Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bakanın talimatı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında İbrahim Uysal tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

Hafta başından beri izin lisans konusunda da olsun normal evrak olsun müdürlükten alamıyoruz. İkinci bir talimata kadar bişi imzalamayın talimatı gelmiş bakanlıktan. Diğer il müdürlüklerinde benzer durum var mı?

Eda Taşpınar bunu beğendi.
  2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Evet, çıkmış evraklar bile verilmiyor...

3. realastala

realastala CMNet Üyesi

Ayrıyeten saha görevleride iptal edilmiş.inceleme denetim vs hiçbirşey yapamıyorlar.

4. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Aynen öyle belli bir süreliğine imza onay işlemlerini durdurmuslar diye duydum bende.

5. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

evrakları yollamıyorlar yada teslim etmiyorlar, imza için bekletildiği söyleniyor. acaba bu durum ne gibi değişiklere işaret ediyor? merakla bekliyorum..

6. realastala

realastala CMNet Üyesi

Yani açıkcası İl müdürlükleri yatışta:)

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  7. Merve Özkan

Merve Özkan CMNet Üyesi

neden öyle acaba?

8. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

önceki bakanın yanlış yapmış olabileceği şeylere ortak olmamak, kendi teşkilatını kurmak, teşkilatının idaresi ile işleri sağlama almak vs olabilir. Sonuçta bakanın neden görevden alındığı malum. İş sadece çevre de değil bayındırlık kısmı var imar vs. Gerçi bu şekilde kurumdaki ağırlığını arttıracak. Geldi göreve bakanlık, müdürlükler felç. Ağır olun bakalım ne oluyor buralarda., napıyorsunuz siz :) Konu dışı belki de devlet memuruysan işleri zorlaştırdıkça makamın yüceliyor. İdris Güllüce böyle birşey yapmasaydı bu kadar konuşmazdık :d Makam yüceltme kısmını il müdürlüklerinde çok yaşıyorum ama ...

Keziban Gümüş ve Emine Kale bunu beğendi.
  9. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Aklıma kötü kötü şeyler geliyor

10. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

"Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Çevre politikalarının oluşturulması, denetimlerin etkinleştirilmesi ve sürdürülebilir bir çevre yönetimi için çevre ölçüm ve analiz alt yapısının bir gereklilik olduğunu söyledi. Bakan Güllüce, bu konuda Bakanlığa ait Çevre Referans Laboratuvarının etkin bir hizmet verdiğini ve kendini her geçen gün daha da geliştirdiğini bunun yanında özel sektörün de yeni düzenlemelerle birlikte Bakanlık koordinasyonunda laboratuvar hizmetlerini daha etkin hale getireceğini belirtti."

http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=faaliyetdetay&Id=857

Bakan ilk demecinde özel sektörle koordineli bir çalışma içinde olacağı izlenimi vermiş..

Enise A. ve Merve Özkan bunu beğendi.
  11. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

yaa gfb aşamasında olduğumuz yerler vardı ve Ocak ayı içinde olduğumuzdan ceza falan almayız umarım yaa.. evrağımı da alamıoırum çünküü :(

12. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

kervan yolda dizilir.. :D

13. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Aynı sıkıntı bende de var. uygunluk yazılarıma cevap alamıyorum imzadan çıkmıyor. GFB lerim çıkmıyor imzayı bekliyor eksiklik yazıları gelmiyor imzayı bekliyor bakalım bu işin sonu ne olacak

14. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

evet yaa ne yapacağım bilmiyorum, ceza gelirsee çoook üzülürüm, çoook kızarımm, çoook .... :)

15. burcu akdag

burcu akdag CMNet Üyesi

evet aynen böyle bir yazı gelmiş tüm il müdürlüklerine,bizzat yerinden öğrendim

16. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Birkaç sebepten olabilir bence:
    1) Bu tarihe kadar izin alan aldı. almayana geçmiş olsun şeklinde
    2) Bazı uygulamalar değişecek o yüzden mevcut uygulamaları durdurma kararı aldılar
    3) Daha farklı sebepler :)

17. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Bakanlık şuan soruşturma geçiriyor. O yüzden de ne olup ne bittiğini öğrenmeye çalışıyordur tahminimce.

KaanDogukan bunu beğendi.
  18. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

evet kilit olan daha farklı sebepler ... işte ne bu sebepler :)))
    Birde bence bakan sistemi, işleyişi incelemek için durdurmuş olabilir tamam anlarım ancak bari onaylanmışları göndersin yenileri durdursun yaa

19. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

online gfb başvurusu yapılmış olanlara cevap verebiliyorlar, dün bir gfb başvuruma eksiklik bildirimi geldi ve yükledim sisteme ama dekontu yükledikten sonrada onaylanır mı yoksa orada takılı kalır mı bilemiyorum.

20. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Didem hanım kararı çıkmış olan rahat yine çıkmış benim bir GFB başvurumda sadece şirket ismiyle ilgili bir eksiklik var on dakikaya düzelteceğim şeyin eksikliğini yazamıyorlar. haliyle bende düzeltemiyorum

Yeni bakanın talimatı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Acil durum talimatı

Merhaba; İhtiyacı olanlar için Acil Durum Talimatı ekliyorum. Sadiye YÜCE
  2. Bakanın KPPS Gafı...

çifte müjde! Yeni memur alımı olacak ve 2010'da yapılacak olan KPSS 2009'a alınacak..Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2010'da yapılacak olmasına rağmen kamu kurumlarının ihtiyaçları nedeniyle bu yılın sonunda da sınav yapılacağını açıkladı. KPSS'nin iki yılda bir yapıldığına dikkat çeken Yazıcı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uzman, mühendis veya...
  3. Yeni Yıla Yeni İş Arama Stratejileri

Yeni yılda eğer hala iş bulamamışsanız, işte size yeni yıla özel iş arama stratejileri. İş arama uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yeni yılda kaçınmanız gereken hataları ve 2010'da izlemeniz gereken adımları belirledik; 1.TEMEL ADIMLARDAN VAZGEÇMEYİN Eğer hala bir iş başvurusunda bulunmamışsanız özgeçmişinizi ve teyit mektubunuzu (özgeçmişiniz ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için...
  4. Toz kontrol talimatı

Arkadaşlar ISO 14001 talimatlarını hazırlıyorum. Toz kontrol talimatı için yardımcı olabilir misiniz? Neler yazılabilir? Mobilya sektörü üzerine çalışıyorum.
  5. Atik kontrolü talimati

1. AMAÇ VE KAPSAM: Bu talimat; şantiye çalışmalarından kaynaklanan atıkların çalışanlara, ziyaretçilere ve çevre sağlığına zarar vermeden ayrı olarak toplanması, taşınması, geçici depolanması ve nihai bertaraf esaslarını açıklar. Bu talimat merkez ve şantiye çalışanlarını kapsar. 2. SORUMLULUKLAR: Bu talimatın uygulanmasından ŞYSS, merkezde İdari Amir sorumludur. 3. TANIMLAR ve KISALTMALAR:...