Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yapı kullanım izin belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında İdris Kaval tarafından paylaşıldı.

  1. İdris Kaval

    İdris Kaval CMNet Üyesi

    İyi günler arkadaşlar bir sorum olacaktı;
    maden kanunu uygulama yönetmenliğine göre prefabrik yapı olması halinde taş ocaklarını yapı kullanım izninden muaf tutulmaktadırlar. Peki hazır beton veya asfalt plent tesisleri ndeki prefabrik yapılar da yapı kullanım izninden muaf tutulamazlarmı? Ya da siz bu durumu nasıl çözdünüz. Ben söz konusu işletmelerin yapı kullanım izin belgelerini nasıl halledebilirim.
    yardımlarınız için şimdiden teşşekürler.
     
  2. Elif Yalçın

    Elif Yalçın CMNet Üyesi

    Öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyeden belediye sınırları dışındaysa il özel idareden imar durumu ile ilgili bir belge aldık . İmar dışında olduğuna dair belgeyle beraber maden kanununun 82/C maddesine atıf yaparak bir bilgilendirme yazsısı yazdık kanun maddesi :
    İmarsız alanlarda yürütülen madencilik faaliyetleri için gerekli olan geçici tesisler ve bunların müştemilatı inşaat ve yapı kullanma iznime tabi değildir.
    yapı kullanım yerine bu belgelri yükledik kabul gördü.
    Kolay gelsin
     
  3. İdris Kaval

    İdris Kaval CMNet Üyesi

    taş ocakları için aldık dediğiniz yazıyı peki asfalt plent ve hazır beton içinde geçerli mi
     
  4. Elif Yalçın

    Elif Yalçın CMNet Üyesi

    kırma eleme için aldık ; taş ocağı için değil aynı kapsamda değerlendirileceğini düşünüyorum.
     
  5. N.Tuğçe

    N.Tuğçe CMNet Üyesi

    İmar planı bulunmayan alanlarda faaliyette bulunan taş ocağı ve kırma/eleme tesisleri, 3212 sayılı Maden Kanununa (5995 Sayılı Kanunla değişik) istinaden çıkarılan 06.11.2010 tarih ve 27751 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe giren Madencilik Faaliyetleri Uygulama Yönetmeliğinin 124. maddesinin 2. fıkrası kapsamında değerlendirilmeleri sebebiyle imar planı yaptırma ve yapı kullanım izni alma zorunluluğu bulunmamaktadır.
     
    alix ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  6. İdris Kaval

    İdris Kaval CMNet Üyesi

    hazır beton ve asfalt plent tesislerini de kapsar mı kanun?
     
Yapı kullanım izin belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yapı kullanımı izin belgesi ..

    herkese iyi günler. arkadaşlar benim çevre izni ya da çevre lisansı başvurusu için yapı kullanımı izin belgesi (iskan) almam gerekmekte.fakat durum şu ; iskan almamız gereken yerin yapı ruhsatı vs. yok..biliyorsunuz iskanı olmayan yerler için fatura vs. ile 12.10.2004 tarihinden önce yapıldığını kanıtlayacak belge sunulması diye bir alternatif sunulmakta. benim bu bahsettiğim yer de bu konuda...
  2. Yapı Kullanma İzin Belgesi

    Merhabalar, şantiye sahasında kurulu olan yada kurulacak olan, belirli süre ile orada bulunacak olan prefabrik konteyner tarzı yapıların yapı kullanma izin belgesine tabi olup olmama durumu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? İl özel idarelere bunun için başvuru vs durumu gerekli midir acaba?
  3. Yapı Kullanma İzin Belgesi

    Merhaba arkadaşlar, Yapı kullanma izin belgesi ile ilgili bir sorum olacaktı. Eğer işletme sahibi kiracı ise yapı kullanma izin belgesindeki yapı sahibi farklı olacağından sistemde bu sorun oluşturmaz mı? Onun yerine kira kontratını yüklesek sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler.
  4. Yapı kullanma izin belgesi

    Arkadaşlar ile istişare ederken bir yerde tıkandık ve sizin de görüşünüzü almak istedik. Mayıs 2004 te kiracı olarak faaliyete başlamış olan bir fabrika için sistem elektrik veya su faturası isteyecektir. İstenilmesinin amacı 12.10.2004 tarihinden önce kurulan fabrikaların yapı kullanma izin belgesi almasına gerek görülmediği fatura isteniliyor. Bu fabrikanın 2008 tarihli yapı kullanma izin...
  5. Kuyu izin belgesi izin lisans

    Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü...