Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yönetim gözden geçirme toplantısı

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

 1. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar 14001 ve 18001'in belgelendirme firması denetime gelmeden önceki son 3 ayda yürütülüyor olması ile ilgili bir gereklilik var. Bunun ispatı için de içtetkik ve ygg toplantısı diyorlar. Bizim YGG mart ayında yapılmış, 14001 olduğu için onunla ilgili kararlar var ama 18001'i yeni alıcaz. Yani mart ayındaki ygg'de konu yok. Bu durumda ne yapmak gerekir. Şubat ayına kadar bu belgeyi almamız gerekiyor.
   
 2. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Hemen bir iç tetkik planlayın (18001) ve YGG Toplantısı yapın... Belgelendirme denetiminde önce mutlaka yapılması gerekiyor..
   
 3. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  ygg toplantısını diğer kalite sisteminden ayrı planlayabilir miyiz. 16949 var bizde. Onun ygg'si ayrı 14001 ve 18001'i ayıralım mı? Çünkü şuanda planlı mart ayında yapılacak bir yggmiz var. o toplantıyı erkene çektiremem benden bağımsız bir konu.
   
 4. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Sisteminizi entegre olarak kurdu iseniz ayırmak zor olacaktır. YGG prosedürünüzde toplantı gündem maddelerine ilişkin açıklamalar mevcut mu? Onları dikkate alarak ayrı ayrı değerlendirebilirsiniz.. Dikkat edilmesi gereken nokta prosedür, talimat ve planlarda neleri belirttiğiniz..
   
 5. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  entegre değil ama toplantıları entegre yapmayı düşünmüştüm ayrıca toplantı organize etmek zor olur diye düşündüm. bir seferlik ayrı toplantı düşünülüp sonrakilerde entegre devam ederiz, olmaz mı? YGG prosedürünü ortak olarak kullanıp, 14001 ve 18001 ile ilgili maddeler eklemiştim.
   
 6. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Tek seferi ayırıp sonra entegre devam edin öyleyse.. Şimdiden kolay gelsin
   
  Funda Saltık bunu beğendi.
Yönetim gözden geçirme toplantısı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çmo genel üye toplantısı

  TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ GENEL ÜYE TOPLANTISINDA BULUŞUYORUZ TARİH: 03 NİSAN 2009 CUMA SAAT: 19.00 YER: ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ İstiklal Cd. Koçtuğ İş Hanı No:178/2 Tünel / Beyoğlu Tel: 0 (212) 245 89 15 E-posta: cmoistanbul@cmo.org.tr Herkesin katılması gereken bir toplantı. Her zaman odadan yana şikayette bulunuyoruz. Buyurun er meydanı...
 2. ÇED-Halkın Katılımı Toplantısı

  Arkadaşlar, ÇED raporu hazırlanmasında gerçekleşen 'halkın katılımı toplantısı'nda, raporun olumlu veya olumsuz çıkmasında halkın rolü nedir.Herhangi bir sebep belirtmeden sadece 'istemiyorum ' demek yeterli midir?Yoksa halk istese de istemese de Devletin elinde olan bişeymidir?:confused:
 3. Iş müfetişleri toplantısı

  Beylikdüzü ve Hadımkoy civarı için gerçekleşti ama genel olarak konuya bakış açısını gözlemlemek için çok güzel örnek, Aldığım bilgileri paylaşmak istedim.
 4. Denetim bilgilendirme toplantısı

  ÇSGB İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın 11/03/2013 tarihinde AnkaraTicaret Odasında yapılan bilgilendirme toplantısına Sendikalar, Bakanlık Bürokratları ve davetliler katılmıştır.. İş Başmüfettişi Sayın İ.Selçuk ÇEVİRME denetim planı ve denetim konuları hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği toplantının sunumunu ekte bulabilirsiniz. Ayrıca Sayın Yasemin YÜCESOY yapılacak denetimin amaçları...