Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yetkilendirilmiş kuruluş, piyasaya süren ve tat firmalari üçgeni

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında N. Nazlı Ergun tarafından paylaşıldı.

 1. N. Nazlı Ergun

  N. Nazlı Ergun CMNet Üyesi

  Yetkilendirilmiş kuruluş (Çevko, Tüçev), piyasaya süren (fabrika, işletme vs.) firmalarla hizmet sözleşmeleri yaparak onlardan piyasaya sürdüğü ambalajlar adına mı para alıyor?( Yani bunun mantığı sen nasıl ambalaj üreterek atık oluşumuna sebeb oluyorsun öde bakalım şimdiden atık parasını mı demek istiyor)
  Yetkilendirilmiş kuruluş piyasaya sürenden aldığı parayı T.A.T firmalarının yaptığı belgelendirmeye dayalı olarak, belgelendirdikleri kadar T.A.T firmalarına para desteği veriyor.
  Araştırmalarımdan çıkardığım sonuç bu ama teyit etmek istiyorum. Çıkardığım sonuç doğru mudur acaba?
   
 2. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  yetkilendirilmiş kuruluşlar üyelerinin (piyasaya süren) ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğindeki yükümlülüklerini yerine getirmek için kurulmuş olan kar amacı gütmeyen kuruluşlarddır diyebiliriz.Piyasaya sürenlerin yetkilendirilmiş kuruluşa ödedikleri para da, bu yükümlülükleri yerine getirmek için gerekli olan para.şöyle ifade edelim piyasaya sürdüğü ve o sene ne kadarı geri toplanacaksa bunun toplanması için gerekli paradır.yetkilendirilmiş kuruluşlar bu doğrultuda sadece tatlarla değil belediyelerlede çalışmalar yapmakta belediyelere malzeme vb. destek yapmaktadır.TAT lara ödenen belgelendirme ücretide bir bakıma belgelenecek atıkların toplama masrafıdır diyebiliriz.
   
 3. N. Nazlı Ergun

  N. Nazlı Ergun CMNet Üyesi

Yetkilendirilmiş kuruluş, piyasaya süren ve tat firmalari üçgeni konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yetkilendirilmiş Kuruluş-akky

  Merhabalar Arkadaşlar, Ambalaj Atık Kontrolü Yönetmeliği' nde belirtilen Yetkili Kuruluşların (ÇEVKO, TÜKÇEV) görevleri ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler,
 2. Piyasaya süren ambalaj hk.

  bildirimler için son gün yarın değil mi ?sistem açılmıyorda
 3. Piyasaya süren firma

  Öncelikle iyi forumlar, foruma yeni katıldım ufak bir araştırma yaptım ama aradığım şeye ulaşamadım. Konuya girim, piyasaya müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda promosyonel ambalaj süren firmayız, marka ürünümüz var bunun için ambalaj atıklarına giriş yapmak ve çevko belgesi almak istiyoruz. Nereden başlayacağımızı net olarak bilmiyoruz, Beni yönlendirirseniz sevinirim, Selamlar.
 4. Piyasaya süren

  benim sorum bir mobilya firması üretim yapıyor ve bu ürünleri ambalajlı olarak başka bir firmaya satışını yapıyorsa bu üretimi yapan firmada piyasaya süren konumunda mı oluyor
 5. Piyasaya süren

  arkadaşlar herkese kolay gelsin. firmada gdt ve tat'a sahip ve bize çuval ve kılıf geliyor ve biz bunları kırma makinesinden geçir,yoruz. şimdi benim piyasaya süren beyanı yapmam lazım mı?