• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yardım masası elveda (sedat bey'inize veda)

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar;

Bu defa ne sistemle ilgili nede yönetmelikle ilgili güncel bilgi vermek için yazıyorum. Artık sorunlarınıza da maalesef hızlı da cevap veremeyeceğim. Bizlerden kaynaklı herhangi bir sebep olmadığını tamamen bakanlık tarafından alınmış idari bir karar olduğunu belirtmek isterim. Bundan en çok siz çevre görevlileri ve firma kullanıcıları kadar Çevre İl Müdürlükleri ve Bakanlık yetkilileri arkadaşlarımız da etkilenecek. Çevre izinlerinde Erdem Bey ve Çevre Bilgi Sisteminde Alper Bey'in özverili ve başarılı çalışmaları sonucu emeklerinden dolayı onları kutlamak ve teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda farklı projelerde görev yapacağım. Size tavsiyede bulunmak istediğim birkaç konu var. Öncelikle başvurlarınızın durumu "Değerlendirmede" olduğunda başvurunuz yetkililere ulaşmış demektir. Sizinle c.m. netten paylaştığım tüm konu başlıklarını mutlaka okuyun, göreve yeni başlayan arkadaşlarımıza mutlaka tavsiye edin çünkü orada e-çevre izinleri ve çevre bilgi sistemi ile ilgili detaylı ve hiçbir yerde bulamayacağınız tüm bilgiler mevcuttur. Onun dışında sistemden kaynaklı sorunlardan dolayı başvuru yapamamanız durumunda bağlı bulunduğunuz çevre il müdürlüğüne bilgi vererek gerçekten bir sorun yaşanıyorsa bunu resmi yazı ile izin ve izinlisans dairesine bildirmeniz gerekiyor ki tarafınızdan herhangi bir mağduriyet söz konusu olmasın. Güncel yönetmelikleri sıkı takip edin. Çevre İl Müdürlükleri bilgi sahibi olmayabilirler, onlara da fazla yüklenmeyin :) sonuçta onlar da kısıtlı imkanlar ile hizmet veriyor.
İnsan bir işi gerçekten severek yapıyorsa yorulmak nedir bilmez, bahane nedir bilmez kendisini yıprattığının farkına varmadan çalışır. Bende elimden geldiğince severek işimi yapmaya ve sizlere destek olmaya çalıştım. İmkanlarımız kısıtlıydı, tüm Türkiye, tek telefon 4 kurumsal mail ve tek kişi :( kimse bu işi tek başına yetiştiremez en azından telefonla destek te bir kullanıcı ile görüştüğümde diğer kullanıcılar bana ulaşamıyodu. Kimse mükemmel değil eğer tarafımdan herhangi bir kusurum hatam olduysa hakkınızı helal edin. Burada en büyük kazanımım sizin gibi değerli dostlar ile tanışmak ve kaynaşmak oldu. Bundan sonra destek hizmetleri ve sorunlarınız ile ilgili aşağıda paylaştığım dosyadaki telefon numaralarından bakanlık yetkililerine ulaşabilirsiniz. Artık 0312.586.35.81 nolu telefondan ve bana ulaştığınız kurumsal mail adreslerinden ulaşamaya bilirsiniz. Çevre İl Müdürlüklerinden ve İzin ve İzinlisans Dairesi Şube Müdürü Cihan TATAR Bey (0312.410.19.19) den bilgi alabilirsiniz.

Hepinize teşekkür ederek ve üzgün olduğumu belirterek sizlere veda ediyorum.

SAYGILARIMLA........................................................SEDAT AZİZOĞLU

Ekli dosyalar

• ÇŞB TELEFON REHBERİ.pdf
    70.3 KB · Görüntüleme: 222
Sedat Bey,

Her şey için çok teşekkür ederiz. Sıkıntımız sorunlarımız oldugunda sorularımıza çok hızlı yanıt veriyordunuz. Öz verili kendi işinizmiş gibi çalışıyordunuz. İnş bu sizin için daha hayırlı olur. Sizleri çok arayacagız, arayacaklar :) Allah (cc) razı olsun sizden, hakkınızı helal edin.

Herşeyin hayırlısı...

@Sedat Azizoğlu

Sedat Bey şuana kadar yaptığınız her şey için, gösterdiğiniz sabır için çok teşekkür ederim.

Ancak bu tasfiyenin nedenini merak etmeden duramıyorum. Herhalde hatalar artsın döner sermayeye daha çok para akışı olsun ve şehircilik kısmı daha kolay ilerlesin diye kendi haline bırakalım çevreyi dediler.

Bakalım daha neler göreceğiz.

Sizin için ve tabiki bu portalla çalışmak zorunda olan herkes için hayırlısı olması dileğiyle ...

