Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yağlı üstübü

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Fatih ÖZKAN tarafından paylaşıldı.

1. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Bir firmamızda yağlı üstübü çıkmakta bunların tehlikeli atık olarak nitelendirip lisanslı tehlikeli atık bertaraf firmasına mı vereceğiz ayrıca bu atıklar için geçici depolamayı nasıl yapmalıyız help me :(

2. serdaralkan

serdaralkan CMNet Üyesi

Evet tehlikeli atık olarak nitelendireceksiniz. Geçici depolamayı üstü kapalı alanda, sızdırmaz zemin üzerinde depolamanız gerekmektedir. Atık kodu 15 02 02.

Fatih ÖZKAN bunu beğendi.
  3. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

çok teşekkürler şeytanla konuştum yanınıza geliyor :)

serdaralkan bunu beğendi.
Yağlı üstübü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yağlı kağıt

üretimde kullanılan etiketlerin arkasındaki kağıtlar geri dönüşüm firmaları tarafından tehlikeli atık olarak değerlendiriliyor. Şirket ise bunun tehlikeli atık olmadığını söylüyor ve bu nedenle de deponi alanımızda birikme oluştu. Tehlikeli atık olup olmadığını konusunda analiz yapan lisanslı laboratuar hangisi? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
  2. Yağlı Kağıtlar

Proseste kullanılan etiketlerin arkasındaki kağıtlar yağlı kağıt olarak isimlendiriliyor.Bu atıkların geri kazanımıyla ilgili bir geri kazanım şirketiyle görüşmüştüm.Çimento tesisinde kalorifik özelliğinden faydalanarak yakılarak enerji elde edilebiliyordu.Fakat görüştüğüm kişinin işten ayrılmasıyla bunu gerçekleştiremedik.Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu başka şirket bulamadım.Yağlı...
  3. Yağlı su arıtımı

yağ ile suyu nasıl ayırırız arkadaşlar, bu sistemlerin verimleri ve işletme maliyetleri nedir. biz bir tane almışız. sadece filtre. aylık 500 € filtre maliyeti. işletme maliyeti ve verimi yüksek sistemler hakkında bilgisi olan var mı?
  4. Yağlı kablo geri kazanımı hakk.

arkadaşlar yağlı kablo geri dönüşümü esnasında plastik ve metallerin yağlılığını giderme yöntemleri hakkında bilgisi olan var mıdır? yardımcı olursanız sevinirm.
  5. Yağlı proseslerde oksijen ölçümü

Herkese Merhaba; Son aldığım araştırma konusu yukarıda da yazdığım gibi, yağlı proseslerde (petrokimya vs.) oksijen ölçümü yapan cihazlar ve tasarımları, çalışma prensipleri şeklinde. Nasıl başlayacağımı bilemezken sitenizle tanışıp hemen üye oldum. Tecrübeli büyüklerimden yardım alabilirim ümidiyle... Nereden ve nasıl başlamalıyım.