Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Yedek parçaların kontrol amaçlı taşınması

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
    31. Yedek parçaların kontrol amaçlı taşınması
    Tamirci işçi bakım amacıyla yedek parçaları bir kamyonun kasasına doldurarak hareket ediyor.
    risknasilbelirlenir-31.gif
    Tehlikeli Olabilecek Hususlar
    1. Parçalar kasaya gelişigüzel atılmış. Hareket halinde düşebilir ya da savrulabilir.
    2. Hidrolik silindirler kamyonun kasasından dışarı sarkmış durumda. Hareket halinde bu araçlar bir işçi ya da işyerindeki ekipmana çarpabilir.
    …………………………………………………………………………………………………
    Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).

Yedek parçaların kontrol amaçlı taşınması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeleri Belirle Ağır parçaların taşınması

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 18. Ağır parçaların taşınması Bir işçi 60 kg ağırlığındaki bir makine parçasını yatık bir şekilde ahşap bir kutunun içerisine koymaya çalışıyor. Tehlikeli Olabilecek...
  2. Atıkların taşınması

Merhaba , Tesis kayıtlarında bir merkez ve şube olmak üzere iki lokasyonda bulunan bir geri dönüşüm fabrikası için, tesisler arası atık taşımada (tehlikeli ve tehlikesiz olmak üzere) tesis kendisine uatf formu düzenleme yoluna mı gitmeli, ve aylık kütle balanslar taşınma aşamasında iki lokasyondan birden yapılmasında bir sakınca yaratır mı? bilgisi olan olmayan herkese şimdiden...
  3. Yürürlükte Insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik

İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 17.02.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25730 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, insani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarının sağlanması, kaynak suları ve içme sularının istihsali, ambalajlanması, etiketlenmesi, satışı, denetlenmesi ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir....
  4. Insani tüketim amaçlı sular yardım

Merhaba arkadaşlar; İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK 'e göre fabrikaların Halk Sağlığı laboratuvarında sene de 1 defa analizleri yaptırması gerekiyor bende fabrikanın yemekhane , içme suları , lavabolar ve kuyu suyundan numuneler göndermeyi planlıyorum. Tabi ki laboratuvar numune başına ücret alıyor ve yönetimde yasal yaptırım var mı diye soruyor. bununla ilgili bir...