Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yenileme belgeleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında f.merve tarafından paylaşıldı.

1. f.merve

f.merve CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    çevre izni almış olan bir firma isim değişikliği nedeniyle lisans yenileme başvurusunda nasıl bulunacak?Bakanlığın çevre görevlisi ve çevre izinleri sayfasında izin belge yenileme kısmında istenen belge yenileme dekontu nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. privateboy

privateboy CMNet Üyesi

Arkadaşlar endüstriyel (400 m3/gün) ve evsel (50 m3/gün) arıtması olup; atıksu deşarj konulu yeni çevre izni almış bir tesis, çevre iznini aldıktan birkaç ay sonra ek bir evsel arıtma (50 m3/gün) tesisi daha kurduğunda çevre izni süreci başa dönermi. bilen var ise bilgi verebilir ise sevinirim.

3. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Günaydın, belgeyi yenilemek için tekrar belge ücreti yatırılması gerekiyor bildiğim kadarıyla..

Çevre izni alırken mevcut bulunan durumlar değiştiği için başvurunun da yenilenmesi gerekiyor diye biliyorum..

4. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

belgenin tekrar imzalanacağı için sizden belge ücreti istenmektedir. çevre izin süreciniz kaldığı yerden devam edecektir.

5. f.merve

f.merve CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim.Mahmut Bey bakanlığın sayfasından müracaat yeterli oluyor değil mi?İstenen taahhütname,ticaret sicil gazete ve belge yenileme dekontunu yüklemek yeterlidir umarım:)

Bir de taahhütnameden kastı nedir? 3194 göre GFB alma aşamasındaki taahhütnameyi tekrar düzenlememizi kastediyor değil mi?

6. sevgi barış

sevgi barış CMNet Üyesi

çevre lisans belge ücreti ne kadar..ayrıca kapasite raporu değişirse yeniden mi alını,bilgilendirebilir mizinz..

7. E.KAYA

E.KAYA CMNet Üyesi

8. oknt

oknt CMNet Üyesi

Tabi olunan izin ve/veya lisans konusuna göre belge ücretleri değişmektedir. Bakanlığın ilgili dokümanı : http://www.csb.gov.tr/db/donersermaye/editordosya/Birim Fiyat 2016 (11_04_2016).pdf

Kapasite raporu değiştiğinde, Çevre İzni alındığı tarihteki kapasite raporu ile karşılaştırma yapınız.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Madde 11
    (2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.
    a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
    b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
    c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
    ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin veya toplam yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması veya artış miktarının bu Yönetmeliğin Ek-1 Listesi kapsamında yer alması.

Yönetmelikte belirtilen durumlardan biri mevcutsa yenileme başvurusu yapılmalıdır.

Yenileme belgeleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atık taşıma lisansı il çevre müdürlüğü başvuru belgeleri

Arkadaşlar merhaba, Elinizde,Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı İl Çevre Müdürlüğü Başvuru Belgelerinde istenen; -Kaza anında insan ve çevre sağlığına olabilecek olumsuz etkilerin en aza indirilmesi için alınacak tedbirler, -Olabilecek kazalara karşı ilk müdahale ve ilk yardımda kullanılacak malzemeler, ile ilgili örnek oluşturabilecek bilgi ya da belgeler var mı ? Yardımcı olursanız...
  2. Gider pusulası belgeleri

merhaba arkadaşlar, gider pusulasını ben ambalaj atıgı portralında nasıl giriş yapacam? buradan bazı yerlerı okudum ama kafam karıstı bıraz şimdi ben mücavir alan dışı mı diyecem.? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. çooook teşekkür ederim şimdiden:)
  3. Çevre İzin Lisans Portalında belgeleri açamıyorum

Arkadaşlar merhaba; Çevre İzin ve Lisans Portalından almış olduğumuz GFB'yi,bana ait olan Çevre Görevlisi Belgesini açamıyorum.Javayı kurdum.Ekrana gelen eklentiyi de yüklemesini söylüyorum.Java yükleniyor sonra saatlerce bekliyor.Belgeleri göremiyorum.e-imza değil de mobil imza kullandığım için olabilir mi acaba?Bunu nasıl aşabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.
  4. Gfb ve çevre izin ve lisans belgeleri nasıl alınıyor??

Öncelikle herkese merhabalar diliyorum.. Belgelerin alınması ile ilgili olarak sizlerin tecrübeleri benim için çok önemli..şimdiden çok ama çok teşekkür ederim cevap ya da cevaplarınıza.. Yeni bir işletmenin kurulduğunu ya da mevcut bir işletmenin GFB ve ardından da Çevre İzin ve Lisans Belgesi alacak olsun; 1. Başvuruda her şey online olarak mı oluyor? 2. Öncelikle o işletme için Çevre ve...
  5. Iso belgeleri

arkadaşlar firmasına ıso belgelerinden alan var mı bu süreç nasıl işliyor