Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüksek amonyum konsantrasyonuna sahip atıksular

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Merhaba,
    Tekstil sektörü ve bazı diğer sektörlerde olduğu gibi üretimde kullanılan ürenin atık sudaki etkisi büyük olmakla beraber arıtımı da güç olabiliyor.Benim öğrenmek istediğim,henüz üretim aşamasındayken kullanılan üre kimyasalı yerine muadili olan başka bir kimyasal kullanılabilir mi?Atık suda amonyum nitratın yüksek çıkmasını önlemek için üretim prosesinde kullanabileceğimiz bir kimyasal araştırıyorum.

Yüksek amonyum konsantrasyonuna sahip atıksular konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimler mesleğine sahip çıkıyor?

- Sigortasız Çalışan - 800 900 TL ye peki diyen - Yetkin olmayan eğitimsizler tarafından ezilen - Mühendis olduğunun farkında olmayan Arkadaşlarım lütfen oylamasın... SİZLER MÜHENDİS' SİNİZ HERHANGİ BİR PERSONEL YADA ŞOFÖR YADA SEKRETER DEĞİLSİNİZ.... BUNU FARK EDELİM... Doktorluk neden saygın bir meslek biliyor musunuz? Çünkü 22 yaşında bir öğrenci Tıp Fakültesine adım attığı zaman,...
  2. Az miktardaki atıksular

Arkadaşlar merhaba. Az miktarda oluşan atıksuları (5 m3/ay civarı), atıksu arıtma tesisi yapmaksızın yasal bir şekilde nasıl gönderimini yapabiliriz? Başka bir firmanın atıksu arıtma tesisine verebilir miyiz? ya da belediyelere verilebilir mi? yada toplanıp tehlikeli atık olarak lisanslı firmalara verebilir miyiz? Verebilirsek eğer kodu ne olur? hangi firmalar alır? Aklımızda birkaç...
  3. Amonyum azotu sorunu

Merhaba Arkadaşlar, Son zamanlarda tesiste amonyum azotu yukseklıgı ortaya cıktı sebebleri neler olabılır acaba? Bir de bakteri çamurunun rengi neyi ifade eder, mesela ilçe arıtmasında bakteri suyu kahverengi iken bizim tekstil fabrikamızın arıtmasında ki bakteri yeşil renklidir.
  4. Endüstriyel atıksular

arkadaşlar genel anlamda endüstriyel konular açılmış ancak bilgi paylaşımı hiç yok. umarım bu başlık altında herkes elinde ki bilgileri yollar bana acil olarak salça endüstrisi atıksularını arıtılması lazım elinde olan varsa mutlu olurum...