Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağlı Kağıtlar

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Özge Bayrak tarafından paylaşıldı.

 1. Özge Bayrak

  Özge Bayrak CMNet Üyesi

  Proseste kullanılan etiketlerin arkasındaki kağıtlar yağlı kağıt olarak isimlendiriliyor.Bu atıkların geri kazanımıyla ilgili bir geri kazanım şirketiyle görüşmüştüm.Çimento tesisinde kalorifik özelliğinden faydalanarak yakılarak enerji elde edilebiliyordu.Fakat görüştüğüm kişinin işten ayrılmasıyla bunu gerçekleştiremedik.Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu başka şirket bulamadım.Yağlı kağır geri kazanımıyla ilgilenen bir yerde çalışan ya da bilen arkadaşlarımız var mı?Geri kazanımının mümkün olmadığını biliyorum ama yakma gibi bir geri kazanım uygun mudur?
   
Yağlı Kağıtlar konusuna benzer içeriklerimiz
 1. yağlı kağıt

  üretimde kullanılan etiketlerin arkasındaki kağıtlar geri dönüşüm firmaları tarafından tehlikeli atık olarak değerlendiriliyor. Şirket ise bunun tehlikeli atık olmadığını söylüyor ve bu nedenle de deponi alanımızda birikme oluştu. Tehlikeli atık olup olmadığını konusunda analiz yapan lisanslı laboratuar hangisi? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
 2. Atık bantlar, etiketler ve yapışkan kağıtlar

  Arkadaşlar, İlgili atıklar mevzuata göre "Yapışkanlar ve Macunların İFTK’larından Kaynaklanan Atıklar" kategorisinde, "08 04 09 - Organik çözücüler yada tehlikeli maddeler içeren atık yapışkanlar ve macunlar" tanımında yer almakta ve muhtemel tehlikeli atık olarak belirtilmekte. Tesislerinizde bu atıkları direkt tehlikeli atık olarak mı değerlendiriyorsunuz,...
 3. Yağlı su arıtımı

  yağ ile suyu nasıl ayırırız arkadaşlar, bu sistemlerin verimleri ve işletme maliyetleri nedir. biz bir tane almışız. sadece filtre. aylık 500 € filtre maliyeti. işletme maliyeti ve verimi yüksek sistemler hakkında bilgisi olan var mı?
 4. Yağlı üstübü

  Arkadaşlar Merhaba, Bir firmamızda yağlı üstübü çıkmakta bunların tehlikeli atık olarak nitelendirip lisanslı tehlikeli atık bertaraf firmasına mı vereceğiz ayrıca bu atıklar için geçici depolamayı nasıl yapmalıyız help me :(
 5. Atık kağıtlar

  Arkadaşlar atık kağıtları lisanslı bir firmaya verirken ücretsiz vermek mi zorundayız? Bunlardan herhangi bir ücret alsak yaptırımı olur mu?