Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vahşi çöp depolama alanları ve ayrıştırma hakkında

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

1. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba, belediyemiz lisanslı TAT tesisi ile sözleşme imzaladı. Bu firma, onaylanan ambalaj atıkları yönetim planı doğrultusunda düzenli depolama tesisimiz faaliyete girene kadar ,kaynagında ayrıstımradan farklı olarak vahşi depolama alanındaki çöpleri ayrıştırma işini alabılırmı?

2. Rıdvan Gödel

Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'ne göre bu yasaktır. Sadece kaynakta ayrı toplama esastır. Bununla beraber sağlık açısından da sıkıntı çıkartacak bir konudur. Vahşi depolama alanlarında ayrıştırma işlemleri önceleri yapılan bir uygulama olmakla birlikte eskide yeri kiraya verme olarak yapılmaktaydı. Bu iş hiç bir suretle imzaladığınız sözleşme kapsamında değerlendirilemez.

Nazan Şirin Kande bunu beğendi.
  3. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

Teşekkür ederim bende yönetmeliğin 5 e maddesinde de belirtilmiş sonradan detaylı inceleyince gördüm.

Vahşi çöp depolama alanları ve ayrıştırma hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Uzmanlık Alanları

Üyelerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri, Lisansüstü yada iş tecrübelerinden edindiği ben bu işe vakıfım dediği alanları belirtebilmeleri için uzmanlık alanlarını sitemize eklemiş bulunuyoruz. Sizlerde profil ayarlarınızdan uzmanlık alanlarınızı seçebilirsiniz. Lütfen hatalı bilgi vermeyiniz. Verdiğiniz bilgilere göre size ulaşmak isteyen üyelerimiz/işverenlerimiz olabilir....
  2. Düzenli depolama tesisi onay belgesi hakkında

Arkadaşlar sanıyorum bilinmesi güç bir soru olacak ancak düzenli depolama tesisi hakkında çevre lisansı sürecini yaşayanlar belki yardımcı olacaktır. GFB kapsamındaki özel belgelerden olan düzenli depolama tesisi onay belgesinin ne olduğunu nasıl alınabileceğini öğrenmek istiyorum. yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler. bir dip not düşeyim, çevre il müdürlüğü bu kavramı ilk kez duymuş gibi...
  3. düzenli depolama sahalarında ayrıştırma

merhaba arkadaşlar; düzenli depolama sahalarında geri dönüşümlü atıkların ayrıştırılmasını yasaklayan ilgili madde yönetmelik veya genelgelerde mevcut muydu.? ilgili bütün yönetmelik/genelgelere baktım ama bulamadım/göremedim.hatırladığım kadarıyla böyle bir madde vardı.
  4. Vahşi depolama alanları

arkadaşlar belediyeler vahşi depolama alanları elle ayrışım yapmak için ihale yapabilir mi ? bağlı bulunduğumuz belediyeye yasak olduğunu ve yapılamayacağını söylememe rağmen inandıramadım bu konu ile alakalı net birşey var mı?
  5. Kullanım alanları nelerdir

Arkadaşlar merhaba.doğal materyalların çevre mühendisliğinde kullanım alanları ile ilgili dökümana ihtiyacım var.yardımcı olabilir misiniz ?