Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağ giderme konusunda cpi seperatörü çözümü ..

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Kadir Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz CMNet Üyesi

Yağ Giderme Konusunda CPI Seperatörü Çözümü ..

Yağ giderme konusunda cpi seperatörü çözümü .. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Krom (VI) Giderme

1. DENEYİN AMACI Sudaki Cr+6 değerlikli kromun önce düşük pH’ta Cr+3 değerliğine indirgenmesi ve daha sonra yüksek pH değerinde çöktürülmesidir. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ 2.1. Genel Bilgi Krom, çeliğin sertleştirilmesinde, paslanmaz çelik üretiminde ve çeşitli alaşımların eldesinde kullanılır. Özellikle otomobil parçalarında ve kesici aletlerde korozyon önleyici kaplama olarak kullanımı da...
  2. Enerjide büfe çözümü

Enerjide büfe çözümü Hindistan'da kurulan "enerji büfeleri" sayesinde, henüz elektriği olmayan köylerde yaşayanlar evlerine ışık götürebiliyor. Deutsche Welle Türkçe'nin bu konuda yaptığı haber şöyle: Hindistan'ın Orissa Eyaleti'nde bulunan Kantapada'da bundan bir süre öncesine kadar güneş battığında köylülerin en iyi dostu gaz lambalarıydı. Ancak gaz lambasının hem tehlikeli, hem...
  3. Modelleme konusunda yardım

Arkadaşlar ödevim : [FONT=Comic Sans MS]SU VE ATIKSU ARITIMINDA ÇÖKELME OLAYININ MODELLEMESİ Bu konuda dişe dokunur bi kaynak bulamadım, elinde buna ait döküman, belge vs. olan varsa paylaşabilir mi lütfen? [FONT=Comic Sans MS]
  4. Çed konusunda

çed yönetmeliği ek2 de yeralan (Ek–1’de Yer Alan Alt Sınırlar Bu Listede Üst Sınır Olarak Alınır) ne anlama geliyor arkadaşlar
  5. Koagülasyon / renk giderme / bitirme projesi

Öncelikle merhabalar herkese, Bitirme projemde Koagülasyon ve Flokülasyon işlemi ile Tekstil atıksuyunda renk giderimi yapacağım yalnız tasarım konusunda bir takım problemlerim var. Önerilerinizi ve yönlendirmelerinizi bekliyorum; Q: 3000 m3/gün KOİ : 1200 mg/lt AKM: 250 mg/lt Renk: 1350 mg.lt/lt Ph:...