Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yenilebilir enerji ve akıllı binalar hakkında

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında A_K Özalp tarafından paylaşıldı.

 1. A_K Özalp

  A_K Özalp CMNet Üyesi

  Merhabalar ben tekirdağ namık kemal üniversitesinde son sınıf öğrencisiyim, bitirme tezim yenilenebilir enerji hakkında bu dönem, (ikinci dönem ise akıllı binalar üzerine fakat şimdilik 2.planda) ve sektörle iletişim kurmam; mümkün olursa örnekleri fotoğralamak ve konu hakkında bilgisi olanlar ile röportaj yapmam gerekiyor. Eğer yardımcı olabilirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. Uğur B.

  Uğur B. CMNet Üyesi

  Yenilenebilir enerji ile ilgili nasil bir kaynak istiyorsun?
   
 3. A_K Özalp

  A_K Özalp CMNet Üyesi

  birçoğunu ele alacağım için bir konu kısıtlamam yok
   
 4. Uğur B.

  Uğur B. CMNet Üyesi

  Konu genis ve kisitlaman yok ama bunu illaki bir ele alis, anlatim bicimin olacak. Bunu nasil ele alacagini nerelerinin lazim olacagini soylersen yardimci olmak daha kolay olur.aksi taktirde kimsenin fazla yardimci olacagini sanmiyorum.cunku ticari konular ve bilgiden para kazanilan konular.o bilgiler icin para odeniyor
   
  Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
 5. A_K Özalp

  A_K Özalp CMNet Üyesi

  benim ihtiyacım olan yalnızca örnekleri fotoğraflamam ve / veya röportaj yapabileceğim birinden kendi çalışma hayatı, uzmanlık alanıyla ilgili geniş açıdan yani tabiki de para ödenecek tarzda olmayan bilgiler almak istiyorum. Karşımda sektörün belirli bir dalında çalışan belirli bir kişi henüz olmadığı için sorularım hazır değil; kişiye göre o konuda sorabileceğim, cevap alabileceğim uygun soruları hazırlayacağım.
   
 6. A_K Özalp

  A_K Özalp CMNet Üyesi

  konuyu güncel tutmak istiyorum malesef sitede o özellik kaldırılmış :(
   
 7. Burcu Atay

  Burcu Atay Misafir

  LEED'in ne olduğuna dair bir anlatım yapabilirsin. Türkiye'de LEED sertifikası almış binalarla iletişime geçebilirsin.
  oldukça eğitici ve gelişmeye açık bir konu.
  http://www.usgbc.org/leed linkinden de detaylı bilgi alabilirsin.
   
 8. A_K Özalp

  A_K Özalp CMNet Üyesi

  evet teşekkür ederim bende o konuda çalışma yapanlarla o binalarla nasıl iletişim kuracağım konusunda kıvranmaktayım :( linkedinden gruplara filan bakıyorum bağlantı kurmaya çalışıyorum, forumdan da çalışan yardımcı olabilecek birisi çıksa diye dua ediyorum :D bu yarıyılda yenilenebilir enerji kaynakları konusunu tamamlayacağım ama tabiki hangisi çıksa kabulüm :)
   
Yenilebilir enerji ve akıllı binalar hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji

  29 ocak 2010 da verilen haber. http://www.patronlardunyasi.com/haber/50-bin-kisiye-yuksek-maasla-is/77601 bununla ilgili bir gelişmeden haberdar olan var mı ?
 2. Siteye akıllı telefonlardan ulaşmak

  Malum çağımız teknoloji çağı bende şöyle bir öneride bulunmak isterim malumunuz üzere son zamanlarda Tablet PC'ler ve Andoid işletim sistemine sahip Akıllı telefon diye tabir edilen cihazlar bir hayli yaygınlaştı . Bunun yanısıra bu forumda gittikçe markalaşıyor buna bir katkı olarak (normal şartlar altında ulaşabiliyoruz forma telefondan ama normal internet sayfası gibi açıldıgından biraz...
 3. Renex2011 - Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı

  Fuar adı : RENEX 2011 Konusu : Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Fuarı Tarihi : 20 - 23 Ekim 2011 Fuar alanı : İstanbul Fuar Merkezi / SALON 1 Ziyaret Saatleri : 10:30 - 19:00 Ücretsiz online davetiye için; http://www.hmsf.com/onlinedavetiye/renex2011/index.html
 4. Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kull.Yön

  Merhabalar, Enerji verimliliği ile ilgili yönetmelikte enerji kullanımı 1000 TEP üzeri olan kuruluşlar enerji yönetim birimi kurmak zorundadır der. Fakat 1000 TEP altı olanlar için nasıl bir sorumluluk getiriyor. OSB de olanlarn biraraya gelerek Enerji yönetim birimi kurabilecekleri belirtilmiş. Peki OSB de olmayan firmalar bu durmda ne yapacaklar. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.
 5. Enerji teşviki hakkında

  Merhaba, Atıksu arıtma tesislerinde enerji teşvikinden yararlanan yada bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaş var mıdır ? Tşkler.