Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yakma-Piroliz Tesisi ve Madde Akışı Hesabı

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından Yakma-Piroliz Tesisi ve Madde Akışı Hesabı ile ilgili olarak hazırlanan sunumun tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Yakma-Piroliz Tesisi ve Madde Akışı Hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hollanda Yakma Tesisi

Hollanda GAVI-VAM WIJSTER Yakma Tesisi Ø 735 000 ton/yıl kapasiteli bir yakma tesisidir. 1 temmuz 1993 de temeli atılmış ve 3 yılda da tamamlanmıştır. 22 nisan 1996 da da faaliyete geçmişti. Eylül 1997 e kadar da garanti süresi vardı. Tesisin boyutlandırılması için esas alınan çöp analizinin değerleri tablo da verilmiştir. Tesisin ana işlem kısımları ise : katı atık hazırlama üniteleri (...
  2. tıbbi atık yakma tesisi

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı, tıbbi atık yakma tesisi kurulmak isteniyor ve bu tesisin kurulması için gerekli bilgi ve dökümanlar nelerdir, tıbbi atıklar kontrolü yönetmeliğinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım, şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  3. atık yağ yakma tesisi

Burdur da bulunan Çİmento fabrİkasinda atik yaĞ yakmak İstİyoruz. Bunun İÇİn neler yapmam gereklİ. Tesİste dÖner firini isitmak İÇİn fuel-oİl kullaniliyor sİstem deĞİŞİklİĞİne gİtmeden atik yaĞi kullanabİlİr mİyİz? Bu sorularima cevap verİrsenİz sevİnİrİm :)
  4. Tehlikeli atık yakma tesisi boyutlandırılması

[FONT=Trebuchet MS]Merhaba ben çevre mühendisi adayıyım ve projemde bazı sorunlar yaşıyorum. Rica etsem bana tehlikeli atık yakama tesisi boyutlandırılması konusunda yardım eder misiniz??
  5. Beraber yakma tesisi

Beraber yakma tesisleri için HF, TOC ve HCI emisyon sınır değerleri nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz?