• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni mezun olup iş bulmak

Esin Çolak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
x
yeni mezun olup iş bulup tanıdığın olmadan iş bulmak imkansız sanırım :) ümitsizliğe kapılmadan edemıyorum :) çok az iş ilanı var piyasanın canlanacağı , iş ilanlarının artacağı bir dönem var mıdır acaba ? İstanbul için konuşuyorum:)

Istanbul gibi yerde nasıl is bulamıyorsun diye takılan arkadaşlarım var hakketten sanıldığı gibi İstanbul'da çalışabilecegimiz yerler var mı bilemiyorum. İnşallah buluruz :)

Bence şöyle bir yolda izlenebilir. Firmalara cv nizi mail atın fakat mutlaka maile bir ön yazıda ekleyin. Benim daha önce çalıştığım bir tesiste gelen mailleri ben mutlaka patrona bildiriyordum. cv leri çıktı alıyordum ve bize öyle ulaşan bir arkadaşa dönüş yaptık. Şimdi ben ayrıldım o yaklaşık 3 yıldır orada çalışıyor ;)

tanıdık çok önemli ancak torpilsiz iş bulmakta mümkün. firmada eleman alımlarına ben bakıyorum. Yaptığım görüşmeler de arkadaşlar;
isteksiz.
ne istediğini bilmeyen
güven vermeyen
bilgi alan kendine güvenmeyen
karamsar
oluyorlar bunları yapmazsanız iş zaten sizindir. bunu bir örnek ile anlatayım. eleman için İnternet'te ilanımız vardı. Arkadaşın biri aradı telefonda aynen şöyle konuştu.
-İnternet'te ilanınızı gördüm. istemiş olduğunuz bütün vasıfları sağlıyorum,
- Gebze'de ikamet edebilirim.
-müsaitseniz yüz yüze görüşebilirim.
- bana görüşmek için randevu verebilir misiniz.
- ofisinizi yerini biliyorum ( aslında bilmiyor)
- tamam gelin görüşelim dedim sadece.
15 aydı çalışıyor ve en kalifiye elemanım.

heeee birde Allah aşkına sitelerdeki cvleri göndermeyin kendiniz düzgün bir cv oluşturun. bu çok önemli biçimsiz cvler incelenmez.

Gebze'de Danışmanlık Sektöründe çalışmak isteyen arkadaşlar bana cv gönderebilir.
Aranan özellikler;
- Gebze İzmit arasında ikamet etmek
- Aktif Araç Kullanıyor olmak.
-Gerisi CV Üzerinde yazılanlardır.

mahmut@organizecevre.com

Arkadaşlar, CV yollamakla olmaz bu işler. Direk kontak kurmak gerek. Çünkü firmalar ve yetkililer özgüven ve sorumluluk sahibi mühendis arar, farklı olanı arar. Herkes CV yollarken siz arar ve peşine düşerseniz çözümü yakalarsınız. Toplamda 3 yıllık danışmanlık ve yöneticilik tecrübelerime dayanarak söylüyorum...

Yeni mezunlara yol göstererek faydalı bilgiler verdiği için herkese çok teşekkürler. Sizin tecrübelerinize ve desteğinize her zaman ihtiyacımız var.

Ben de aylardır iş arıyorum ama hala bulamadım. İki şehir alternatifim var; Kocaeli ve Antalya...Umarım bulurum artık. Teşekkürler.

Kesinlikle ümitsizliğe kapılmayın.
İnternetten çalışmak istediğiniz, isteyebileceğiniz şirketlere mail ile CV ve önyazı gönderin. Önyazı olmasa bile basitçe konuyu açıklayıp CV gönderin.
Şirketlere birebir gidip görüşmeler yapın.
Görüşmelerde kendinize güvenin. Tecrübesiz olduğunuzu bile bile bir işveren sizinle görüşüyorsa, sizin ne kadar iş tecrübeniz olduğu zaten çok önemli değildir.Önemli olan işi yapıp yapamayacağınıza dair verdiğiniz histir.
Görüşmeye gittiğiniz yerin çalıştığı sektör hakkında bilginiz olsun. Boş zamanınızı Çevre Danışmanlığı, Çevre Laboratuvarları, İSG gibi sektörlerde neler yapıldığı konusunda fikir edinmek için zaman harcayarak geçirin.
Eğer boş zamanınız varsa bilgisayar destekli çizim öğrenin, biraz pratik yapın.

Tekrar, ümitsizliğe kapılmayın. Fırsat kovalayın.

Ben ilk mezun olduğumda kendi sektörümde çalışmadım. Bir plajda büfede çalıştım bir kaç ay. Sonrasında bir arıtma cihazı satan firmada. ( 1 cihaz satabildim sadece :D ) Sonra sonra kendi sektörüme girebildim.
Ağaç dikmeyi Çevre Mühendisliği diye düşünenlerden tutun da cüzzi ücretle çalıştırmak isteyene kadar çok şey görebilirsiniz. Burada tek amacınız kendinizi geliştirmek olsun.

Başarılar dilerim herkese.

arkadaşlarbir çok kariyer iş ilanı sitesinde iş ilanları var. çmo cevrebis sistemine girerseniz orada da birçok firma çevre mühendisi aramaktadır. Ayrıca iyi kötü demeden ilk iş deneyimi kazanmanız gerekmektedir. Çünkü büyük firmaların çoğu deneyimli personel aramaktalar. 1 yıl bilemedin 2 yılınızı feda etmeniz gerekebilir.