Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni mezun olup iş bulmak

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Esin Çolak tarafından paylaşıldı.

1. Esin Çolak

Esin Çolak CMNet Üyesi

yeni mezun olup iş bulup tanıdığın olmadan iş bulmak imkansız sanırım :) ümitsizliğe kapılmadan edemıyorum :) çok az iş ilanı var piyasanın canlanacağı , iş ilanlarının artacağı bir dönem var mıdır acaba ? İstanbul için konuşuyorum:)

Nazlı Y. ve Duygu Dilek bunu beğendi.
  2. alya

alya CMNet Üyesi

3. Ferhat Bağaç

Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

Istanbul gibi yerde nasıl is bulamıyorsun diye takılan arkadaşlarım var hakketten sanıldığı gibi İstanbul'da çalışabilecegimiz yerler var mı bilemiyorum. İnşallah buluruz :)

4. MuratÇakır

MuratÇakır CMNet Üyesi

Gebzede de bulmak zor ; tat,geri gönüşüm,danışmanlık hiçbirşey yok koskoca sanayi kenti Gebzeden bahsediyorum.

alya ve Sinem Malkoç bunu beğendi.
  5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Üzerine düşün biraz :)

6. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

summeyye91 ve Nazlı Y. bunu beğendi.
  7. Tuğba Çivioğlu

Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

Niğde'de durum daha vahim, iş yok burada iş :(

8. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

Marmara bölgesi yine iyi arkadaşlar, adanadaym. Gerçekten oradakinin onda biri iş ilani oluyor. :(((

9. Uğur Özalp

Uğur Özalp CMNet Üyesi

Arkadaşlar ilandan iş bulmak zor açıkçası. Emin olun işin içine girdiniz mi o kadar çok iş denk gelecek ki ben işsizken nerdeydiniz diyeceksiniz.

10. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Bence şöyle bir yolda izlenebilir. Firmalara cv nizi mail atın fakat mutlaka maile bir ön yazıda ekleyin. Benim daha önce çalıştığım bir tesiste gelen mailleri ben mutlaka patrona bildiriyordum. cv leri çıktı alıyordum ve bize öyle ulaşan bir arkadaşa dönüş yaptık. Şimdi ben ayrıldım o yaklaşık 3 yıldır orada çalışıyor ;)

11. Ahmed Arif Çelik

Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

Kimse bahane üretmesin oturduğunuz yerde iş kimseye gelmez veya internetten iş bulamazsiniz, eliniE cvnizi alacaksiniz tek tek bulunduğumuz ildeki danismanlik, akredite laboratuarları vs gezeceksiniz.Bence biraz cabalayin ugrasin.. Eskisi gibi ekmek aslanin agzinda degil midesinde :D

12. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

tanıdık çok önemli ancak torpilsiz iş bulmakta mümkün. firmada eleman alımlarına ben bakıyorum. Yaptığım görüşmeler de arkadaşlar;
    isteksiz.
    ne istediğini bilmeyen
    güven vermeyen
    bilgi alan kendine güvenmeyen
    karamsar
    oluyorlar bunları yapmazsanız iş zaten sizindir. bunu bir örnek ile anlatayım. eleman için İnternet'te ilanımız vardı. Arkadaşın biri aradı telefonda aynen şöyle konuştu.
    -İnternet'te ilanınızı gördüm. istemiş olduğunuz bütün vasıfları sağlıyorum,
    - Gebze'de ikamet edebilirim.
    -müsaitseniz yüz yüze görüşebilirim.
    - bana görüşmek için randevu verebilir misiniz.
    - ofisinizi yerini biliyorum ( aslında bilmiyor)
    - tamam gelin görüşelim dedim sadece.
    15 aydı çalışıyor ve en kalifiye elemanım.

heeee birde Allah aşkına sitelerdeki cvleri göndermeyin kendiniz düzgün bir cv oluşturun. bu çok önemli biçimsiz cvler incelenmez.

