Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yer altı suyu analizi

Konu, 'Su Kirliliği ve Modellemesi' kısmında Ebru Uysal tarafından paylaşıldı.

1. Ebru Uysal

Ebru Uysal CMNet Üyesi

Merhabalar,
    Yer altı suyu analiz sonuçları hangi yönetmeliğe göre değerlendiriliyor ? Su kirliliği yönetmeliğine baktım ancak laboratuvarda analizi yapılan parametreleri bu yönetmelikte bulamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

2. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

Cevap: yer altı suyu analizi

hangi amaçla kullanacağınız önemli.
    İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK >İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK

yukardaki yönetmeliğe göre:
    Madde 47 - Kaynak suyu ve içme suyu tesislerinde dolumu yapılan suyun günlük analizini yapmak amacıyla, su analizi yapabilen laboratuvar teknisyeni veya laboratuvar konusunda eğitim almış ön lisans veya lisans düzeyinde bir teknik elamanın sorumluğunda total jerm, koliform, F. koliform, E. coli, nitrat, nitrit, amonyak ve pH parametreleri yönünden analizleri yapılacak bir laboratuvar bulunmalıdır. İşletmeciler kaynak suları ve içme sularına ait analiz raporlarını her parti için dosyalarda saklamakla mükelleftir. Üretilen parti miktarı işletmeciler tarafından kayıt altına alınır.

Ancak parametreleride görmek istiyosanız TS-266 ' ya bakmalısınız.

3. Ebru Uysal

Ebru Uysal CMNet Üyesi

Cevap: yer altı suyu analizi

Teşekkürler..

yer altı suyu analizi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Peynir altı suyu arıtımı

Arkadaşlar bir peynir fabrikası tarafından peyniraltı suyu arıtma tesisime verilmek isteniyor.Tesise verilmeden önce firma nasıl bir işlem uygulayıp peyniraltı suyunda arıtma gerçekleştirebilir.Kaçak olarak tesise verilirse ne gibi sorunlar oluşabilir???
  2. Kullanım suyu analizi ?

Merhaba arkadaşlar işletmemize giren kullanım suyumuzun analizini yaptırmak istiyoruz çıkan endüstriyel atıksuyumuz ile değerlerini karşılaştırmak istiyoruz işletmemize gelen kullanım suyumuzun analizini yaptırırken hangi değerleri istemem gerekir acaba?
  3. Peynir altı suyu

Arkadaşlar çalıştığım tesisin debisi 5000 m3/gün.Bu tesise günlük 5 m3 lük süt ve peynir ürünleri atığı almam isteniyor.İşletmenin tesise uzaklığı 6 km ve atıklar buraya terfi merkezleri vasıtasıyla gelecek.Böyle bir durumda bu atıkların tesise zararı olur mu?
  4. Kaplıca suyu analizi

arkadaşlar kaplıca için çevre iznine başvurmam gerekiyor.bunun içinde çaya deşarj ettiğimiz suyun analizini yaptırmam lazım.kanalizasyon suları şebekeye gidiyor.diğer kaplıca sularının analizini skky nde hangi tabloya göre yaptırmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Peynir altı suyu

Günlük 400 kg peynir altı suyu 16 bin nufuslu ilçenin kanalizasyon sistemine verilebilir mi ? Yoksa arıtma tesisi mi kurmak gerekir ?