• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yönetim Yeni konu açmak

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Merhaba CMNet kullanıcıları,

Bu yazımızda sitede nasıl konu açacağınızdan bahsedeceğiz.

1. Öncelikli olarak açacağınız konunun sitemizde hangi kategoriye uygun olduğunu belirlemeniz ve o bölüme giriş yapmanız gerekmektedir. Örneğin yüksekte çalışma ile ilgili bir konu açıyor olalım, Öncelikle forum ana sayfasından doğru kategoriyi bularak giriş yapıyorsunuz.

1.png

2. Kategoriye giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan yeni konu aç butonuna tıklıyorsunuz.

2.png

3. Aşağıda resimde yer alan ayarlamaları yaptıktan sonra Konu Oluştur butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.

3.png

@mkibaroglu

Bunun önüne geçmek tam anlamıyla imkansız maalesef. Mesajları ve konuları yönetici onaylı yapabilirim ama bu seferde yöneticilerin iş yükü müthiş artar.

Eklentiler kursak bunlar konu açılırken konu başlığında kelime bazlı eşleşme yapıyor ki istediğimizi karşılamaz.

Bir sonra ki konu olarak forumda arama yapmak nasıl olur onu göstereyim en iyisi :D

@Fatih Özcan bey merhaba. Aslında özel mesaj yazma gibi yapılabilirse çok daha iyi olur. Belli bir mesaj sayısından sonra üyeler konu açabilse sorun çözülür zaten yeni konu açanlar siteyi tam olarak bilmeyenlerdir(ilk işe başladığımda üye oldum siteye ve bilmediğimden yeni bir konu bende açmıştım ve azarımıda yemiştim her yeni konu açan üye gibi :D). Bu şekilde bir çözüm var mı veya daha önce düşünüldümü bilmiyorum bu aklıma geldi ve paylaşmak istedim :):)

@Olgaç Sürmelihindi
:D sitenin amacını unutuyorlardır hocam :naslyany:

Var olan konuyu araştırmayıp yeni konu açan yeni üyeler genelde. Mesaj sınırı konulabilirse bu süre zarfında site yi de çözmüş olacaklardır böylece gereksiz konu açma problemi de ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum :)
:)

Tepki verilecekse şikayet edilmemesi lazım o zaman ya da şikayet edilecekse rahatsız olunuyorsa tepki de verilmemesi gerek o_O. Site için nasıl uygun olacaksa o şekilde yapın hocam :) kolay gelsin :):)

@Şeyma ünal
Hayır şeyma hanım
Zor durumda kalabileceğiniz bir durum olmadığı sürece silmiyoruz. Bu durumda pek olmuyor.

Patron benim önerim bu yazının burda paylaşılıp kaybolmasındansa yeni konu açacak arkadaşın karşısında belirmesi. Yani bir adam konu açacak ya; önce karşısına uyarı ile açacağı konu nasıl arattırılır, olan konu tekrar açılmaz vb. sonrasında da; formata uygun konu nasıl açılır vb. özet bilgi. Altına da okudum, anladım, kabul ediyorum imza :eek::eek: Birde gerçekten konu açmak için limit olmasını destekliyorum.

@Çağatay Atay
Zorda kalmadıkça koca koca mühendislere limit koymak istemiyoruz. Yeni bir site açıp sınavla üyelik alırız bir daha :D

Diğer forumlarda da böyle mi acaba, ne kadar titiziz, düzen düşkünüyüz :)
mühendislik disiplin gerektiren bir iştir.

Başka forumlarda da yöneticilik yapıyorum. Oralarda 3 4 kere forum kuralına uyulmasın direkt siteden uzaklaştırılıyor :D

@Şeyma ünal

farklı bir isimle üye olursanız, çok daha rahat yazabilirsiniz. Forum da "CANLI" olur...

Ben de birçok kişi gibi, kendi ismimle acele birşeyler yazmam, çok düşünürüm.