Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni kayıt sistemi için acil yardım

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Eda Altınay Tekin tarafından paylaşıldı.

1. Eda Altınay Tekin

Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

Eskiden girilmis olan firmaların bilgi güncellemesini nasıl yapacagım acill yardım

2. S.Gönenç Çalıcı

S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

söz konusu tesisin kullanıcı adı şifresiyle çevre bilgi sistemine giriş yaparak güncelleyebilirsiniz

3. Eda Altınay Tekin

yapılan giriş sonrası karşıma firma ile ilgili iki sekme çıkmakta birisi atık beyanı ve PCB envanteri tesisimde PCB atığı olmadığı halde bu sekme çıkmakta güncelleme yapıp PCB envanterini kaldırıyorum bu doğrumu yaptığım ayrıca ,bu sistemin amacı bir tesisle ilgili yapılan işlemleri bir alan toplamak değil mi? Atık beyanı haricinde eizinide eklemek istiyorum ama herhangi bi sekme çıkmıyor ekleme ile ilgili bir bilgi mevcutmu ?

4. S.Gönenç Çalıcı

Firmanızın Pcb envanteri ile ilgili daha önce çalışma yapılmış mı? Geçen seneki bildirimleri inceleyin. Bildiğim kadarıyla sisteme kaydı olanlar yeni bir kayıt eklemek istiyorlarsa gene dilekçe ile içöme başvurmaları gerekiyor. Müdürlükle bir konusun derim ben

5. Eda Altınay Tekin

Kontrolümü yaptım ve geçen yıl ait firmamda PCB ile ilgi bildirim mevcut değil güncelleme için girdiğim her firmamda aynı sorunu yaşıyorum .... Acaba eski firmayı yeni kayıt gibi yeniden kayıtlarsam sorun olur mu ?.... Nasılsa yeni kayıtta tesisime ne eklemek istersem ordan ekleyebiliyorum bu sayede firmaya tüm bilgilerini girmiş oluyorum

6. S.Gönenç Çalıcı

Başka bir bildirim yapıyorsanız geçen seneki kayıtları göremezsiniz yeni tesis gibi işlem yapabilir bu da problem yaratabilir diye düşünüyorum ama Pek bir bilgim yok açıkcası denemedim hiç. Dediğim gibi dilekçe ile e-çevre izinlerinde görüntülensin şıkkını şeçtirebilirsiniz müdürlükten. yeni tesisle uğraşmayın bence.

7. Eda Altınay Tekin

Tesislerimde tehlikeli atıklarında PCB beyan etmeyenlerin PCB çıkması da anlamsız .... Eski sisteme göre devam etmemi söylüyorsunuz ? O zaman eski tesislerim için sadece e-çevre izinlerim de gözüksün diye dilekçe vereceğim .... Madem öyle sistem yenileniyor ise eski yada yeni hepsini sıfırdan girilse sağlam bi şekilde çok güzel olacak :S ama ...Bakanlıktan da ne kadar yetkili varsa zaten telefona cevap vermiyor.:confused:

8. Meril San

Meril San CMNet Üyesi

arkadaşlar yeni danışmanlığına başladığım bir tesisimin trafo bölümü var ve bu bölümle ilgili pcb envanteri beyanının olup olmadığını nasıl bulabilirim? bu konuda bilgisi olan varmı

Yeni kayıt sistemi için acil yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeni ve Çevreci Dosya Kayıt Biçimi: WWF

“SAVE AS WWF, SAVE A TREE”(.wwf olarak kaydet, bir ağaç kurtar) sloganıyla bilgisayar dünyasında hızla yayılan yeşil dosya biçimini kullanarak siz de ağaç katliamına “DUR” diyebilirsiniz. Temelde “PDF” biçimi olan WWF’ i bu kadar önemli kılan özelliği ise kâğıda çıktı almaya izin vermemesi. Sadece ekranda okumaya ve düzenlemeye izin veren dosya türü gerekli/gereksiz çıktı almayı...
  2. ambalaj atığı verş kayıt sistemi hakkında

merhaba; ambalaj veri kayıt sistemine girdiğimde raporlar kısmında 5B(eski), 5B1 kısımları var bunlar firmanın giriş miktarları fakat eski ve 1 demesi neyi ifade ediyor? şimdiden teşekkür ederim.
  3. Yeni atık beyan sistemi

iyi günler Yeni sisteme de tesis kayıtlarını yapıyorum . Ayrıca daha önce sisteme kayıtlı olan firmalarımın tehlikeli atık beyan sisteminden giris yaparak firma bilgilerini güncelle kısmına ulasabiliyorum.Güncelleme sonrasında firma adına iki sekme çıkıyor atık beyanı ve PCB envanteri bu sekmeler eski tüm firmalarda çıkmakta .PCB envanteri ,PCB beyanı olmayan firmada bile çıkmakta bunun...
  4. TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır 12 Ekim 2012

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır Ekim 12, 2012 [FONT=calibri]2011 yılı Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) ve [FONT=calibri] Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi [FONT=calibri] kullanıma açılmıştır. [FONT=calibri] [FONT=calibri] [FONT=calibri][COLOR=white]Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) [FONT=calibri] [FONT=calibri]Tehlikeli Atık Beyan Sistemi...
  5. Boyama için filtre acil yardım

Arkadaşlar merhaba; Daha öncede aslında benzer soru sormuştum şöyleki bir tesisim var ve boyama ile kumlama aynı saha içerisnde, boyama ünitesi ayrılamaz bir şekilde (üstten raylı vinç var ve parçalar çok büyük olduğundan boyama ünitesi kapatılamıyor) şimdi kumlama bölümü için toz tutucu filtre kullanıldı. ortam havalandrması şuan gayet iyi ancak boyama ünitesinden ötürü VOC azaltıcı bir...