Gebze'de Danışmanlık Sektöründe çalışmak isteyen arkadaşlar bana cv gönderebilir.
    Aranan özellikler;
    - Gebze İzmit arasında ikamet etmek
    - Aktif Araç Kullanıyor olmak.
    -Gerisi CV Üzerinde yazılanlardır.

mahmut@organizecevre.com

13. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar, CV yollamakla olmaz bu işler. Direk kontak kurmak gerek. Çünkü firmalar ve yetkililer özgüven ve sorumluluk sahibi mühendis arar, farklı olanı arar. Herkes CV yollarken siz arar ve peşine düşerseniz çözümü yakalarsınız. Toplamda 3 yıllık danışmanlık ve yöneticilik tecrübelerime dayanarak söylüyorum...

Esin Çolak ve Nazlı Y. bunu beğendi.
  14. Nazlı Y.

Nazlı Y. CMNet Üyesi

Yeni mezunlara yol göstererek faydalı bilgiler verdiği için herkese çok teşekkürler. Sizin tecrübelerinize ve desteğinize her zaman ihtiyacımız var.

Ben de aylardır iş arıyorum ama hala bulamadım. İki şehir alternatifim var; Kocaeli ve Antalya...Umarım bulurum artık. Teşekkürler.

Esin Çolak bunu beğendi.
  15. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Arkadaşlar ekli dosyada ÇMO nun yolladığı iş ilanları var. Belki yardımcı olur

Ekli Dosyalar:

A_K Özalp, Onur Nezor ve Nazlı Y. bunu beğendi.
  16. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

İşkuruda deneyebilirsiniz, işkurda da ilanlar bulunuyor

Özge Uluğ ve Nazlı Y. bunu beğendi.
  17. Özge Uluğ

Özge Uluğ CMNet Üyesi

evet hepinizn görüşleri biz özellikle yeni mezunlar için önemli yalnız isg ve çevre görevlisi istemeyen iş yeri yok. yeni mezun içinde en geç kasım ayından once elimizde bunlar olmuyor. ki bi de üzerine mim 1 yıllık tecrübe istiyorlar. Çalışmadan nasıl tecrübe sahibi olabilirz anlayamıyorum :(:(

Nazlı Y. bunu beğendi.
  18. Uğur Özalp

Uğur Özalp CMNet Üyesi

Kocaeli bölgesindeki arkadaşlar bana cvlerini atabilirler denk gelirse ulaşabilirim kendilerine.
    ugurozalp@tanrikulu.com.tr

Gül Can, Gizem Sunar ve Nazlı Y. bunu beğendi.
  19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çalışan üyelerin çalışmayanlara yardımcı olmasından dolayı çok teşekkür ederiz. :tskler:

20. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Kesinlikle ümitsizliğe kapılmayın.
    İnternetten çalışmak istediğiniz, isteyebileceğiniz şirketlere mail ile CV ve önyazı gönderin. Önyazı olmasa bile basitçe konuyu açıklayıp CV gönderin.
    Şirketlere birebir gidip görüşmeler yapın.
    Görüşmelerde kendinize güvenin. Tecrübesiz olduğunuzu bile bile bir işveren sizinle görüşüyorsa, sizin ne kadar iş tecrübeniz olduğu zaten çok önemli değildir.Önemli olan işi yapıp yapamayacağınıza dair verdiğiniz histir.
    Görüşmeye gittiğiniz yerin çalıştığı sektör hakkında bilginiz olsun. Boş zamanınızı Çevre Danışmanlığı, Çevre Laboratuvarları, İSG gibi sektörlerde neler yapıldığı konusunda fikir edinmek için zaman harcayarak geçirin.
    Eğer boş zamanınız varsa bilgisayar destekli çizim öğrenin, biraz pratik yapın.

Tekrar, ümitsizliğe kapılmayın. Fırsat kovalayın.

Ben ilk mezun olduğumda kendi sektörümde çalışmadım. Bir plajda büfede çalıştım bir kaç ay. Sonrasında bir arıtma cihazı satan firmada. ( 1 cihaz satabildim sadece :D ) Sonra sonra kendi sektörüme girebildim.
    Ağaç dikmeyi Çevre Mühendisliği diye düşünenlerden tutun da cüzzi ücretle çalıştırmak isteyene kadar çok şey görebilirsiniz. Burada tek amacınız kendinizi geliştirmek olsun.

Başarılar dilerim herkese.