Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardımlarınızı bekliyorum

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Ali Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ali Yılmaz

Ali Yılmaz CMNet Üyesi

Atıksu debisi 100 m3/gün, S= = 60 mg/l, Cr+6= 75 mg/l ve CN-= 15 mg/l içeren bir endüstriyel atıksuyun uzun havalandırmalı bir aktif çamur sisteminde arıtılabilmesi için;
    a) Her bir parametre için nasıl bir ön arıtma sistemi dizayn edersiniz, ayrı ayrı arıtma akım şemalarını çiziniz?
    b) Her bir kirletici parametrenin giderilmesi için ihtiyaç duyacağınız TOPLAM KİMYASAL MADDE/MADDELERİN miktarlarını hesaplayınız?

Yardımlarınızı bekliyorum konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kanalizasyon projesi çizeceğim. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum :)

merhaba arkadaşlar, işyerimde çalıştığım bölgede dağınık halde bulunan bikaç binanın kanalizasyon sistemini toparlayıp tek yerden belediyenin kanalizasyon sistemine deşarj etmem için kanalizasyon projesi hazırlamak istiyorum. üniversitede bununla ilgili eğitim almıştık ancak çalışma hayatında uygulama yapmayınca nasıl yapılacağını unuttuk. arazinin kotları elimde mevcut. nelere dikkat etmem...
  2. Peynir altı suyu

Arkadaşlar çalıştığım tesisin debisi 5000 m3/gün.Bu tesise günlük 5 m3 lük süt ve peynir ürünleri atığı almam isteniyor.İşletmenin tesise uzaklığı 6 km ve atıklar buraya terfi merkezleri vasıtasıyla gelecek.Böyle bir durumda bu atıkların tesise zararı olur mu?
  3. Gebze-istanbul staj yeri önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba, Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.Gebze ve istanbul anadolu yakasında staj yapmak istiyorum.Önerilerinizi ve her türlü yardımınızı bekliyorum.Saygılar..