Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yanlış ambalaj bildirimi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Emre Özer tarafından paylaşıldı.

1. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Merhabalar ; daha önceki senelerde çevre yönetim birimi/çevre görevlisi olmadan yada çevre danışmanlığı almadan firmalar kendileri ambalaj bildirimi yapıyorlardı.Benim firmamın birinde yanlış bildirilmiş piyasaya sürülen ambalaj bulunuyor.Sistemde göründüğü için belgelendirilmesi-toplatılması gerekiyor,ancak artık bu tür ambalaj piyasaya sürülmemektedir.Bunun içinde TÜKÇEV gibi belgelendirme kuruluşlarından teklif istemeden önce bu yanlış yazılmış bildirimi nasıl silebilirim,teşekkürler..

2. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

il çevreye dilekçe yazarak durumu anlatın ve sistemin açılmasını talep edin. sistem açılınca da gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz.

Emre Özer bunu beğendi.
  3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Teşekkürler,İl Çevreye sormadan kendimiz yapamıyor muyuz ?

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Sistemi İl Çevre Müd.deki yetkililer açabilir ancak. Ondan sonra siz tekrar giriş yapabilirsiniz.

5. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Anladım,Teşekkür ettim Göksel Bey..

Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
Yanlış ambalaj bildirimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Herhalde yanlış biliyordur..

googleden çevre mühendislerinin imza yetkileri nelerdir diye araştırırken bir forumda birisi şöyle bişey yazmış ; su temini ve kanalizasyon derslerini alıyoruz ama ne bunları yapma hakkımız ne de bunlar üzerinde imza yetkimiz var. bu doğru mu ? 2007 yılında yazılmış bir yazı bu.
  2. I. ambalaj komisyonu (ambalaj alt komisyonları raporları), 2009, ankara

Ambalaj atıklarının yönetimini belirli bir disiplin altında yürütmek üzere, ilk olarak 30.07.2004 tarihinde Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği yayımlanmıştır Yaklaşık iki yıl uygulanan bu Yönetmelik yürürlükten kaldırılmış ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği (AAKY) 24.06.2007 tarih ve 26562 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin 36...
  3. Firma kurulurken yanlış yapılan tehlikeli atık beyanı

merhabalar... firma kurulurken aliminyum atıkları tehlikeli atık olarak beyan edilmiş . biz bu beyanı nasıl değştiririz. atıklarımızı tehlikesiz atık olarak beyan etmek için yapılacak işlemler nelerdir. şimdiden çok teşekkür ederim.
  4. Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu

Ambalaj ve Ambalaj Dışı Plastik Atıkların Geri Kazanımı lisansı için gerekli Teknik Uygunluk Raporu formatı olan ve ya bilgisi olan var mı ?