Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni uydular gorunmeyen kirlilikle savasacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Berkan Tunçludemir tarafından paylaşıldı.

 1. Berkan Tunçludemir

  Berkan Tunçludemir CMNet Üyesi

  Gelistirilen yeni uydu teknolojisi ile halk sagligini ve hava kalitesini etkileyen gorunmeyen kirlilik tespit ederek gorunur hale getirilecek. İngiltere Leichester universitesi tarafindan gelistirilen bu teknoloji ile 800 km oteden bir sehir veya bolge uzerinde bulunan hava icerisindeki cesitli kimyasallarin haritasi cikarilabilecek. Nitrojen dioksit ve karbon dioksit gibi hava kalitesini etkileyen kimyasallarin gorunur hale gelmesi ile kuresel isinma ile ilgili somut deliller elde edilebilecek ve buna gore onlemler alinmasi gundeme gelecek.

  Leichester universitesi atmosferik kimya profesoru Paul Monk tarafindan gelistirilen bu teknoloji icin Monk "yeni nesil uydular atmosferik kirliligin polisleri olacak. boylece atmosferde bulunan emisyon bulutlarinin haritasini cikararak londra, istanbul, paris gibi buyuk sehirlerdeki kirliligi ortaya cikarabilecegiz." aciklamasinda bulundu.

  15 yil icerisinde yeni nesil uydular ile hayalet kirliliklerin onune gecilmesi konusunda buyuk ilerleme kaydedilecegi umuluyor.
   
yeni uydular gorunmeyen kirlilikle savasacak konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yeni Yıla Yeni İş Arama Stratejileri

  Yeni yılda eğer hala iş bulamamışsanız, işte size yeni yıla özel iş arama stratejileri. İş arama uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yeni yılda kaçınmanız gereken hataları ve 2010'da izlemeniz gereken adımları belirledik; 1.TEMEL ADIMLARDAN VAZGEÇMEYİN Eğer hala bir iş başvurusunda bulunmamışsanız özgeçmişinizi ve teyit mektubunuzu (özgeçmişiniz ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için...
 2. Tat a yeni şube

  şu an çalışmakta olduğum toplama ayırma tesisinin başka bir adreste çalışır durumda olan yeri var fakat o yerin lisansı yok lisans almak için neler yapılması gerekiyor burası bir nevi bizim şubemiz olacak merkez ve şube diye ikiye ayırdığımızı varsayarsak merkez için yapılan işlemlerin aynısını şube için de yapmalımıyız
 3. Yeni çed düzenlemesi

  günaydın herkese sabah haberlerde yeni çed düzenlemesi ile ilgili haber vardı bu konuda bilgisi olan var mı ?