Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yapay Sulak Alanlar

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında gestrabyan tarafından paylaşıldı.

1. gestrabyan

gestrabyan CMNet Üyesi

Eski Köy İşleri Genel Müdürlüğü şuanda ise bağlı olduğu İl Özel İdareleri yapay sulak alanlarla atık su arıtımına ilgi göstermekte çeşitli destekler vermektedir. Forumda hızlıca baktım ama malesef konuya çevre mühendisleri larak pek bir ilgisiz kalmışız gibi. İl özel idarelerinin kapısına gidene kadar bir çevre mühendisi olaraka gerek teorik gerekse de pratik bazı bilgilerle gitmeyi isterim zira mevzuatlarda devletin çevre mühendislerini hiçe saydığından şikayetçi olduğumuz malum. herneyse ben bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşlar varsa bilgi talep etmekteyim. teorik veya işin pratiğine yönelik, mesela bir örnek proje gibi. en azından yapılmış bir bitirme tezi yüksek lisans tezi mevcuttur diye düşünüyorum.

Yapay Sulak Alanlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yapay sinir ağları...

yapay sinir ağlarıyla hava kirliliğine ilişkin çeşitli parametlerin ölçümleri hakkında anlaşılabilir kaynakları olanlar varsa,yardımcı olabilmelerini rica ediyorum...
  2. sulak alanlar

sulak alanlar ile ilgili bilgi
  3. Eskişehir'e yapay deniz!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gökmeydan Mahallesi'ndeki Kent Park içine yapılan açık olimpik yüzme havuzu ve yapay plaj, Türkiye'nin ilkleri arasında yer alıyor. Yapay plaja özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Anadolu...
  4. Yapay sulak alan

yapay sulak alan projesi hazırlık aşamasındayım; L;W oranı hesabı tamam;1:5 oranı tamam, fakat giriş ve çıkış kısımlarındaki 50 mmlik çakılların kaplayacağı alanı hesaplayamıyorum,yardımcı olursanız sevinirim..lütfenn..
  5. Şanlıurfa viranşehir yapay sulak alan

Günaydınlar, slaytta yapay sulak alan tasarımı mevcut, sizlerden ricam; Şanlıurfa'daki çevre mühendisi arkadaşlarımın bu konu hakkında bilgisi varsa, bana dönerse çok sevinirim. Bir de Şanlıurfa'da Çevre Mühendisleri Odası Temsilciliği var mıdır?netten baktım ama... Teşekkürler