Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yakma Tesisinin Çevresel Etkileri

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merhabalar kolay gelsin,

Bir yakma tesisinin çevresel etkileri üzerine elinde döküman olan paylaşımda bulunabilir mi ?

Teşekkürler iyi çalışmalar...

Yakma Tesisinin Çevresel Etkileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dik eğimli arazide orman yol inşaatının çevresel etkileri

Metin TUNAY, Kenan MELEMEZ Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Bartın Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü, BARTIN Özet Dik eğimli arazideki orman yolu inşaatları ekolojik dengeye zarar verebilmektedir. Bu çalışmada, dozer ve ekskavatör makine türleri ile çok dik eğimli arazide (>%51) örnek alanlar seçilerek incelemeler yapılmış, orman yollarının yapımı sırasında ormana verilen...
  2. Antalya kenti evsel atık su arıtma tesisi projesi ve çevresel etkileri

ANTALYA KENTİ EVSEL ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJESİ VE ÇEVRESEL ETKİLERİ Prof.Dr.Bülent TOPKAYA Akdeniz Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği Bölümü Giriş Antalya'nın nüfusu iki şekilde hızla artmaktadır: Kent ülkemizin en yüksek oranda göç alan illeri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yaz aylarında iç ve dış turizm faaliyetleri sonucunda nüfusu...
  3. Kurşun Kirliliğinin Sağlık Üzerine Etkileri

21-10-2009 [COLOR=#3333ff][FONT=Verdana]Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK [COLOR=#3333ff][FONT=Verdana]TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili [FONT=Verdana]Kurşun ve kurşun bileşikleri çok toksikdir. Benzinli taşıtlardan ve baca gazı arıtma tesisi olmayan kurşun...
  4. Atıksu arıtma tesisinin don olaylarına karşı korunması

Arkadaşlar Arıtmanın Kışın Borularının veya Pompaların Donma Olaylarına Karşı Ne Gibi Önlemler Alabilirim Fikri Olan Varmıdır? Teşekkürler.
  5. Hava kirliliğinin sosyal etkileri

Bu konu benim bitirme tezimin konusudur.Ne kadar araştırsam da doğru düzgün kaynak bulamadım,acaba beni yönlendirebileceğiniz bir kaynak var mı ?