Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Work and travel-erasmus

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında sefertunca tarafından paylaşıldı.

1. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba
    Okuyan arkadaşlarımızdan bu programlara katılmak isteyen varsa bu başlık altına yazsın sorularını ben yardımcı olmaya çalışayim.Yeterince tecrübem ve bilgim vardır :)

Ece T. ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. Ece T.

Ece T. CMNet Üyesi

Erasmus not ortalamasından dolayı sıkıntı ama ben work and travel düşünüyorum. Yalnız çevreden duyduklarımdan sonra ondan da vazgeçiyorum sanırım. Öğrencinin ingilizce seviyesine göre iş ayarlanıyormuş. Bu çok normal ama ingilizce seviyesi düşük olanlara çokta pratik yapamayacağı işler veriliyormuş diye duydum. Örneğin ingilizcem çok iyi değil diye fast food şirketinde mutfak bölümünde(arka planda) bulunma gibi. Bu kesinlikle böyle midir?

3. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Hayir not ortalamasi onemli degil sirketler bahane ediyor ama ben ilk defa hazirlikta gitmistim.Dediler hazirlikta gidemezsin basvurmazsin ama ben basvurdum ve aldim vizeyi.Konsolosluk gorevlisi verdigin cevaplardan memnun olmazsa bahane olarak not ortlamani gosterir.Inglizce durumuna gore is alirsin bu senin icinde iyi bisey aslinda .Ilerlettikce pozisyonun degisir.Mutfakta geri planda da dursan hep ing konusmak zorunda kaliyorsun sonucta

Work and travel-erasmus konusuna benzer içeriklerimiz
  1. erasmus ile staj

Merhabalar, Akdeniz Üni. 2. sınıf öğrencisiyim.Erasmus ile staj yapma imkanı kazandım ancak nereye,hangı ulkeye gıdıcegımı hıc bılmıyorum.Firma ise hala bulabilmiş değilim.Daha once gidenler varsa yardımda bulunabilirler mi?Teşekkürler
  2. Erasmus stajı

Merhaba arkadaşlar...Aramızda Erasmus stajı yapmış olanlar var mı? Varsa staj yerinizi nasıl buldunuz biraz anlatır mısınız? Yurtdışında staj yeri bulmak çok sıkıntılı bir süreç çünkü. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
  3. Erasmus yardım !

Ben Fırat Üniversitesi Çevre Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Dördüncü sınıfın ilk dönemi için erasmus programıyla üniversitemizin anlaşmalı olduğu ülkelerden birine gitmek istiyorum. Benim merak ettiğim ve beni tedirgin eden tek şey o üniversitelerin Çevre müh. bölüm dersleriyle benim normalde alabileceğim dersler aynı olurmu ? bunu nerde öğrenebilirim ? eramusla gidecem diyede 1 sene okul...
  4. 2013-2014 yaz dönemi erasmus staj / yardım

Merhabalar, Ben Çukurova Üni. açmış olduğu Erasmus Staj programına katılmaya hak kazandım. Polonya'da staj yapacağım bir işletme arıyorum fakat henüz bulamadım. Daha önce erasmus programı ile staj yapan ya da staj yeri ayarlama konusunda fikir sahibi olan varsa bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.