• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yenilebilir enerji ve akıllı binalar hakkında

A_K Özalp

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çmf
Merhabalar ben tekirdağ namık kemal üniversitesinde son sınıf öğrencisiyim, bitirme tezim yenilenebilir enerji hakkında bu dönem, (ikinci dönem ise akıllı binalar üzerine fakat şimdilik 2.planda) ve sektörle iletişim kurmam; mümkün olursa örnekleri fotoğralamak ve konu hakkında bilgisi olanlar ile röportaj yapmam gerekiyor. Eğer yardımcı olabilirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Konu genis ve kisitlaman yok ama bunu illaki bir ele alis, anlatim bicimin olacak. Bunu nasil ele alacagini nerelerinin lazim olacagini soylersen yardimci olmak daha kolay olur.aksi taktirde kimsenin fazla yardimci olacagini sanmiyorum.cunku ticari konular ve bilgiden para kazanilan konular.o bilgiler icin para odeniyor

benim ihtiyacım olan yalnızca örnekleri fotoğraflamam ve / veya röportaj yapabileceğim birinden kendi çalışma hayatı, uzmanlık alanıyla ilgili geniş açıdan yani tabiki de para ödenecek tarzda olmayan bilgiler almak istiyorum. Karşımda sektörün belirli bir dalında çalışan belirli bir kişi henüz olmadığı için sorularım hazır değil; kişiye göre o konuda sorabileceğim, cevap alabileceğim uygun soruları hazırlayacağım.

LEED'in ne olduğuna dair bir anlatım yapabilirsin. Türkiye'de LEED sertifikası almış binalarla iletişime geçebilirsin.
oldukça eğitici ve gelişmeye açık bir konu.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkinden de detaylı bilgi alabilirsin.

evet teşekkür ederim bende o konuda çalışma yapanlarla o binalarla nasıl iletişim kuracağım konusunda kıvranmaktayım :( linkedinden gruplara filan bakıyorum bağlantı kurmaya çalışıyorum, forumdan da çalışan yardımcı olabilecek birisi çıksa diye dua ediyorum :D bu yarıyılda yenilenebilir enerji kaynakları konusunu tamamlayacağım ama tabiki hangisi çıksa kabulüm :)