• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Vefat: Meslektaşımızı kaybettik

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TARSUS BELEDİYESİ
Çok üzücü...Başımız Sağolsun.Ailesine ve sevdiklerine sabır diliyorum.Allah bir daha yaşatmasın.

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapan Çevre Mühendisi Onur Ercan Özakıncı’yı yüksek gerilim hattında elektrik çarptı. Genç mühendis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay, Pamukyazı’da bir havlu fabrikasında saat 11.00’de meydana geldi. Fabrikanın bacasında emisyon ölçümü yapmak isteyen Çevre Mühendisi Özakıncı’nın elindeki çelik çubuk, fabrikanın üzerinden geçen yüksek gerilim hattına değdi. Elektrik akımına kapılan Onur Ercan Özakıncı, olay yerinde hayatını kaybetti. Bölgeye gelen İtfaiye Amiri Özdemir Gündoğdu tarafından çatıdan indirilen ve 112 ambulanstaki sağlık görevlileri tarafından sağlık kontrolü yapılan Özakıncı, tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Özakıncı’nın cesedi İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Özakıncı ile aynı işi yapan arkadaşı Yılmaz Biçer şoka girdi

bakanımız.png

Arkadaşlar, Vefat eden meslektaşımızın ailesine ulaşabileceğimiz bir telefon numarası varsa (tanıyan biri, o bölgede ikamet eden biri) bana iletmenizi rica ediyorum. Twitter kolundan Bakanımız Sn. Veysel Eroğlu'na iletmek istiyorum.

Allah rahmet eylesin... Ailesine sabırlar...

Biz Çevre Mühendisleri için acı bir kayıp...
Sahada yaptığımız zorlu çalışmalardan bir tanesi de bu ölçümler.. umarım bir gün hakettiğimiz değeri ve kıymeti anlarlar..