• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni yönetmelik ilk kurbanını verdi!

OSMAN EROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aydınlar İzabe Geri Dönüşüm İnş. Nak.Tic. San.Ltd. Şti
Evet Ocak ayı itibarı ile yeni yönetmeliğin sebep olduğu nedenlerden dolayı işimden oluyorum..

Şu an danışmanlığını yaptığımız 62 tesisimiz var..yeni yönetmeliğin:

Madde (8) ÇKAGİLHY’nin EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almasına rağmen yetkili makam tarafından çevre izninden muaf olduğuna ilişkin görüş verilen işletmelerin çevre görevlisi bulundurmaları zorunlu değildir.

maddesi gereği 54 tesisimizin çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu bitiyor..ben de mecburen işimden oluyorum.

Bu yönetmeliği yayınlayanların hiç birine hakkımı helal etmiyorum..inşallah benim düştüğüm durumdan daha beter olurlar..

@Fatih Özcan
Fatih Bey haklı ben şimdiden sistemden çevre görevlisi atamasını sildim. İş güvenliği sözleşmem devam ediyor. İş güvenliği sözleşmesini iptal etseydim temmuzda üçüncü yılım doluyor. B sınıfı için sınava giremeyecektim. Bu durumda hangisi mantıklı bilmiyorum ama seçim yapmaktan başka şansımız yok.

@ibrahim59
B sınıfı uzmanlık sınavına girmek için 3 yıl boyunc isg uzmanı olarak çalışmak zorunlu mu? diyelimki arada 1 yıl kayıp var, bu durumda 4. yılın sonunda mı b için sınava girebiliyoruz.

2 yıl çalışıp 720 gün primin olsun sonra bir yıl işsiz kalınca üçyılı doldurmuş sayılmıyorsun. Fakat üç yıl boyunca bir firma ile ayda bir gün daha olsa sözleşme yaparsan 36 günlük priminle sınıf atlayabilirsin. Anlayacağınız pirim önemli değil hizmet süresi ve devamlılığı önemli.

Kpss de derece yapmak için bir fırsat da olabilir bu arkadaşlar. 6-7 ayda çok iyi bir puan alınıp ilk atamada istenilen yere yerleşilebilir. 1 yıl sıkıntı çekersiniz ama bir ömür işiniz garanti olur.

Anadım
@Gülay Kudret Birdal
Anladım şimdi ama mesleki kodlar dediğim gibi çok yakın zamanda (belki 2012 hatta) başlayan bir uygulama dolayısyla 2006 yılında mezun oldum ve hiçbir zaman çevre mühendisi olarak SGK girişim olmadı :)

@ibrahim59
O zaman ciddi bir seçim yapmak söz konusu.
Teşekkür ederim bilgi için.

@ibrahim59
Artık İSG'nin de elle tutulur bir yanı kalmadı şu yükseltme sınavı ile birlikte. Nereden çıkartıyorlar anlamıyorum bu işleri
İSG adına neredeyse hiç deneyimi olmayan arkadaşlarım bile A sınıfı uzmanlık sınavına girecekler. Bana da makul bir seçme şansı verirlerse İSG'yi seçeceğim yıllardır bu işi yapıyorum

@Sadiye Yüce
İsg için İbrahim Bey ve Tolga Bey'in söylediklerini dikkate alınca isg uzmanı olarak sgk yı devam ettirmek daha mantıklı görünüyor bu çerçeve de, ben isg uzmanı olarak hayatıma devam etmek istemiyorum, o yüzden sgk girişimin çevre mühendisi olması benim için önem arz ediyor, sizin sgk girişiniz isg de daha önemli artık sanırım.

@Tolga Gül
bir de yüksek lisans işi var tabi o zaman süreklilik gerekli mi?

@Gülay Kudret Birdal
SGK'da girişin İSG olup olmamasına ÇSGB çok takılmıyor sadece uygun belge ile uygun bir işletmede sözleşmen olması yeterli ve tabi ki bir de sınıf yükseltmek için prim gün sayısı ama bana kalkıpta sen daha 5 yıllık çevre mühendisi değilsin diyebilecek bir kurumda yok :)

@Sadiye Yüce
6 yılınız bitmiş, işvereninizin çevre biriminde çalıştığınızı belirtir yazısı ile teminata bile alabilirsiniz.Ancak 2014 ocak sonrası bende de dahil olmak üzere mesleki tecrübe süresinde sgk girişinin hangi meslek kodu olduğu önem arzedecek çevre mühendisi çok fazla olacak.isg mi çevre görevlisi mi tercih yapmak zor olacak.

@Tolgay Doğan iliniz neresi, izmir ve çevresi ise, iş alımlarımız olucak, sizleri görüştürmek isterim. müdürümüzle.

Çevre Kimyası raporum için makale okuyordum. Kendimi haftada bir kontrol ettiğim bu platformda buldum. Moralim bozuldu ve sanırım makaleyi bırakıyorum. Yazılanlar gerçekten çok üzücü. Beni bu kadar demoralize ediyorsa sizleri düşünemiyorum. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

çok geçmiş olsun bebeğinizde masallh çok tatlı analı babalı büyütmek nasip etsin allh eşiniz çalısıyodur umarım:(( sizede mutlaka daha iikapı açılıcaktırr kucağınızda bi melek var çünkü

@CMNet Okuru

@Melin Ela Ersoy Çok teşekkür ediyorum..çok güzel şeyler yazmışsınız..yüce Rabbim olmayanlara da nasip eder İnşAllah..İnsana dünyadaki bütün olumsuzlukları..tüm dertlerini unutturan şeydir bir evlat ve iyi bir eş..Çok şükür ikisine de sahibim..Eşim çalışmıyor maalesef ama..biz bu güne kadar hangi zorlukları aşmadık ki..BUNU DA AŞARIZ ELBET ALLAH'IN İZNİYLE..

SAYGILARIMLA...