir. Tüm üyelerimizi konuyla ilgili bilgilendirme ve eğitime katılınmaması konusunda çağrıda bulunma ihtiyacı hissettik.

TUCEV Mail.jpg

@hatice

Mailde eğitimin zorunlu olduğu ile ilgili bir ibare yok ancak maili göndermeden önce telefonla arayıp eğitimin zorunlu olduğu ve bakanlıktan konu ile ilgili mail geleceği bildirilmişti.

firmamıza telefon geldi. Bakan ve müsteşarımızın her firmadan en az 2 katılımcı istediği belirtildi. ücret yüksek, ancak nasıl bir eğitim olacağını merak ediyorum. eğitimciler mevzuatı uygulayan arkadaşlar, yaşanan aksaklıklar yazılımsaldı ki geldiğimiz noktada çok güzel çözümleniyor.. benim merak ettiğim ne öğretilecek..

"Her firmadan 2 katılımcı öngörülmektedir." deniyor. Bu cümle bence baskı yaratan bir unsur. Telefon ile de birleşince taşlar oturuyor.

Bu benim yorumum tabi.

Sayın üyeler,

İlk mesajımda yayınladığım konuyla ilgili Çevre Yeterlilik Hizmetleri Daire Başkanı Erdal SARAÇOĞLU ile telefonla görüşme fırsatı buldum. Kendisiyle ile olan görüşmemin önemli noktalarını ve eğitimin amacını anlatmak istiyorum.

Öncelikle Erdal bey eğitimin kesinlikle zorunlu olmadığı konusunda bilgi vermiştir. Eğitimin yapılma amacına değindiği zaman ise aslında birçok kişinin farkında olduğu bir konuyu düzeltmeye çalıştıkları anlaşılmıştır.

Yeni çevre görevlisi olan ve piyasaya yeni atılan çevre görevlilerinin yanlış beyanlarda bulunduğu bu nedenle de çevre koruma hizmetlerinde kalitenin düştüğü konusu belirtilmiştir. 50 tl 'ye kadar düşen danışmanlık hizmet bedellerinin, mecbur kalındığı için iptal edilen çevre görevlisi belgelerinin sadece eğitimle düzeltilebileceği gerçeğini tekrar hatırlatmıştır. Kalitede ki düşüşün kendisine meslektaşlarımız dahil şikayet edilmesinden dolayı ve bakanlık nezdinde eğitim veremedikleri için de kendilerine bağlı vakıf üzerinden eğitim verilebildiği bilgisi verilmiştir. Eğitimlerde kendisinin de bizzat bulunacağı ve aktif olarak katılımda bulunacağını da ayrıca belirtmiştir ki yaşanan tecrübelerin aktarılması açısından bu durum önem arz etmektedir.

Bu kapsamda değerlendirildiğinde danışmanlık hizmetlerine yeni başlayan arkadaşların eğitime katılmasında oldukça fayda vardır zira belge iptali gibi üzücü bir durum ile karşılaşmanın maddi götürüsü eğitim ücretinden çok daha fazla olacaktır.

İyi günler dilerim.