estağfurullah , iyi bir ekip idik , umarım yeni ve daha güzel projelerde devam edeceğiz

estağfurullah Sedat , iyi bir ekip idik , umarım yeni ve daha güzel projelerde devam edeceğiz.Bu arada tasfiye demeyelim yanlis anlasilma olmasin , görev süremiz doldu , yeni gorevler bizi bekler...sizler nasil tesis ile protokol yaparken bitis tarihi sisteme isliyor iseniz bizimkide ayni hesap....bu arada kucuk bir tavsiye de bulunmam gerekir ise sistemdeki degisiklikleri belirli aralik ya da islemleriniz sonrasinda PrtSc yaparak bilgisayarinizda bulundurmanizdir.Bir problem olmasi dahilinde sistem tarihinide gosterecek sekilde almaya calisacaginiz resim dosyalarinida resmi yazi ekine koymanizdir... (PrtSc -> Paint -> 01.01.2012 dizini (tarih dizinlerini olusturmakta fayda var boylece sistem degisiklikleri olunca takip edebilirsiniz , arsivlemek iyidir !) ->Save As JPG ....)
Gelen bazi kullanici ya da yazilarda ki genel hata su idi :sistem arizasi nedeni ile sunu yapamadim...sistemin hangi gun problemli oldugu log ve defter kayitlarinda vardir bu nedenle size ozel bir hata oldugunu yukarida bahsettigim yontem ile daha rahat gosterebilirsiniz ...amman yeter bu kadar ....cevre izinleri sohbeti askerlik anilari sohbeti gibi...5 ay 50 sene anlatilir hesabi...
haydi hoscakalin...

Sedat Bey, öncelikle yeni işinizin hakkınızda hayırlı olmasını dilerim. Bu durum şahsi adıma oldukça üzücü bir gelişme oldu. Size 16:45 gibi ulaşmıştım, mesainizin son dakikalarını benim problemlerimi çözerek harcamıştınız. Sadece işler konusunda değil, insani olarak birçok kişinin üzerinde emeğiniz vardır. Karşılaştığımız sorunlara etkin, hızlı ve pratik çözümler ürettiniz.

Tez zamanda Bakanlığın yanlış bir karar aldığını fark etmesini umar, sizi tekrardan aramızda görmeyi dilerim.

Sedat Bey , yeni işinizde başarılar dilerim Sorunlarımıza göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve sabır için çok teşekkür ederim Bakanlık inşallah almış olduğu bu kararın yanlışlığını kısa zamanda anlar ve sizle yeniden görüşürüz.
Herşey gönlünüzce olsun

Sedat Bey yeni iş yerinizde başarılar dilerim, gerçi başarılı olacağınıza şüphemiz yok...

Zaman zaman gerek telefonla gerekse de mail olarak başınızı ağrıtmış olabiliriz, hakkınızı helal edin :)

Sedat Bey herşey için sağolun hakkınızı helal edin. Verdiğiniz bilgiler herkese ışık tutacaktır. Yeni pozisyonunuzda başarılar diler, Yayında ve yapımda emeği geçen herkesin pişmanlık duymasını temenni ederim.

bunu daha öncede bir yerlerde yazmıştım bu konu başlığı altında tekrarlamam uygun olur diye düşünüyorum .Sedat bey kesinlikle adınız Bakanlıkta bu kadar özverili ve bilgili, yardımsever bir çalışan olarak altın harflerle yazılmalı... bıkmadan , usanmadan herkesin, hepimizin sorunlarına yardımcı oldunuz... hayranlıkla takip ettik çabalarınızı.....
yeni göreviniz umarım sizin için hayırlı olur..... bizler için üzücü bir durum olsa da bu durum , dileğimiz sizin iyi ve huzur içinde olmanız olacaktır....

Sedat Azizoğlu bizim için yaptığınız her şeye çok çok teşekkür ederiz..Başarılarınızın devamını dilerim..Bizim için çok üzücü bu oldu durum, dilerim bundan sonra problem yaşamayız :) size iyi çalışmalar..

@Tarik Can

Tüm arkadaşlarımıza hakkım varsa helal ediyorum, umarım bakanlık bu konu hakkında çözüm yolu bularak desteğe devam eder, aksini düşünmek bile istemem, çünkü sizin açınızdan zamanın ne kadar önemli olduğunu ve başvuruların gecikmesi durumunda karşılaşabileceğiniz sorunları tahmin edebiliyorum. Onun için sorunun küçüğü büyüğü olmaz, başvuru zamanında yapılmamışsa sorun ne olursa olsun ceza gelir. Size tavsiyem Çevre İl Müdürlükleri ve Bakanlık yetkililerine sorunları gerekirse resmi yazı ile anında bildirmenizdir.

İyi Çalışmalar Dilerim.

Sedat bey bu durumu okuyunca yıkıldım. Bakanlığın bu güne kadar yapmış olduğu en iyi uygulamada idi sizin bize bu şekilde desteğiniz. Bizim içimiz ne jadar rahatlamıştı sizin orda bize yardım edeceğinizi bilmek ve yardım etmeniz. Yıkıldım... Herşey için teşekkür ederiz. Ama bunun değişmesi mümkünmü :(((((

@Sedat Azizoğlu
Sedat bey umarım bu geçici bi durumdur. Umarım en kısa sürede geri gelirsiniz. Umarım böle olduğu için bunu yapan kişiler işleri ellerine yüzüne bulaştırır ve sizin bu sisteme katkılarını anlarlar.. İyi vardınız bu güne kadar.. Tşk ederiz..

@Sedat Azizoğlu
Sedat Bey peki bizim bu konuda ne yapmamızı önerirsiniz. Bu sistemin yanlış olduğunu , sizin uygulamaya ne kadar çok katkınız olduğunu,hatta sizin yardımızla bize ve bakanlıkda çalışan arkadaşlara ne kadar faydalı olduğunuzu dolaylı olarakda firma lara katkılarınızı nasıl anlatabilir ve onları bu kakaralrından geri çeviririz.. Çünkü eminim bi çok kişide aynı fikirdedir çevrim içi çevre izinlerinin en iyi işleyen tarafıydı bize yardım elinizi uzatmanız..