Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağa bulaşmış plastiklerin yağdan arındırılması (yardım)

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Danışmanlığını yaptığım bir tesiste plastik ve metale temas etmiş olan katranı ve yağı arındırmam için absorban madde kullanmam gerekiyor. Önerebileceğiniz absorban var mı? Ya da satışını yapan firma varsa yardımcı olursanız sevinirim.

2. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

Eğer yağ veya katran plastik ve metale bulaşmışsa onu tamamen absorbanla almak imkansız. bu nedenle bu atıklar yine tehlikeli atık sayılacaktır. ancak özel solüsyonlarlala veya sıcak suyla yıkama yapılırsa alınabilr.

Cansu Bağ bunu beğendi.
  3. mnemonic

mnemonic CMNet Üyesi

Yağ ve katranı tiner gibi bir solventle temizleyebilirsiniz. Tek başına absorban yetersiz gelecektir. Ancak kullanmış olduğunuz solventi de yine kimyasal arıtma sistemine vermek ya da tehlikeli atık olarak bertaraf ettirmek durumundasınız. Bunun dışında bu plastik ve metallere bulaşmış olan yağ ve katranın MSDS ine ulaşırsanız orda da neyle temizlenmesi gerektiği yazar.

Cansu Bağ bunu beğendi.
Yağa bulaşmış plastiklerin yağdan arındırılması (yardım) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Plastiklerin Geri Kazanılması

Günümüzde geniş bir alanda kullanılmakta olan plastik, ilk olarak 1860 yılında Alexsander PARKES tarafından keşfedilmiştir. Dünyada yılda 80 milyon ton plastik ürünleri kullanılmaktadır. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan bu dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
  2. yardım

Mrb arkadaşlarr işçi sağlığı için işçilerin kulaklık takılıp yapılan gürültü ölçümleri ile ilgili bir rapora ihtiyacım var. biraz acil bi konu bana yardımcı olursanızz çok sevinirim. şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...
  3. yardım

merhabalar arkadaşlarr yeni katılmış bulunuyorum aranızaa.sizlerin yardımınıza ihtiyacım var konuyu şyle özetleyeyimm. okuldan mezun olduktan sonra mühendis olarak hiç çalışmadım ve haliyle öğrendiklerimi unuttum şuanda belediye ile çalışma imkanı buldum ve ben ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilemiyorum sizlerin fikirlerine ve dökümanlarınıza ihtiyacım olacaktırüstelik bu yazışmalarla da...
  4. Yardim

meraba arkadaşlar ben çevre görevlisi olarak bir firmada çalışıyorum daha doğrusu yeni başladım firmam beni bakanlığa internet ortamında bildirdir ben de onayladım ve kullanıcı sayfamdaki meslek bilgileri alanında firmamın adı görünüyo ancak firmanın tesis kaydı sayfasından kaydını yapamaıyorum hata veriyor sizce sorun ne neyi eksik yaptım?
  5. Bitkisel yağa ile kontamine olmuş atık tenekeler

merhaba arkadaşlar bitkisel atık yağlarla kontamıne olmuş atık tenekeler (örn: yemekhanelerden çıkan ayçiçek yağ tenekeleri) hangi kapsamda değerlendiriliyor. kontamine olmuş tehlikeli atık sınıfında mı yoksa geri dönüştürülebilir metal sınıfında mı ? bilgileriniz için şimdiden teşekkürler