Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yangın eğitimi (milli eğitim onaylı) (istanbul, bostancı)

Konu, 'ARŞİV' kısmında taylanerol tarafından paylaşıldı.

  1. taylanerol

    taylanerol CMNet Üyesi

    Eğitim hakkındaki bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz,


    Kurumumuzla Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri Lisesi müdürlüğü arasında yapılan protokol doğrultusunda T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN onaylı Yangın Eğitimi Kursu düzenlenecektir.

    PROGRAMIN DAYANAĞI: 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumlan Kanunu, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kânunu, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği, Özel Kurslar Yönetmeliği, İçişleri Bakanlığının 23 Ağustos 1985 tarih ve 18851 sayılı İtfaiye Teşkillerinin Kuruluş, Görev, Eğitim ve Denetim Esaslarına Dair Yönetmeliği ile 05.05.2005 tarih ve 24 sayılı Kurul Kararı’yla kabul edilen “Özel Kurslar Çerçeve Programı”


    Bayrampaşa Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yankı Danışmanlık ve Bilişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şirketi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında; ağır ve tehlikeli işlerde çalışanlara Mesleki Eğitim Kursu açılmasının uygun görüldüğüne dair "Valilik Onayı" alınmıştır.


    PROGRAMIN SEVİYESİ: Bu Program, herhangi bir koşul olmaksızın tüm bireyler için hazırlanmıştır.    Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI “Yangın Eğitimi Kursu Bitirme Belgesi” verilecektir.
    Eğitim Adı
    T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ONAYLI SERTİFİKALI YANGIN EĞİTİMİ KURS PROGRAMI
    Eğitimin Süresi
    10 Saat x 2 Gün = 20 Saat

    Saat
    09:00 - 19:00

    [FONT=Segoe UI]Eğitim Verileceği Yer[/FONT]

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri[COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Lisesi Bayrampaşa/İSTANBUL


    Grup halindeki katılımlarda eğitim, sizin ve bizim ortak olarak belirlediğimiz bir günde firmanızda da gerçekleştirilebilir.
    [B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Eğitmen Bilgileri[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]
    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] Eski İstanbul İtfaiye Müdürü Makine Müh. METİN DEMİR

    [B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Eğitimin İçeriği[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yanma ve Yangın Bilgisi

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]-Yangın-Yangın Çeşitleri

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangın Söndürme Yöntemleri

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangın Nedenleri ve Etkenleri

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangını Önleyici Tedbirler

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangında Kullanılan Söndürme Maddeleri

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangın Söndürmede Kullanılan Malzemeler ve Cihazlar

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangın Yerindeki Tehlikeler Yangına Müdahale ve Acil Eylem
    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] Planı

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Müdahale Ekiplerinin Oluşturulması

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Yangına Müdahale Teknikleri

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Fiilî Yangın Söndürme Eğitimi

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -İlk Yardım Bilgisi

    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] -Uygulamalı Olarak İtfaiye Araç ve Gereçlerinin Tanıtımı
    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI] Kurtarma Bilgisi
    [B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Ücret[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]
    [FONT=Segoe UI]Kişi Başı 600[COLOR=#2a2a2a] TL+KDV
    Grup halindeki katılımlarda grup fiyatı karşılıklı görüşerek belirlenecektir
    [B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Kayıt Bilgileri[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]
    [FONT=Segoe UI][url]http://www.yankiegitim.com/Yangin-Egitimi-Basvuru-Formu[/url]
    [B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]İletişim[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]
    [COLOR=#2a2a2a][FONT=Segoe UI]Tel: 0542 288 96 38 E-Posta: [EMAIL]taylan@yankidan.com[/EMAIL]

    Detaylı Bilgi İçin: [URL='http://www.yankiegitim.com/Yangin-Egitimi']http://www.yankiegitim.com/Yangin-Egitimi [/URL]internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. [/FONT][/COLOR][/font][/color][/FONT][/font][/color][/COLOR][/FONT][/font][/color][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/font][/color][/FONT][/COLOR][/font][/color][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
     
    Fatih Özcan ve Gökhan Güven bunu beğendi.
  2. Tuğba Coşkun

    Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

    Taylan Bey,

    MEB onaylı eğitim derken; ağır ve tehlikeli işler kapsamına giren firmalarda çalışanların alması gereken mesleki eğitimleri vermek için kurs açılmasını sağlayan firmasınız.MEB onaylı yangın eğitimi diye bir şey yoktur.

    Yangın eğitimi genellikle il afet acil durum müd. itfaiye ile görüşülerek alınır,temel yangın eğitimleri ki eğitim içeriğiniz öyle bunları iş güvenliği uzmanları da verebilir.Ayrıca bu eğitim ücretini hemde kişi başı 600 tl den verilmesi de çok ilginç...Tamam serbest piyasa ama bu kadarı da olmaz..

    Kamuoyunu bilgilendirmek istedim.
     
    Orhan_Yılmaz bunu beğendi.
  3. Fatih Özcan

    Fatih Özcan Site Kurucusu

    Ayrıca merak ettiğim bir konu var eğitim uygulamalı mı olacak. Yangın çıkarılıp tatbikat tarzında bir şey yapılacak mı? Yangın söndürme ekipmanlarının kullanımı vs dersek belki bu ücretler kabul edilebilir aksi taktirde herkese itfaiye öneririm. Hiç değilse yılların yaşanmış tecrübesini aktarırlar.
     
