Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardım edebilir misiniz acaba?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında gokhanbalikci tarafından paylaşıldı.

1. gokhanbalikci

gokhanbalikci CMNet Üyesi

merhabalar..
    bir arıtma tesisinde staj yapıyorum. kimyasal arıtma yapıyoruz fakat yıkama tesisi olduğu için çıkış suyumuzda köpürme oluyor ve elektronik sayaç yüzünden çıkan su miktarımız çok fazla oluyor.. bunun için bir proje üretmem istendi ve bitirme tezi olarak kullanmayı da düşünüyorum. köpük kesiciler de çok maliyetli olduğu için yanaşmak istemiyorum acaba ne yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim =)

2. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Suyun pH'sını düşürmeyi denedin mi?? Köpük problemi yüksek pH larda olur.. Tam kaynağını bilmediğimiz için şimdilik en ekonomik çözüm bu gibi görünüyor..

SAYGILARIMLA

3. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Hızlı ve yavaş karıştırmadan sonra çökeltim havuzunda, yoksa sıyırıcısına köpük sıyırıcı ve havuza köpük toplama bölmesi eklettirebilirsin.Zaten varsa köpük kırıcı dozlamaktan başka aklıma gelen birşey yok.

Kolay gelsin.

4. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Çıkışa verilen bir kimyasal varmı?Belki kendi bünyesindeki suyu tekrar köpük üzerine veren fıskiyeler olabilir diyeceğim yalnız kökten bir çözüm olmaz ama işi biraz da olsa görebilir.İlk yapılması gerekenlerden biri Murat Beyin dediği gibi olabilir.

5. gokhanbalikci

gokhanbalikci CMNet Üyesi

ilginize teşekkür ederim. tesise bölme ekleme lüksüm yok stajerim sonuçta =) suyun ph ına gelince de çıkış suyu olduğu için ph 7 civarında olması isteniyor düşürme gibi bir ihtimalim de yok. acaba bir kimyasalla yapı içerisindeki köpük yok edilebilir mi? sonuçta yukardan tekrar sulama yada, köpük kesici sadece görünen köpüğün gitmesine yardımcı oluyor su deşarjda tekrar köpürüyor.

yardım edebilir misiniz acaba? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ortak sağlik ve güvenlik birimi nasıl bir iş acaba ?

Kocaeli'de faaliyet gösteren ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ için A ve B sınıfı iş güvenliği uzmanları aranmaktadır. İlgilenen arkadaşların aşağıdaki e-mail adresine cv'lerini göndermelerini rica ederim.
  2. Grip aşısı olacak mısınız?

Gripten korunmanın yolları neler? Sizde bu yıl grip aşısı olacak mısınız? Arkadaşlar haberlerde son günlerde bir sürü yayın yapılıyor sizce de bu aşının yapılması gereken zaman geldiği için mi yoksa yine para kazanılması için mi? Ben normalde domuz gribi görülene kadar aşı yaptırıyordum. Gerçekten de faydasını gördüm. Ama yapılacak aşı içerisinde geçen yıla ait virüslerin de...
  3. Gürültü ölçüm laboratuvarı kurulması aşamasında izlenecek yol nedir acaba??

Gürültü ölçüm laboratuvarı kurulması aşamasında izlenecek yol nedir acaba??
  4. Normal insan mısınız?

[COLOR=#2b3155]Aşağıda bazı sualler var. İlk önce bu suallere cevap verin. Sonra da beraberce normal bir insan olup olmadığınıza bakalım! Karşı kaldırıma geçeceğiniz zaman, bulunduğunuz kaldırımdan bir köpek geliyorsa, köpekten korktuğunuzu düşünmesinler diye köpeğin geçmesini bekler karşıya öyle mi geçersiniz? Cep telefonunuzun şarj göstergesi tek çubuğa indiğinde, şarj etmeden önce oyun,...
  5. Cam sektöründe çalışan arkadaşımız var mı acaba?

Merhaba Arkadaşlar, Cam ile alakalı bilgisi olan varsa bir iki sorum olacaktı.. Herkese kolay gelsin.