Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yemekhane Atıksuyu Arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Onur Eren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Eren

Onur Eren CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar bir yemekhane için arıtma yapmayı planlıyoruz da daha önce böyle bir çalışma yapan veya bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa sevinirim.yemekhane 5000 kişilik yemek vermeyi planlıyor ve bir vardiyada 10 kişi çalışması planlanıyor.belediye hattına deşarj yapılacak nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

2. Alpaslan Yenici

Alpaslan Yenici CMNet Üyesi

Onur Bey merhaba;

Yemekhane atıksularının Arıtılması konusunda yeteri kadar tecrübeli olduğumu düşünüyorum, kısaca bilgi vermek isterim, iki ana önemli kilit nokta var bunlar çözülüğü taktirde sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması mümkün olmaktadır. 1.si katı maddeler (yemek artıkları) 2.si yağ, konu ile ilgili Firmamızla bağlantıya geçebilirsiniz..

Saygılarımla;

Yemekhane Atıksuyu Arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yemekhane atıkları

arkadaşlar yönetmeliğe tekrar bakacağım şuan iş yoğunluğu nedeniyle zaman kaybetmekte istemiyorum daha fazla o yüzden sizin bilginize ihtiyacım var. yardımcı olursanız çok sevinirim. benim sorum şu olacak; fabrikada yemek hizmetini taşeron bir firmadan alıyoruz. yemek taşeronu yemeği kendi yerinde (fabrika dışında) yapıp araç ile fabrikaya getiriyor yemek fabrikada yemekhanede yeniyor. biz...
  2. Yemekhane Risk Analizi

Kinney metodu ile hazırlanan Yemekhane Risk analizine ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Tekstil Endüstrisi Atıksuyu Nanofiltrasyon Çıkışı

Örgü kumaş terbiyesi alt kategorisine giren bir tekstil endüstrisi atıksuyunun KOİ değerini 360 mg/L civarından aşağıya düşüremiyoruz ? Bu normal bir durum mu? Ayrıca anlık numune alıp analiz yaptık, iki akredite olmuş laboratuarda, kendi laboratuarımızda ve numuneyi gönderen firmanın laboratuarında analiz ettik 4 KOİ sonucuda farklı çıktı. Nanofiltrasyondan sonra KOİ düşürmek için...
  4. Şeker endüstrisi atıksuyu

Şeker endüstrisi atıksuyu arıtımıyla ilgili proje yada bilgisi olan paylaşabilir mi? çok acil lazım... Şimdiden teşekkürler..
  5. Kozmetik endüstrisi atıksuyu

Arkadaslar kozmetik sanayi endüstrisi atıksuyu ile ilgili bilgi istiyorum sizlerden.elinizde türkçe yada ingilizce makaleler varmı yardımlarını acil bekliyorumm