Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yakıt Değişikliği ve Çevre İzni

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

1. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Arkadaşlar, çevre izni kapsamında emisyon ölçümü yaptırdığım tesis, emisyon ölçümü yapıldığı sırada LNG yakıtı kullanmakta olup emisyon ölçüm raporu hazırlanması sırasında doğalgaza geçiş yaptı. Yakıt değişikliği ile ilgili maddeye istinaden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden istediğim görüşe istinaden gelen cevabi yazıda yakıt türü değiştiğinden emisyon ölçümlerinin yenilenmesi gerektiğini ifade ediliyordu.
    Aslında yakıt türünde bir değişiklik yok ikisi de doğalgaz, sadece fiziksel hal farklılığı var ve tekrar emisyon ölçümü yaptırmak istemiyoruz.
    Bu şekilde bir olayla karşılaşan arkadaşlar mevcutsa nasıl bir yol izlediklerini paylaşırlarsa sevinirim.
    Teşekkürler.

2. tuba hnım benim tesisimde çevre iznini aldıktan sonra yakıt değiştirdi biz çevre iznini yenilenmesi gerektiğine kabul kıldık çünkü
    4) Aşağıdaki durumlarda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır:
    a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
    b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
    c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
    ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin en az 1/3 oranında artması,
    d) İşletmenin yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması

Erol DALKILINÇ bunu beğendi.
  3. benim bu konuda bir sorum olacak yakıt değiştiği zamn hangi belgelerin yenilenmesi gerekiyor:
    kapasite raporu
    emisyon uygunluk
    emisyon raporu başka var mı?

Yakıt Değişikliği ve Çevre İzni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  2. Çevre görevlisi değişikliği

tat tesisimiz için e izin sisteminden gfb aldık ve gfb alan arkadaş işten ayrıldı, onun çıkışını yapıp yeni çevre görevlisi arkadaşı sistemde atamak için yapılması gereken bişey varmı, olan izin ve lisanslar sisteme tekrar kayıtmı edilecek yoksa otomatik görünüyormu? konu hakkında bilgisi olan var mı?
  3. Çevre izni başvuru sürecinde şirket isim değişikliği

Arkadaşlar, merhaba. Grup gıda işletmelerimizden biri için Mart 2012 itibariyle GFB süreci başlatılmış ve çevre izin süreci devam ederken, aynı grup şirketlerimizden biri bu firmanın tüzel kişiliği aynen kalacak şekilde araziyi,fabrikası vs. herşeyi almıştır. İşletme artık yeni ismi ile faaliyetlerini sürdürecekken eski ismi ise 1-2 yıl daha tüzel kişiliğini sadece isim olarak sürdürecektir....
  4. Çevre izni alınmış bir Tesiste yakıt değişikliği

Su ürünleri konusunda faaliyet gösteren bir firmamın benden önce çevre izni 2016 yılına kadar alınmış. Eskiden fuel oil kullanan bu tesis doğalgaza geçmiş. Şimdi çevre iznini baştan almam mı gerekiyor yoksa bunun başka bir yolu varmıdır? Teşekkürler
  5. Çevre izni alındıktan sonra öncesinde belirlenen lisans konusu değişikliği

Arkadaşlar, Geri dönüşüm tesisimiz için izin lisans belgemizi alırken lisans konusu olarak tek bir atık kodu belirlenmiş, biz bu konuyu genişletmek istersek ne yapmalıyız?