• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Windows 10

D

deleted25658

Değerleri site üyeleri büyüklerim sorum olacak son gelen windows 10 ile kafa da soru işaretleri var kimisi memnun kimisi memnun değil
1)windows 10 ve windows 7 arasında olan performans farkı?
2) Benim pc 1.5 ram 4 gb 2.27 GHz 64 bit işletim sistemi window 7 ultimate Acer amd işletim
3) Bu özelliklere göre pc windows 10 ile sorun olabilir mi yani performans açısından oyun yok bilginize
4) window 10 u yüklesem Windows 7 De olan bütün uygulamalar Programlar sorunsuz devam eder mi yoksa tek tek 10 için uygun olanı bulmak mı zorundayım....??

Yükselme yaptığında programları tekrar bulmana gerek yok halihazırdaki programlara uygun olarak geliyor zaten. İlk yayınlandığı zaman yükselttim performans açısından bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

bende yükledim sonra başlat ve cortona hatası vermeye başladı servise götürdüm windows 10 da bu hatanın gözlendiğini söyledi ve yeniden eski sürüme geçtim

windows 10 da bir çok eksiklik var. Ben başta memnun olmama rağmen bazı konularda beni yarı yolda bıraktı. bluetoothu açmaması, yazıcıyı tekrar bulamaması gibi. güncelleme şart.. en kısa zamanda win7ye dönmeyi düşünüyorum.

@M_Gungor
Merhabalar yazıcı bulamama sorunu eğer ki farklı bir bilgisayar uzerinden baglaniyorsani o bilgisayarinda windows 10 olmasi gerekiyor.

Windows 10; henüz çok yeni, haliyle bir çok hatası mevcut. Daha Windows 7 nin açıkları yeni yeni kapanmaya başlandı. Multimedya kullanıcıları için çok bir hız farkı yok. Programdan programa da uygunluklar değişiyor açıkçası. Ama genel olarak denemekte fayda olabilir :) Eskiden sistem yapılandırmaları epey zaman alırdı. Artık bu iş oldukça kolay bir hale geldi.

artık işsizlikten sıkıldım bende yükselttim şimdi kullanıyorum bakalım şimdilik sorun yok gibi

@Tolga Polat
şimdilik sorun yok ileri olur mu bilemem ama güzel gibi yani

ben 3-4 aydır windows 10 kullanıyorum. çok memnunum. neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım.yeni web taratıcısı edge'e alışamadım sadece. onun dışında çoklu masaüstü özelliğini sıklıkla kullanıyorum. evvelinde aynı bilgisayarda w8 ve w8.1 kullandım, performans olarak w10 biraz daha ileride gibi. w7 ile kıyaslayacak olursak, w10 çok çok daha stabil ve başarılı bana kalırsa.

windows+tab kombinasyonunu tıkladığınızda yan tarafta "yeni masaüstü" simgesi çıkıyor. yeni bir masaüstü daha ekleyebiliyorsunuz. ben bu özelliği kullanarak iş için bir masaüstü, kişisel kullanım için bir masaüstü ayırdım. yine aynı kombinasyonla bunlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. özetle, birden fazla masaüstü ekranı oluşturup kullanabiliyorsunuz. kullanımı kolay, çok da işime yarıyor.

Apple Mavericks ve Yosemite ücretsiz sunduktan sonra Windows da harekete geçti, Apple'dan görüp o da ücretsiz sürdü piyasaya Windows 10'u ama herkes de kullanamıyor bildiğim kadarıyla Windows 8 istiyor ücretsiz güncelleme için ve zaten onun dışında kullanan da 1 sene falan kullanabiliyor. Ama Windows en iyi sürümü 7 diye düşünüyorum. İmkanı olan durumu iyi olan kurtarsın kendini Windows'tan.

Şuanlık sıkıntı çıkarmıyor windows 10 tabi birşey olması halinde kürkçü dükkanı olan windows 7 ye döneriz hemen :)