Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitim Programı

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

1. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Eğitime katılacak olanlar kimler?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Eğitim içeriği ve kapsamı nedir?
    Kim verecek eğitimi?
    Tarihleri neler?
    Nerede yapılacak?
    Kaç gün sürecek?

3. Nefin

Nefin Misafir

Sanıyorum İsmet Bey Tüçev'in düzenlediği eğitimden bahsetmektedir. Eğitim ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Eki Görüntüle 11433

T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde, Vakfımız ile birlikte Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Antalya’da her ay iki grup halinde olmak üzere, daha önceki dönemlerde Çevre Görevlisi Sınavınında başarılı olmuş kişilere yönelik, "Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi" düzenlenecektir. Bakanlığımız uzmanları tarafından üç günlük bir eğitim verilecektir. Eğitim tek kişilik odalarda her şey dahil konaklama, eğitim materyalleri, sarf malzemeleri, havalimanı ve otogardan otele transferleri organizasyon tarafından karşılanacaktır. Katılımcıların katılım ücretleri (1.180 TL KDV dahil) kayıt formunda belirtilen şekilde ödedikten sonra kayıt formunu vakfımıza göndermeleri gerekmektedir. Eğitim Antalya’da gerçekleştirilecek olup, otelin adı daha sonra web sitemizde yayınlanacaktır.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı
    Tel :0 312 215 97 36
    E-mail : tucev@tucev.org

Eğitim kayıt formu için tıklayınız.

Eğitim programını indirmek için tıklayınız.

4. Fatih Özcan

Uygulama ile kasıt işlemlerin uygulamalı yapılmasıymış. Şimdi kavrayabildim. Skypte 8-10 kişi toplansın bilen birisi versin eğitim diğerlerine uygulamalı olarak. 1200 tl vermeye hiç gerek yok bence. Hatta başvuru yapılırken ekran görüntüsü kaydedilip o bile paylaşılabilir. Gönüllülere duyurulur.

5. Yılmaz Aslan

Yılmaz Aslan CMNet Üyesi

Bakanlık bu parayla ne kadar kişiye ulaşabilecek ,3 günlük eğitim ne kadar faydalı olabilecek. Bakanlıkta ki Şehircilik kısmına para aktarmak için gene çevreyi kullanacaklar anladığım kadarıyla. Yani Danışmanlık firmalarının ne kadar maaş verebilecekleri ortada. Online eğitim , Online yardım tarzı yardımlar daha yararlı olur. Bunun için belli bir miktar bütçe de ayırabilirim paralı olsun sorun değil..
    Fatih Bey, toplanalım bence çok daha faydalı olur. Bir alt yapısını oluşturarak bu gibi uygulamalar yapmak çok daha faydalı olacaktır.

dutoprak bunu beğendi.
  6. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

işi ticarete dökmeleri çevre mühendislerinden belge parası almasıyla belli değilmi zaten :)

dutoprak bunu beğendi.
  7. Fatih Özcan

Her türlü ticaret hemde. Antalya 'da kaç kişi var ki eğitim orada yapılıyor. Gitmişken tatil yaparız diyorlar sanırım. Birileri video ulaştırırsa bana çok cüzi rakamlara online eğitim sistemi olan bir yere aktarırım bunu. Tek gereken izin portalını iyi kullanan gönüllü birileri. Ekran kaydetme konusunda teknik destekte veririm.

dutoprak ve İsmet Arslan bunu beğendi.
  8. onurcelep

onurcelep CMNet Üyesi

250 tl alınan belgenin eğitimine o kadar para vermeye ne gerek var . Madem öyle her ilde İÇM var ildeki Çevre görevlilerini çağırırlar ayda 1 kez sorunlar çözülür..Biz parayı kolay kazanmıyoruz arkadaş....

dutoprak bunu beğendi.
  9. onurcelep

onurcelep CMNet Üyesi

Bu TUÇEV i anlamakta zorlanıyorum sempozyumları eğitimleri fahiş fiyatlarda. Bir de sürekli antalya tercihi ilginç yani.. Açıkcası bende ajitasyon yaratıyorlar...

dutoprak bunu beğendi.
  10. dutoprak

dutoprak CMNet Üyesi

SANIRIM KATILIM PEK YOK ZATEN , SÜREKLİ EMAİLLER GELİYO BU KONUDA ...

11. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

bence tutupta kimse bu parayı vermez.

12. dutoprak

dutoprak CMNet Üyesi

Kesinlikle çünkü daha önceki eğitimlere katıldık, bize orda sölenenler il müdürlüğü tarafındna uygulanmıyoki, bi çok konuda uyuşmazlık var...

13. Hülya Arslan

Hülya Arslan CMNet Üyesi

Yalnız ben birşeyin altını çizmek istiyorum.

"T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde, Vakfımız ile birlikte Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Antalya’da her ay iki grup halinde olmak üzere, daha önceki dönemlerde Çevre Görevlisi Sınavınında başarılı olmuş kişilere yönelik, "Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi" düzenlenecektir. Bakanlığımız uzmanları tarafından üç günlük bir eğitim verilecektir. Eğitim tek kişilik odalarda her şey dahil konaklama, eğitim materyalleri, sarf malzemeleri, havalimanı ve otogardan otele transferleri organizasyon tarafından karşılanacaktır. Katılımcıların katılım ücretleri (1.180 TL KDV dahil) kayıt formunda belirtilen şekilde ödedikten sonra kayıt formunu vakfımıza göndermeleri gerekmektedir. Eğitim Antalya’da gerçekleştirilecek olup, otelin adı daha sonra web sitemizde yayınlanacaktır. "

Sanki zaten çevre mühendislerine değil de bi şekilde bu belgeyi alabilmiş kişilere yönelik. Tutup bi çevre mühendisinin bu eğitimi alacağını düşünmüyorum zaten uygulama esnasında düşe kalka ve de il müdürlüklerinin kimi zaman baskısı kimi zaman yardımıyla öğreniliyor bu uygulamalar. Eğer sınavla çevre görevlisi olmuş kişilere veriyorlarsa fanatik bir çevre mühendisi olarak versinler o parayı diyorum :D:D:D:D:D

İsmet Arslan bunu beğendi.
  14. Manolya Kandemir

Manolya Kandemir CMNet Üyesi

eğitime gitmek mutlaka yararlı olacaktır ancak ne kadar tuhaf şeylerle karşılaşacağınızı çevre izin başvuru sürecinde göreceksiniz.:eek:

Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitim Programı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Denetim Görevlisi Eğitim Programı

ÇDY kapsamındaki Çevre Denetim Görevlisi Eğitimi Programı bakanlığımız sitemizde yayınlanmıştır. [COLOR="Red"]Eklerden bilgilere ulaşabilirsiniz.
  2. Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi (ANTALYA)

Sayın İlgili; T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde, Vakfımız ile birlikte Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Antalya’da her ay iki grup halinde olmak üzere, "Çevre Görevlisi Belgesi"olan kişilere yönelik, “Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenecektir. Bakanlığımız uzmanları tarafından üç günlük bir eğitim...
  3. Uygulamalı çevre görevlisi eğitim programı hk.

Duyarlı bir üyemizden gelen mail ekran görüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkasında bakanlık olan bir eğitimde belli bazı firmalara ekteki mailin gönderilmesini hiç uygun bulmuyorum. Mailde de üstü kapalı olarak "eğitim zorunludur" imajı verilmektedir ki, bu hiç etik bir davranış değil. Ayrıca mailin geldiği kaynak "eğitim zorunluluğu" kısmının telefon ile de açık...
  4. TÜÇEV (Antalya- Ekim 2012) Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Hk.

[FONT=Georgia]Arkadaşlar Merhaba; [FONT=Georgia]"TÜÇEV" eğitim programındaki izlenimlerimi ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Yaklaşık 150 kişilik katılımcı sayısı ile uygulamalı olarak eğitim verdim. Eğitimlerim 2 gün sürdü. Katılımcılara hem test ortamında hemde gerçek kayıtlar üzerinde uygulamalı olarak detaylı şekilde eğitim verdim. Adım adım Çevre Bilgi Sistemi ve e-çevre...
  5. TÜÇEV (SUNUMLARIM - Antalya-Ekim 2012) Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi

Arkadaşlar TÜÇEV'in eğitim seminerine katılamayan çevre mühendisi ve çevre görevlisi kullanıcıları için slayt ve sunumlarımı paylaşmak istiyorum. Rar dosyası olduğu için öncelikle çıkarmanız gerekmektedir Not: Bu bilgileri başka bir yerde bulamazsınız. Saygılarımla...