Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vahşi depolama alanları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Yasin Güldeş tarafından paylaşıldı.

 1. Yasin Güldeş

  Yasin Güldeş CMNet Üyesi

  arkadaşlar belediyeler vahşi depolama alanları elle ayrışım yapmak için ihale yapabilir mi ? bağlı bulunduğumuz belediyeye yasak olduğunu ve yapılamayacağını söylememe rağmen inandıramadım bu konu ile alakalı net birşey var mı?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Veysel KILIÇ sanırım konuyu görmedi. Buna en iyi cevap verebilecek kişi kendisidir sanırım.
   
 3. Veysel Kılıç

  Veysel Kılıç Genel Yönetici

  Fatih bey, teşekkür ediyorum.

  konuyu dün akşam gördüm, ancak bu konu ile ilgili bir tebliğdi vardı onu bulmak için cevap yazmadım.

  Maalesef ülkemizde düzenli depolama ve lisanslı geri dönüşüm mantığını kavrayamayan belediyelerimiz var. pratik01 arkadaşımızın aktardığı olayla ilgili bizde çok karşılaşıyoruz. Şu an türkiye'de mevcut vahşi depolama sahalarının % 98'de vahşi ayıklama yapılıyor. Daha acısı, Düzenli depolama sahası üzerinde de vahşi ayıklama yapılmasına müsaade eden belediyeler var. ( belediye ismi verebilirim) düzenli depolama sahaları, düzenli vahşi depolama sahalarına dönüşüyor. bunun en büyük sebebi, belediyeler için bunun bir gelir kaynağı haline dönüşmüş olmasıdır. bu gelir kaynağı halk ve insan sağlığının önüne geçmiştir.

  her türlü vahşi ayıklama bakanlık tarafından yasaklanmıştır. ( tebliği bulunca paylaşacağım). il çevre ve şehircilik müdürlüklerinin düzenli depolama sahalarını belirli periyotlarda kontrol ettiğini biliyorum ancak vahşi depolama sahalarını kontrol ettiğini hiç duymadım. ancak vahşi depolama sahalarında ciddi rantlar dönmektedir.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 4. Yasin Güldeş

  Yasin Güldeş CMNet Üyesi

  teşekkür ederim ama aleni yasak olan bir şeyin resmi bir ihale ile yapılması çok garip bağlı il çevre müdürlüğünede bahsettim yasak olduğunu ve buna rağmen ihale yapıldığını aldığım cevap yönetmelikte düzenli depolamada elle ayrışım yapılamaz diyor vahşi depolamadan bahsetmiyor oldu :)) belediyedeki mühendis arkadaşları ve çevre müdürlüğünde ki arkadaşları bir türlü ikna edemedim bakalım sonu ne olacak
   
Vahşi depolama alanları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Uzmanlık Alanları

  Üyelerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri, Lisansüstü yada iş tecrübelerinden edindiği ben bu işe vakıfım dediği alanları belirtebilmeleri için uzmanlık alanlarını sitemize eklemiş bulunuyoruz. Sizlerde profil ayarlarınızdan uzmanlık alanlarınızı seçebilirsiniz. Lütfen hatalı bilgi vermeyiniz. Verdiğiniz bilgilere göre size ulaşmak isteyen üyelerimiz/işverenlerimiz olabilir....
 2. Vahşi çöp depolama alanları ve ayrıştırma hakkında

  arkadaşlar merhaba, belediyemiz lisanslı TAT tesisi ile sözleşme imzaladı. Bu firma, onaylanan ambalaj atıkları yönetim planı doğrultusunda düzenli depolama tesisimiz faaliyete girene kadar ,kaynagında ayrıstımradan farklı olarak vahşi depolama alanındaki çöpleri ayrıştırma işini alabılırmı?
 3. Biyoenerji uygulama alanları

  merhaba arkadaşlar seçmeli dersinde sunum hazırlamam gerekiyor konu biyoenerji uygulama alanları internet üzerinden birşey bulamadığım için yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler..
 4. Orman alanları ile ilgili

  Arkadaşlar merhabalar, ekte Orman Genel Müdürlüğü'nün bir görüşü mevcut. Bu karara itiraz edilip iptal oldu diye duydum ancak bunu netleştiremedim..Bu süreç ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yapabilirler ise çok memnun olurum.. İyi çalışmalar.
 5. Kullanım alanları nelerdir

  Arkadaşlar merhaba.doğal materyalların çevre mühendisliğinde kullanım alanları ile ilgili dökümana ihtiyacım var.yardımcı olabilir misiniz ?