Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni ve Çevreci Dosya Kayıt Biçimi: WWF

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

“SAVE AS WWF, SAVE A TREE”(.wwf olarak kaydet, bir ağaç kurtar) sloganıyla bilgisayar dünyasında hızla yayılan yeşil dosya biçimini kullanarak siz de ağaç katliamına “DUR” diyebilirsiniz. Temelde “PDF” biçimi olan WWF’ i bu kadar önemli kılan özelliği ise kâğıda çıktı almaya izin vermemesi. Sadece ekranda okumaya ve düzenlemeye izin veren dosya türü gerekli/gereksiz çıktı almayı engelleyerek kağıt tüketimine izin vermiyor.
    Bu sayede en yaygın kağıt hammaddesi ağaçların kesilmesine engel olmayı hedefleyen küresel çevreci kuruluş WWF çok önemli bir projeye imza atıyor.
    MAC işletim sistemlerini ve Windows işletim sistemlerini destekleyen dosya biçimi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bilgisayarınıza indirmek isterseniz WWF resmi sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Kaynak : limitsizenerji.com

save-as-wwf.jpg

save-as-wwf.jpg

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

İlginç ve hoş uygulama deneyeceğim. Teşekkürler bilgilendirme için..

3. kaanozdemir

kaanozdemir CMNet Üyesi

güzel fakat genelde gereksiz çıktılar ve yanlışlar bakanlıkla aramızda evrak işleri sonucu ortaya çıkıyo... yok şu yanlış düzelt gel bu eksik yap gel bu gereksiz alın bunu sürekli değişen bir sistemde oturması zaman alıcak...

4. Burak Can

Burak Can CMNet Üyesi

Fatih Bey
    yazıyı okur okumaz hemen programı indirdim.kullanmaya başladım.
    bende arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.kullanımı basit.

http://www.saveaswwf.com/en/
    dosyayı indirip
    istediğiniz programı açıp ctrl+p den sonra yazıcı programından sonra SAVE AS WWF tıklamamız yeter.ve asıl dosyada kalıyor.güzel bir program.
    kullanımı çok basit.

5. Emrah Balaban

Emrah Balaban CMNet Üyesi

Haberleri yayınlarken kaynak bildirirseniz çok sevinirim.

6. mkemalcanlı

mkemalcanlı CMNet Üyesi

bu haber limitsizenerji.com haber sitesinden alınmıştır.
    emeğe saygı amacıyla lütfen kaynak belirtiniz!

7. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Haklısınız kaynak belirtmeyi unutmuşum. Kusura bakmayın mesajı düzelttim.

Yeni ve Çevreci Dosya Kayıt Biçimi: WWF konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dosya indirme sorunu

Arkadaşlar sitede rapid dosyalarından indirme problemi baya çoğaldı. Ben de bu durumu önlemek için ücretsiz bir upload sitesi olan " www.filefront.com " a yönelmiş durumdayım. Bu siteyi deneme aşamasındayım. Bundan sonra istediğiniz dosyaları bu siteden upload edicem. Gelen öneri ve şikayetlere göre devam edip etmeme kararı alacağım. Bu konuda türkçe ücretsiz upload sitesi tavsiye...
  2. Yeni Yıla Yeni İş Arama Stratejileri

Yeni yılda eğer hala iş bulamamışsanız, işte size yeni yıla özel iş arama stratejileri. İş arama uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yeni yılda kaçınmanız gereken hataları ve 2010'da izlemeniz gereken adımları belirledik; 1.TEMEL ADIMLARDAN VAZGEÇMEYİN Eğer hala bir iş başvurusunda bulunmamışsanız özgeçmişinizi ve teyit mektubunuzu (özgeçmişiniz ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için...
  3. Yeni kayıt sistemi için acil yardım

Eskiden girilmis olan firmaların bilgi güncellemesini nasıl yapacagım acill yardım
  4. Dosya yükleme

Foruma yada özel konuşmaya bir excel dosyası nasıl yükleniyor. Yardımcı olabilirseniz...
  5. Vcf uzantılı dosya ?

Merhaba, samsung galaksy cep telefonum bozuldu ve tim e gidip rehber yedekleme fırsatım olmadan servise gönderildi. Telefon son demlerini yaşarken rehberi mailime göndermiştim. vcf uzantılı bir dosya geldi ancak açamıyorum. Telefon geldikten sonra bu belgeyi tekrar atsam rehber geri gelir mi ? yoksa umut dünyasında mı yaşıyorum :( yada başka bir alternatif bilen var mı :)