• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uzaktan çevre görevlisi belgesi vize yenileme eğitimi...

Çevre Görevlisi Vize Eğitimi

09.06.2017
Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar için uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” düzenlenecektir.
► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi başvuruları 12-22 Haziran 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir. Eğitime başlangıç tarihleri e-posta ile bildirilecektir.
►Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi için başvurular ve eğitim internet üzerinden yapılacaktır.
►Bu eğitime 2010-2011 tarihlerinde ve 31.12.2012 tarihine kadar Çevre Görevlisi Belgesi almış olanlar başvuru yapabileceklerdir. (Yani 31.12.2017 tarihine kadar belge süresi dolacak olanlar başvuru yapabilecektir.)
► İzin lisans sistemi üzerinde belgesi iptal edilmiş olanlar bu eğitime katılacaklardır.
►Online Uzaktan Eğitim portalına, Sistemde kayıtlı olan T.C. kimlik numaralı Çevre Görevlileri giriş yapabilecektir. Belirtilen tarihler dışında Çevre Görevlisi Belgesi almış olanlar başvuru yapamayacaktır.
►Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.
►Adaylar, online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır. ►Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.
►Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.
►“Çevre Görevlisi Vize Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, sistem üzerinden alacakları referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Yatırılan ücrete ilişkin alınacak dekont,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden başvuru yapılırken sisteme yüklenecektir.
►Eğitim ücretinin doğrudan banka şubesinden yatırılması gerekmektedir. (EFT ve/veya Havale ile ücret yatırılamayacaktır).
►Sistem üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.
►Eğitime başvurular
adresinden eğitim ücreti yatırıldığına dair dekont ve diplama sisteme yüklenerek yapılacaktır.
► Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.
►Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, vize başvurusu yapmak için Bakanlığımız izin lisans (
) yazılım portalı üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş sağlayarak “Vize İşlemleri Nedeniyle Belge Yenileme” başvurusunu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.
Not: Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, Vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için izin lisans yazılım sitemi üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabileceklerdir

Merhaba
Hesap numarasi yazan bir yer bulamiyorum. Bankaya gidip CSB hesap numarasi mi diyoruz? Mevcut bir hesap numarasina internetten aktarsam olmaz mi?
Ayrica; onayin gelmesi icin ucreti mi yatirmak gerekiyor?

uzaktan eğitim sisteminden kaydını yaptığınızda sistem otomatik olarak referans numarası veriyor, o referans numarası ile Halk Bankasına elden yatırıyorsunuz ayrıca dekontu sisteme yüklemenize gerek yok, parayı yatırmak için de 22 Haziran son tarih olabilir, bana yukarıda da belirttiğim gibi parayı yatırdığımda onay geldi.

Tesekkur ederim.Bir sorum daha var. Benim mobil imzam yok. Nasil e imza atabilirim? Ya da mobil imzayi nasil alabilirim? Belgemi hic kullanmiyordum. Bu nedenle ilk belgeyi aldigimda mobil imza kullanmis olsam bile, o hatti coktan iptal ettirdim. Mobil imza ile islem yapiliyorsa bosuna para yatirmayayim bir de islem yapamam ve bosa gider belki.

İlk aşama için elektronik imza ya da mobil imzaya gerek yok, mobil imza için kullandığınız hat ile ilgili gidip görüşürseniz anlatırlar, aylık çok az ödeme yapılıyordu, ben elektronik imza kullanıyorum üç yıllık 180 tl civarında,

@Mine ERARSLAN

tekrar tesekkurler.O hatti kaparttirmistim. Yeni mobil imza hatti almam gerekiyor o zaman degil mi? Hatti alir almaz bu imzayi kullanabiliyorsam sorun yok son olarak basvurumuz onaylandiktan sonra egitim tarihi mi bekleyecegiz? Veya baska yapacagimiz islem var mi?

Şu an kullandığınız telefon numarasına da mobil imza alabilirsiniz, yeni hat almanıza gerek yoktur diye düşünüyorum, eğitim tarihi mail ile gelecek yazıyor o yüzden bekliyoruz