• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Yetkilendirilmiş tüzel kişiler

evet ben kayıt yaptırdım katılacağım eğitime

konu ne ile ilgilidir ? bilgilendirme yapar mısınız :)

KONU maddencileri ilgilendiriyor genellikle ytk yönetmeliği, maden kanunu, migem, haritalar vs... bu tarz konuları kapsıyor eğitim. 3 gün eğitim son ün deneme testi yapıorlar. 5 imza atmak zorundasınız 1 tane file verme hakkınız var. imza sabah ve öğlen ayrı ayrı geliyor.
ytk süreci ve cezalarından bahsediliyor. ytk ile nelerin değiştiğinden bahsediliyor. tabi çoğu kişi slaytını okuyup geçiyor .

Merhaba tekrardan, kusura bakmayın iş yoğunluğundan dolayı ancak görebildim. Konuyu özet olarak şu şekilde açıklayabilirim;

Migem'e verilmesi gereken rapor, proje ve her türlü teknik belgeyi hazırlamak için migemin yetkilendirdiği personeller imzalaması gerekmektedir. YTK bünyesinde 2 maden müh. 2 jeoloji mühendisi zorunlu olarak bulundurmak gerekmektedir(gerekli şartları sağlaması koşulu ile). Ayrıca bunun yanında da bir kaç mühendislik dalından en az bir tanesini bulundurmak zorunda. 5 kişilik ekip oluşturup maden işlerine başvuru yapıyorsunuz. Bu yeterliliği maden firmaları yeterli personeli varsa kendi bünyesinde alabilirler. Olmadığı durumlarda ise dışarıdan hizmet almak zorunda olacaklar.