Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yapı kullanımı izin belgesi ..

Konu, 'ARŞİV' kısmında Müjdat Öner tarafından paylaşıldı.

 1. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  herkese iyi günler. arkadaşlar benim çevre izni ya da çevre lisansı başvurusu için yapı kullanımı izin belgesi (iskan) almam gerekmekte.fakat durum şu ; iskan almamız gereken yerin yapı ruhsatı vs. yok..biliyorsunuz iskanı olmayan yerler için fatura vs. ile 12.10.2004 tarihinden önce yapıldığını kanıtlayacak belge sunulması diye bir alternatif sunulmakta. benim bu bahsettiğim yer de bu konuda da şöyle bir sıkıntı var. yer kiralık ve yer sahibinin aynı yerde benzer 2-3 binası daha var. buraları ilk başta aynı kişi kiralamış ve benim iskan almam gereken yere elektriği,suyu tek binadan hat cekerek yeni abonelik almadan kullanmış..yani faturalar da başka bir adres görünmekte..bu aşamadan sonra bişey yapamayacağım düşüncesindeyim ama gözümden kaçan ya da bilmediğim bişey vardır..bununla ilgili ne yapabilirim..?
   
 2. ozdemir

  ozdemir Misafir

  yapı ruhsatı firmada yoksa bağlı bulunduğu belediyede vardır. fen işlerinden sorgulatmanızı tavsiye ederim.. eğer yapının herhangi bir kaydı belediyede de yoksa bu demektir ki kaçak bir yapıya lisans almaya çalışıyorsunuz. :)
  bu demek oluyor ki firmanın çevre izni almaktan daha önemli sıkıntıları var....
   
 3. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  TŞKLER.almam gerekiyor diye yazmışım ama alınamayacağını biliyorum. benim sıkıntım fatura vb. evrakla da 12.10.2004 tarihinden önce yapıldığını belgeleyemiyorum.:eek: neden bunu paylaştım belki benzer bi durumla karşılaşan birileri vardır ve sonucu ne oldu öğrenmek amaçlı.belki benim bilmediğim,yanlış bildiğim,gözümden kaçan bi detay olabilir.:mad: