• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni bakanın talimatı

İbrahim Uysal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sistem Mühendislik Dan. İnş. Mad. Orm. Nak. İth. İhr. Em. San. ve Tic A.Ş.
Hafta başından beri izin lisans konusunda da olsun normal evrak olsun müdürlükten alamıyoruz. İkinci bir talimata kadar bişi imzalamayın talimatı gelmiş bakanlıktan. Diğer il müdürlüklerinde benzer durum var mı?

evrakları yollamıyorlar yada teslim etmiyorlar, imza için bekletildiği söyleniyor. acaba bu durum ne gibi değişiklere işaret ediyor? merakla bekliyorum..

önceki bakanın yanlış yapmış olabileceği şeylere ortak olmamak, kendi teşkilatını kurmak, teşkilatının idaresi ile işleri sağlama almak vs olabilir. Sonuçta bakanın neden görevden alındığı malum. İş sadece çevre de değil bayındırlık kısmı var imar vs. Gerçi bu şekilde kurumdaki ağırlığını arttıracak. Geldi göreve bakanlık, müdürlükler felç. Ağır olun bakalım ne oluyor buralarda., napıyorsunuz siz :) Konu dışı belki de devlet memuruysan işleri zorlaştırdıkça makamın yüceliyor. İdris Güllüce böyle birşey yapmasaydı bu kadar konuşmazdık :d Makam yüceltme kısmını il müdürlüklerinde çok yaşıyorum ama ...

"Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Çevre politikalarının oluşturulması, denetimlerin etkinleştirilmesi ve sürdürülebilir bir çevre yönetimi için çevre ölçüm ve analiz alt yapısının bir gereklilik olduğunu söyledi. Bakan Güllüce, bu konuda Bakanlığa ait Çevre Referans Laboratuvarının etkin bir hizmet verdiğini ve kendini her geçen gün daha da geliştirdiğini bunun yanında özel sektörün de yeni düzenlemelerle birlikte Bakanlık koordinasyonunda laboratuvar hizmetlerini daha etkin hale getireceğini belirtti."

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bakan ilk demecinde özel sektörle koordineli bir çalışma içinde olacağı izlenimi vermiş..

yaa gfb aşamasında olduğumuz yerler vardı ve Ocak ayı içinde olduğumuzdan ceza falan almayız umarım yaa.. evrağımı da alamıoırum çünküü :(

@Didem Çelebi
Aynı sıkıntı bende de var. uygunluk yazılarıma cevap alamıyorum imzadan çıkmıyor. GFB lerim çıkmıyor imzayı bekliyor eksiklik yazıları gelmiyor imzayı bekliyor bakalım bu işin sonu ne olacak

Birkaç sebepten olabilir bence:
1) Bu tarihe kadar izin alan aldı. almayana geçmiş olsun şeklinde
2) Bazı uygulamalar değişecek o yüzden mevcut uygulamaları durdurma kararı aldılar
3) Daha farklı sebepler :)

@Burak Dumlu

evet kilit olan daha farklı sebepler ... işte ne bu sebepler :)))
Birde bence bakan sistemi, işleyişi incelemek için durdurmuş olabilir tamam anlarım ancak bari onaylanmışları göndersin yenileri durdursun yaa

online gfb başvurusu yapılmış olanlara cevap verebiliyorlar, dün bir gfb başvuruma eksiklik bildirimi geldi ve yükledim sisteme ama dekontu yükledikten sonrada onaylanır mı yoksa orada takılı kalır mı bilemiyorum.

@Didem Çelebi
Didem hanım kararı çıkmış olan rahat yine çıkmış benim bir GFB başvurumda sadece şirket ismiyle ilgili bir eksiklik var on dakikaya düzelteceğim şeyin eksikliğini yazamıyorlar. haliyle bende düzeltemiyorum