Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ytong ve gac kullanarak adsorbsiyon yöntemi ile boyar madde giderimi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Nur Palak tarafından paylaşıldı.

1. Nur Palak

Nur Palak CMNet Üyesi

Konuyla ilgili araştırma yapanlara yardımcı olması amacıyla tezimi ve sunumumu yayınlıyorum... :):srnsml:

Ekli Dosyalar:

Ytong ve gac kullanarak adsorbsiyon yöntemi ile boyar madde giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adsorbsiyon Metoduyla Aktif Karbonla Fenol Giderimi

ADSORPSİYON METODUYLA AKTİF KARBONLA FENOL GİDERİMİ 1. DENEYİN AMACI Sularda bulunması istenmeyen fenolün aktif karbonun adsorpsiyon özelliği kullanılarak giderilmesini sağlamak, adsorpsiyon ve adsorban (aktif karbon) tanımlarının kavranmasını sağlamak 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Fenoller aromatik bileşikler arasında en önemli organikler olarak bilinir. Benzenden türemiş hidroksi olarak...
  2. Boyar Madde içeren Tekstil Atıksularının Arıtım Alternatifleri

Son yıllarda su kirliliği kontrolü büyük önem kazanmıştır. Alıcı su kaynaklarına verilen boyar maddeler organik yük olarak bu kirliliğin küçük bir kısmını oluşturmaktadır; ancak alıcı ortamda çok düşük konsantrasyonlarda boyar madde bulunması bile estetik açıdan istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle boyar madde içeren tekstil endüstrisi atıksularından renk giderim prosesleri ekolojik açıdan önem...
  3. Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Boyar madde gideriminde anaerobik sistem

Remazol Black-B ve Remazol Turkuaz Blue-G boyaları içeren atık su için anaerobik-aerobik sıralı bir sistem oluşturucaz. Fakat anaerobik sistemde önceden denenmiş bir reaktör tipi, verimi ve uygulanan yükleri içeren bir kaynağa ulaşamıyorum. Kaynaklarda genelde anaerobik-aerobik sistem deyip reaktör tipini belirtmemişler. Yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Talaş adsorpsiyonu ile boyar madde giderimi ...

Arkadaslar talaş,zeolit gibi adsorbent malzemelerle boyar madde gıderımı yapmak ıstıyorum bu konuda yazılmıs dokumanları arastırmaktayım adsorpsiyon kinetiği,teorisi gibi konularda da yazılmıs kaynakları arastırıyorum ellinde dokuman olan arkadaslar paylasırsa cok guzel olur simdide hepinize cok tesekkür edıyorum.