  4. mervee_f

    mervee_f CMNet Üyesi

    toplama ayırma firması için acil eylem planını örneği olan varmı bide GFB icin gerekli belgelerin içinde acil durum planı( itfaiye müdürlüğü belgesi dahil diye )bunu nerden temin edebilirim yardımcı olabilirmisiniz
     
  5. taylanerol

    taylanerol CMNet Üyesi

    Tuğba Hanım,

    Eğitim programımız talim terbiyeden geçmiş onaylanmış bir progamdır. Sertifikalarımızın üzerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kenan Kiralı'nın imzası bulunmaktadır. http://www.yankiegitim.com/Yangin-Egitimi bağlantısından sertifika örneğine bakabilirsiniz.

    Bizim belirlediğimiz fiyatı diğer yerlerle karşılaştırmamak gerekir. Çünkü biz İlçe Milli Eğitim ve Endüstri Meslek Lisesi ile anlaşmalı bir eğitim düzenliyoruz. Doğal olarak belli bir ücrette o mercilere vermemiz gerekiyor. Biraz araştırırsanız aşağı yukarı ne kadar bir para verdiğimizi bulabilirsiniz.

    İl afet acil durum müd. ve itfaiyenin bile şu anda böyle bir sertifika vermeye yetkisi yoktur. İtfaiye elemanlarına özel bir programımızda var hatta itfaiyeden, itfaiye elemanlarına eğitim aldırmak için talep alıyoruz.

    Eğitimler uygulamalı olacak ve 20 saat sürecektir. Eğitimi eski itfaiye müdürü Metin Demir verecektir.

    Son olarak bu eğitim çalıştığınız yerlerdeki personellere yöneliktir. Grup halindeki katılımlarda ise grup fiyatı uygulanacaktır.
     
  6. taylanerol

    taylanerol CMNet Üyesi

    Fatih Bey,

    Anlaşmalı olduğumuz lise Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri Lisesidir ve bu lise itfaiye meslek yüksek okuludur. Eğitimler uygulamalı olacaktır. Eğitimler direkt olarak firmada gerçekleşecek tatbikat yapmaya elverişli olmayan firmalara ise biz tatbikat alanı sağlayabilecek durumdayız. Koca Sinan İtfaiye Eğitim Merkezinde veya Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri Lisesinde tatbikatları yapma imkanımız vardır.

    Eğitminimiz eğitim içeriğinde de yazdığım gibi eski İstanbul İtfaiye Müdürü Metin Demir'dir. Bu konuda yeterli bilgi ve beceriye sahiptir.
     
  7. Fatih Özcan

    Fatih Özcan Site Kurucusu

    Taylan bey tatmin edici açıklamalarınızdan dolayı teşekkür ederim.

    İyi çalışmalar dilerim..
     
  8. Tuğba Coşkun

    Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

    Taylan Bey,
    Mesleki eğitim konusunda bir firma ile zaman zaman çözüm ortağı olarak çalışıyorum.İşçilerime mesleki eğitim aldırıyorum,sizin gibi faaliyet gösteriyor.Ayrıca bu sektördeki ücretler max. 120 tl

    Anlaştığınız okulda itfaiye bölümü olduğu için "mesleki eğitim" kapsamında bu eğitimi ilgili hocalar tarafından verdirebilirsiniz.Ancak bahsettiğiniz süre 20 saat alınması gereken mesleki eğitim süresinden çok az,zaten yangın kursu olarak vereceğinizi söylüyorsunuz,Mesleki eğitim olarak değil,ancak bastıracağınız sertifika mesleki eğitim sertifikası,büyük bir tezattır bu.

    İtfaiye çalışanlarının sizden bu konu da yardım istemesi gayet normal ilgili okul ile çalıştığınız için.
    Ayrıca eğitim verecek kişi eski itfaiye müdürü ama sertifikada adı bulunmayacak.

    Belirttiğiniz ücreti tartışamam,haddim de değil tabiki.

    Demeye çalıştığım şu ki MEB onaylı olarak yangın kursu şeklinde reklam vermeniz veya bu şekilde çalışmanız,firmaların herhangi bir yükümlülüğünü karşılamaz.
    Eğitim verilebilir mi o okul tarafından verilir,ama bu belge mesleki eğitim aldığına dair belgedir sizde yangın konusunda mesleki eğitim vermiyorsunuz.Sadece yangın eğitimi veriyorsunuz.Yani linkte gördüğümüz sertifika verilemez diyorum.Gördüğüm bildiğim kadarıyla da yeni bir mevzuat ta yok bununla ilgili.

    Yanlış anlamayın işinizi baltalamaya çalışmıyorum,sadece bilgimi ve bildiğimi paylaşıyorum..Lütfen yanlış biliyor isem de düzeltin ve kaynak gösterin,bende öğreneyim.

    Not:Bayrampaşa da doğup büyümüş biri olarak ta ayrıca ilgimi çekti okul,İnönü den mezunum bende,böyle bir okulun varlığından da haberim yoktu.