• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yağmur suyu hakkında yardım :(

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
merhaba arkadaşlar
dün denetime geldiler il çevreden. yağmur suyu drenaj noktasının ve saha temizleme sularının ayrılmasını ayrı ızgaralar yapıp farklı alt yapılara verilmesini söylediler. Bunun için su ve kanalizasyon idaresine nasıl bir başvuru yapmam gerek çok anlamadım. Daha önceki tesiste bir ızgara vardı ve yağmur suyu da saha temizleme suyu da aynı yere gidiyordu.
çok anlamadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?alacağımız lisans tat lisansı

Lisansa tabi işletmelerde genel istenen bir fiziksel şarttır bu; tesis içerisinde ızgaralı drenaj kanalı oluşturarak yağmur ve yıkama sularını ayrı toplayarak, belediyenin yağmur suyu kanalizasyon hattına deşarjını yapmanız gerekmektedir. Yağmur ve yıkama sularının cazibeli bir şekilde rahatça bu kanala dökülmesini sağlayacak basit bir sistem kurarsanız sıkıntınızı halledersiniz diye düşünüyorum.