Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşil İş Yeri

Konu, 'Türkçe Kitap Tanıtımları' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

'Yeşil İş Yeri' adlı kitabı konu ile ilgilenenlere tavsiye ediyorum.Konu başlıkları ile ilgili döküman ektedir.

http://www.mess.org.tr/ti.asp?eid=3537&icid=0

İyi çalışmalar dilerim.

Ekli Dosyalar:

Yeşil İş Yeri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş yeri sağlık ve güvenlik kuralları

Çalıştığınız yere göre kurallar eklenebilir/çıkartılabilir.
  2. Çöp Toplama Yapılan İş Yeri...??

Arkadaşlar merhaba.. Ben Belediyenin çöp toplama işini yapan ve ihale gereği çevre mühendisi bulundurması gereken bir firmada çalışıyorum.. Bu firmanın yaptığı işler; evsel atıkların toplanıp depolama sahasına dökülmesinde ulaşım rolünü üstlenmek yani depolama sahası bize ait değildir ayrıca park bahçe yol temizliği (süpürge araçları) ve çöp konteynırı temizliği gibi işler yapmaktadır.....
  3. Emisyon izni ve ÇKAGİL yeri

Mrb arkadaşlar bir konuda kafam karıştı bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Bir işletme Çevre Kanununca Al. G.İ.L yönetmeliğinin eklerinde varsa ancak emisyon ölçümü atıksu vs alınacak bir izni yoksa ne yapmamız gerekir. Havalandırma bacası var onun ölçümünümü yaptırmamız gerekir yinede.
  4. Paletlerin çevre izindeki yeri.

Merhaba arkadaşlar palet atıkları hakkında bir kaç sorum olacakrı. Firmamız palet leri yakarak kullanıyor fakat buna denetcıler karsı cıktı. Paletlerı ambalaj olarakmı degerlendırmemız gerekıyor yakma olarak kullanamazmıyız arkadaşlar.
  5. Tesisin çkagilhy kapsamındaki yeri

arkadaşlar merhaba, Danışmanlığını yapmış olduğum bir firmanın hem Kapsamdışı yazısı hem de Çed Gerekli Değildir belgesi var. ÇKAGİLHY'de hangi Ek-2 kapsamında hangi bölüme girdiğini bulamadım. Tesisin faaliyet konusu Alüminyum Kompozit Panel, Alüminyum Levha (bobin) boyama, PVC Panjur ve Lambri Profili, PVC Pervaz Profili, PVC Panjur Borusu, Kristal Plaka. Bu konuda yardımcı olursanız çok...