Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yapı kullanma izin belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

Arkadaşlar ile istişare ederken bir yerde tıkandık ve sizin de görüşünüzü almak istedik.
    Mayıs 2004 te kiracı olarak faaliyete başlamış olan bir fabrika için sistem elektrik veya su faturası isteyecektir. İstenilmesinin amacı 12.10.2004 tarihinden önce kurulan fabrikaların yapı kullanma izin belgesi almasına gerek görülmediği fatura isteniliyor. Bu fabrikanın 2008 tarihli yapı kullanma izin belgesini sisteme yüklememiz durumunda başvurumuz red edilir mi?

2. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

sıkıntı olmuyor. benim işletmelerim de var 1990 yılında kurulmuş lakin yapı kullanma izin belgesi de almışlar 2006 yıllarında. direkt yapı kullanma izin belgesini yüklediğinizde sıkıntı olmuyor.

3. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Sıkıntı olmuyor, kullanabilirsiniz.

4. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Arkadaşlar şu yapı kullanma ile ilgili olarak sıkıntı yaşayan nadir kişilerden birimiyim bilemedim, çünkü gerçekten çok büyük bir sorun gibi duruyor..Bu konuda gerek mevzuat gerekse işleyiş açısından bilgisi olan arkadaşlar var mıdır acaba?

5. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu konuda benimde şöyle bir sorum olacak. Çevre görevlisi olduğum tesiste yapı yok, yapı olmadığına dair taahhütname yüklemem yeterlimi yoksa ek olarak başka bir evrak yüklemem gerekir mi?

6. yapısız tesis mi olur kimse inanmaz buna :) prefabrik yapılarda yok mu

7. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Ama dağın başında bir taş ocağı yapıyı napacaklar :) yapı yok olmayan yapıyada yapı kullanım izni alamam tıkandım o yüzden :)

8. prefabrik yapı vardır diye düşünüyorum ama yoksa il özel idaresinden muaftır yazısı almanız gerekir.

9. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Peki prefabrikler yada konteynerler izne tabi midir?

10. MİRALAY

MİRALAY CMNet Üyesi

taş ocakları zaten yapı kullanma izninden muaftır.

sdagtekin bunu beğendi.
  11. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Teşekkürler :) Özgür beyin soruda bence güzel :)

12. Şeyma Huyut Eyigün

hımm, bizim de var aynen öyle tesisimiz. Yapı kullanma muafiyeti aldık tabi, tesis sorumlusu taahhütname verdi.

13. Şeyma Huyut Eyigün

Geçen hafta yapı kullanma muafiyeti için başvuru yaptığımda değişen imar kanununa göre sadece konteynerlar muaf olduğundan muafiyet yerine yapı kullanma izni aldık :)

GulSevim bunu beğendi.
  14. yerine göre değişir

15. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

konteynerlar muaf ise neden yapı kullanma izni aldınız ki?

16. @Burak Dumlu sen il özel idaresine yazı yaz muaf olursun o belgeyide sisteme yüklersin.

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  17. Şeyma Huyut Eyigün

prefabrik yapıdan ötürü aldık :) haklısınız yazmayı unutmuşum.

Burak Dumlu bunu beğendi.
  18. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

19. Şeyma Huyut Eyigün

zannedersem sorun çözüldü ;)

20. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Sorun çözüldü. :) Sağolun yardımcı oldunuz. ;)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
Yapı kullanma izin belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yapı kullanma iznine ilişkin taahhütname

Tesis yetkilileri tarafından imzalanan, 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış ve yapı kullanma izni bulunmayan tesislerinin olmadığına dair taahhütnamelere ilişkin çevre görevlisini yasal olarak bağlayan bir durum sözkonusu mudur? Biliyorsunuz online sistemde elektronik imza ile belgeleri imzalıyoruz. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  2. yapı kullanımı izin belgesi ..

herkese iyi günler. arkadaşlar benim çevre izni ya da çevre lisansı başvurusu için yapı kullanımı izin belgesi (iskan) almam gerekmekte.fakat durum şu ; iskan almamız gereken yerin yapı ruhsatı vs. yok..biliyorsunuz iskanı olmayan yerler için fatura vs. ile 12.10.2004 tarihinden önce yapıldığını kanıtlayacak belge sunulması diye bir alternatif sunulmakta. benim bu bahsettiğim yer de bu konuda...
  3. Yapı Kullanma İzin Belgesi

Merhabalar, şantiye sahasında kurulu olan yada kurulacak olan, belirli süre ile orada bulunacak olan prefabrik konteyner tarzı yapıların yapı kullanma izin belgesine tabi olup olmama durumu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? İl özel idarelere bunun için başvuru vs durumu gerekli midir acaba?
  4. Yapı Kullanma İzin Belgesi

Merhaba arkadaşlar, Yapı kullanma izin belgesi ile ilgili bir sorum olacaktı. Eğer işletme sahibi kiracı ise yapı kullanma izin belgesindeki yapı sahibi farklı olacağından sistemde bu sorun oluşturmaz mı? Onun yerine kira kontratını yüklesek sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler.
  5. Yapı kullanım izin belgesi

İyi günler arkadaşlar bir sorum olacaktı; maden kanunu uygulama yönetmenliğine göre prefabrik yapı olması halinde taş ocaklarını yapı kullanım izninden muaf tutulmaktadırlar. Peki hazır beton veya asfalt plent tesisleri ndeki prefabrik yapılar da yapı kullanım izninden muaf tutulamazlarmı? Ya da siz bu durumu nasıl çözdünüz. Ben söz konusu işletmelerin yapı kullanım izin belgelerini nasıl...