Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşil Havaalanı Projesi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında cerenycl tarafından paylaşıldı.

1. cerenycl

cerenycl CMNet Üyesi

Havacılık sektöründe çalışmaktayım. Green Airport (Yeşil Havaalanı) kapsamında şirketimize yeşil kuruluş ünvanı kazandırmayı hedefliyoruz. çalışmaların daha çok başındayız. il olarak çevre boyutlarını belirlememiz gerektiğine karar verdik. bu çalışma şimdilik sadece havaalanında bulunan istasyon ofisleri kapsamında yapılacaktır. Çevre boyutlarını belirlemede ve buna bağlı çevresel risk analizi formu oluşturmada takıldık. Bu konu hakkında bir bilgisi olan ya da yardım edebilecek olan arkadaşlar, yardımlarınızı varsa mevcut örnek teşkil etmek üzere taslak olarak tablo örneklerini bekliyorum.​

Yeşil Havaalanı Projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeşil Okul Projesi

İstanbulda bazı okullarda yürütülen projenin konusu çevre bilincinin genç yaşta kazandırılması açısından dikkate değer. Üstelik sonuçları açasından da gayet başarılı görünüyor. Öğrencilere kendi organik atıklarından okul bahçesinde kompost bile yaptırılmış hatta kendi kompostlarını kullnarak sebze bile yetiştirmişler. http://www.yesilokul.org/
  2. Yeşil İş Yeri

Merhaba Arkadaşlar, 'Yeşil İş Yeri' adlı kitabı konu ile ilgilenenlere tavsiye ediyorum.Konu başlıkları ile ilgili döküman ektedir. http://www.mess.org.tr/ti.asp?eid=3537&icid=0 İyi çalışmalar dilerim.
  3. Green Airport (Yeşil Havaalanı) Projesi ??

Bu proje hakkında bir çalışması olan var mı? Varsa yardımlarınızı bekliyorum lütfen..
  4. Yeşil çatı

Yeşil Çatıların Faydaları - Yağmur Suyu Yönetimi Tasarımı sayesinde, bazı durumlarda %90?a kadar su tutabilir, bu yüzden yağmur suyunu ciddi biçimde tutarak ani su taşkınları riski azaltmakta önemli bir rol oynar. - Su Sızdırmazlık Katmanı için İlave Koruma Su sızdırmazlık membranı üzerindeki yeşil çatı, ömür beklentisini büyük oranda arttırmaktadır. Bu yapı sıcaklık değişimlerinin...
  5. Yeşil gelecek projesi

Dünyamızın geleceği bizim elimizde, iki kere düşünün!!! Keşfi çok daha eskilere dayansa da kağıt kullanımı, 19. yüzyıldan başlayarak hayatımızda büyük bir öneme sahip olmuştur. 20. yüzyılda ülkelerin gelişmişliğinin tüketilen kağıt miktarı ile doğru orantılı olduğu görüşü kabul görmüştür. Bu yüzyılda, özellikle gelişmekte olan ülkelerin kişi başı kağıt tüketimi hızla artmış ve 21. yüzyıla...